solidární daň za rok 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu solidární daň za rok 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
ODS představila programové teze Země, která vítězí, s nimiž chce oslovit další voliče. Bez nich se premiérské ambice šéfa modrých Petra Fialy nenaplní. Konkurence menších pravicových uskupení se Fiala neobává. „Těžko mně někdo, kdo zpochybňuje naši příslušnost k Západu, bude vykládat, že se vrací k původním ideám ODS,“ říká.
Pomozte ekonomice, uvolněte dluhovou brzdu, vyzývá německý průmysl kancléřku Merkelovou. Šéf spolkového průmyslového svazu Joachim Lang je přesvědčen, že s přicházejícím zpomalením ekonomiky „musí Německo ve fiskální politice přepnout na jiný stupeň“. Časy rozpočtové nuly jsou pryč a „vláda musí hospodářství aktivně pomoci i za cenu zadlužení“.
Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše postupně zbrojí na evropské volby. Po zkušenosti s rozchodem europoslanců Pavla Teličky a Petra Ježka s hnutím chce vzít Babiš tentokrát kampaň pevněji do rukou. „Proběhne to úplně jinak než ty první volby, které jsme sice těsně vyhráli, ale já osobně jsem se kampaně víceméně moc neúčastnil,“ říká Babiš.
Daňové přiznání vyplňují nejenom všichni daňoví poplatníci, kteří měli v roce 2017 některý z příjmů zakládající povinnost daňové přiznání za rok 2017 podat, ale i daňoví poplatníci, kteří podávají daňové přiznání dobrovolně za účelem obdržení daňové vratky. Na co nezapomenout při vyplňování daňového přiznání?
Daňové přiznání za rok 2017 je povinen podat každý, kdo má roční příjmy vyšší než 15 000 korun. Současně jsou tyto příjmy předmětem daně z příjmu fyzických osob a nejsou od daně z příjmu fyzických osvobozené.
Lidé s vyššími příjmy odvádí mimo 15procentní daň z příjmu i 7procentní solidární daň. Z jakých příjmů se bude za rok 2017 platit solidární daň? Kdy je nutné podat daňové přiznání a kdy je možné obdržet měsíční solidární daň zpět?
Předvolební doba má svůj půvab. Alespoň chvíli si můžeme myslet, že ráj je hnedle za rohem. Oč déle tomu věříme, o to tvrdší je náraz při střetu s realitou. Při čtení volebních programů a při řečech politických lídrů proto není radno upadat do stavu blaženosti. Cíle, které o víkendu představilo hnutí ANO, předpokládaný vítěz říjnových parlamentních voleb, jsou čerstvým příkladem.
Hlavní téma podzimních sněmovních voleb ještě ani zdaleka není jasné, více prostoru však docela jistě dostanou debaty o změnách v daňovém systému. Stranou nezůstanou ani mzdové sliby. Záměry politických stran by příjmovou stranu státního rozpočtu připravily o desítky miliard.
Od nového roku je český penzijní systém jiný. Třetí pilíř se proměnil, úplnou novinkou je pilíř druhý. Tedy pro nás, Evropa ho zná dávno, a to včetně zemí, které s námi mají společného nejvíc. Pojďme se podívat na vznik a vývoj druhého pilíře právě ke kolegům z visegrádské čtyřky, do Maďarska, Polska a na Slovensko.