soud eet - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu soud eet, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Podnikatelé v České republice se oklepávají z koronavirové krize. Mnozí živnostníci požádali o kompenzační bonus, ale nedávno dostali od finančních úřadů dopis, by si nárok na podporu znovu rozmysleli. „Schodek státního rozpočtu roste a stát hledá, kde získat peníze. Takzvané zaklekávání na podnikatele bude častější,“ říká v rozhovoru podnikatelský konzultant Roman Sokola.
Elektronická evidence tržeb (EET) bude přerušena jen do konce letošního roku. Sněmovna dnes odmítla snahu Senátu o odklad EET pro další odvětví vyjma ubytovacích a stravovacích služeb a obchodu až do konce června 2023. Návrh na kratší odklad, který vláda zdůvodnila snahou nezatěžovat podnikatele po dobu epidemie koronaviru, nyní dostane k podpisu prezident.
Elektronická evidence tržeb (EET) bude přerušena jen do konce letošního roku. Sněmovna na úterní schůzi odmítla snahu Senátu o odklad EET pro další odvětví vyjma ubytovacích a stravovacích služeb a obchodu až do konce června 2023.
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nebyla od počátku krize vidět tolik jako premiér a další ministři, teď na ní ale závisí záchrana tuzemského cestovního ruchu. Podpořit jej chce například dotovanými poukázkami na dovolenou. „Měli bychom jet na dovolenou v Česku a podpořit naše hoteliéry, restaurace a služby. Všem těmto podnikatelům jsme to z minuty na minutu vypnuli,“ říká.
Přesně 66 dní trval v České republice nouzový stav, který vláda vyhlásila kvůli šíření pandemie koronaviru v březnu. Vyhlášen byl historicky poprvé na celé území státu a provázela ho přísná omezení. I po jeho skončení však řada opatření stále platí, jako nošení roušek či uzavření škol. Podívejte se na časovou osu, která připomíná nejvýznamnější milníky uplynulého období.
Vláda na pondělním zasedání schválila odložení elektronické evidence tržeb (EET) pro všechny vlny do konce letošního roku. Informovalo o tom ministerstvo financí. V úterý by se návrhem podle nedělního vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) měla zabývat Poslanecká sněmovna ve stavu legislativní nouze.
Rodná čísla podnikatelů by se už neměla objevovat na daňových dokladech, fakturách ani v rejstřících. Chtějí to prosadit opoziční poslanci. TOP 09, Piráti, lidovci a Starostové předložili do připomínkového řízení návrh novely daňového řádu, podle kterého už by daňová identifikační čísla, tedy DIČ, neměla obsahovat rodná čísla.
Jednou z nejvýznamnějších novinek v daních bude příští rok zvýšení spotřební daně u alkoholu a tabáku, což zřejmě povede k jejich zdražení. Od května by pak měla odstartovat třetí a čtvrtá vlna EET, do které se nově zapojí řemeslníci, daňoví poradci, lékaři a další profese, které přijímají platby v hotovosti a do této doby se na ně povinnost evidovat tržby nevztahovala. Zároveň se od května sníží DPH u vybraných služeb a zboží.
Spotřební daň z tabákových výrobků a lihovin se od příštího roku zvýší, vzroste i zdanění loterií. Poplatek za vklad do katastru nemovitostí se zdvojnásobí na 2000 korun. Rozhodla tak Sněmovna, která přehlasovala Senát. Horní komora chtěla mimo jiné zachovat poplatek za vklad na současné úrovni a odmítla Sněmovnou schválené vyšší zdanění loterií. Senát chtěl také proti vládnímu návrhu upravit daňovou uznatelnost technických rezerv v pojišťovnictví. Technické rezervy pojišťoven tak budou podléhat většímu ...
Až 15,2 miliardy korun by měla příští rok do státního rozpočtu přinést elektronická evidence tržeb, z toho 2,4 miliardy korun souvisí s jejím květnovým rozšířením na obory, které jí do této chvíle nepodléhaly. V následujících letech by měla do rozpočtu přinést ještě více. V roce 2021 by to mělo být 19,2 miliardy korun a v roce 2022 dokonce 20,5 miliardy korun.