solidární zvýšení daně 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu solidární zvýšení daně 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministr financí Zbyněk Stanjura slíbil, že každoročně ušetří v rozpočtu 70 miliard korun. V příštích letech by se tak podle něj důchody nemusely zvyšovat takovým tempem jako letos, ve hře je i větší zacílení takzvaného výchovného, které stát důchodcům přidá od ledna. Důchody už také podle šéfa státní kasy nemohou být solidárnější. Šetřit se bude muset i ve školství, kam každý rok nastupují tisíce nových zaměstnanců. „Ten trend je neudržitelný. Cíl je kvalitní vzdělávání. Ale není přímá úměra mezi počtem ...
Mezi politiky Pirátské strany, Spolu a STAN se stále častěji objevují názory, že pouhé škrty ve státní správě nestačí na zastavení bobtnajícího státního dluhu. Především mezi Piráty a KDU-ČSL je nejvíce zastánců razantnějších daňových změn, které by posílily příjmy státního rozpočtu. Nejúčinnějším a politicky asi nejprůchodnějším opatřením by podle analytiků bylo zvýšení daně z příjmů fyzických osob, která po zrušení superhrubé mzdy činí patnáct procent. Veřejným financím by pomohl i růst DPH, který však ...
Vzhledem k legislativním změnám bude platit za rok 2021 většina lidí s vysokými příjmy méně na daňových odvodech. Kdo si však pohorší? Jaká pravidla platí pro zdanění vysokých příjmů?
V západních zemích se čím dál tím intenzivněji hovoří o zavedení takzvané solidární daně. Nejbohatší jedinci a korporace, které prosperují i během současné pandemie, mají výrazněji přispívat na dluhy a škody napáchané koronakrizí. Zda je alespoň dočasné vyšší zdanění bohatých dobrý nápad, se však ekonomové neshodují.
Českým zaměstnancům loni zůstala v peněženkách po odečtení daní a odvodů zhruba polovina výplaty. Podle nové zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) má Česko šesté nejvyšší zdanění práce ze 36 členských zemí. O příčku si tak pohoršilo, ještě předloni bylo sedmé. Letos se zrušením superhrubé mzdy, faktickým snížením daně z příjmu a zvýšením slevy na poplatníka situace změnila. Politické strany před říjnovými volbami slibují další uvolnění, byť není jasné, kde na to vezmou peníze.
Daňové přiznání v praxi nepodávají pouze OSVČ, ale mnohdy i zaměstnanci, studenti nebo penzisté. Termín pro odevzdání daňového přiznaní v roce 2021 je v souvislosti s vládními opatření stanoven na 3. května.
Někteří zaměstnanci si musí sami podat daňové přiznání za rok 2020 a nemohou požádat svého zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daně. Podívejme se na praktické příklady.
Poslanecká sněmovna schválila zrušení institutu superhrubé mzdy a zvýšení slevy na poplatníka. Návrh nyní poputuje do Senátu. Porovnejme si tedy daňovou úsporu v roce 2021 proti letošnímu roku nejenom dle schváleného materiálu, ale i při možném zrušení pouze superhrubé mzdy nebo pouze zvýšení slevy na poplatníka.
Při zrušení superhrubé mzdy si zaměstnanci finančně polepší i o desetitisíce korun za rok, přestože budou mít stále stejně vysokou hrubou mzdu. Podívejte se na příklady – na grafice v naší galerii uvidíte, kolik ušetří konkrétní třeba učitel, hasič či záchranář.
Chvíli to vypadalo, že hnutí ANO bere zpátečku a vzpomnělo si také na středopravicové voliče. Někdy dokonce přizvukovala i ČSSD.