solidární zvýšení daně a daňové přiznání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu solidární zvýšení daně a daňové přiznání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Daňové přiznání v praxi nepodávají pouze OSVČ, ale mnohdy i zaměstnanci, studenti nebo penzisté. Termín pro odevzdání daňového přiznaní v roce 2021 je v souvislosti s vládními opatření stanoven na 3. května.
Někteří zaměstnanci si musí sami podat daňové přiznání za rok 2020 a nemohou požádat svého zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daně. Podívejme se na praktické příklady.
Lidé s nadstandardními příjmy musí platit solidární daň, někdy též nazývanou jako milionářská daň. Solidární daň musíte zaplatit i v případě, že jeden měsíc máte nadstandardní příjem.
Daňové přiznání za rok 2017 je povinen podat každý, kdo má roční příjmy vyšší než 15 000 korun. Současně jsou tyto příjmy předmětem daně z příjmu fyzických osob a nejsou od daně z příjmu fyzických osvobozené.
Se zrušením superhurbé mzdy a zavedením sazeb daně z příjmů fyzických osob 19 a 24 procent počítá ministerstvo financí od ledna příštího roku. Vyplývá to z návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní od roku 2019. Materiál poslalo ministerstvo k připomínkovému řízení, vyplývá z internetových stránek vlády. Další změny se týkají například odpočtů DPH u veřejnoprávních médií nebo zdanění zahřívaného tabáku.
Občanští demokraté po letech voličům opět nabídnou daňové pravítko a kalkulačku, kde si budou moci vypočítat, kolik jim přinese návrh, aby zaměstnanci platili 15procentní sazbu místo ze superhrubé mzdy nově z hrubé mzdy. Čisté mzdy by tak měly podle ODS vzrůst o sedm procent. Učitelům občanští demokraté chtějí dát průměrný minimální plat 35 tisíc korun, vzrůst by podle jejich plánů měly i platy v sociálních službách. Program, který ODS představila na konferenci v Praze, obsahuje i návrhy na zrušení ...
Při stejném příjmu bylo možné za rok 2016 zaplatit na dani z příjmu fyzických osob o tisícikoruny méně než za rok 2015. Kdo na tom vydělal?
Všichni zaměstnanci a OSVČ s ročním daňovým základem nad 1 277 328 korun odvádějí za rok 2015 takzvanou solidární daň, která činí sedm procent z příjmu poníženého o výdaje. Celkově tedy lidé s vyššími výdělky mohou zaplatit až dvaadvacetiprocentní daň z příjmu.
„Není šťastné, dochází-li opakovaně ke změnám daňového práva na poslední chvíli, což nejen posiluje právní nejistotu, ale současně neúměrně navyšuje náklady podnikatelů, neboť úprava informačních systémů či obchodních dohod v krátkém čase bývá mnohem náročnější a dražší,“ shodují se daňoví poradci Petr Drahoš (33) a Tereza Köppelová (30) ze společnosti Mazars, kteří oba nedávno uspěli v prestižní soutěži Daňař roku 2014.
Do 1. dubna musí většina plátců odevzdat finančnímu úřadu přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Víte, jak správně vyplnit formuláře, jaké jsou termíny jejich odevzdání a za jakých okolností lze přiznání odložit?