soukromé auto v podnikání a výdaje - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu soukromé auto v podnikání a výdaje, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Soukromého leteckého dopravce Time Air založil týden před útoky 11. září, na byznys v permanentním ohrožení je tak ředitel české firmy Martin Pražský zvyklý od samotného startu podnikání. Zatímco pro běžné aerolinky znamená pandemie hlubokou krizi, soukromé tryskáče zažívají zlaté časy. Time Air poskytující aerotaxi, prodej letounů a provoz strojů privátních vlastníků loni získal o pětinu víc zakázek, zdvojnásobil letku a upevnil pozici druhého největšího evropského hráče ve své kategorii. „Když si ...
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Banky poskytly podnikatelům stále jen zlomek zdrojů, které jim se státními zárukami můžou v rámci programu Covid III půjčit. Součet státní pomoci a komerčních půjček může být až 500 miliard korun. Zatím byly vyčerpány jen čtyři miliardy. V programech Covid II a Covid Praha, které mají výrazně tenčí zdroje, je situace jiná. „Už je tam téměř hotovo, úplné vypořádání očekáváme do konce srpna,“ říká Jiří Jirásek, generální ředitel státní Českomoravské záruční a rozvojové banky.
Inovátor, autor byznys modelu Lean Canvas a světoznámý školitel Ash Maurya navštívil Prahu v březnu, těsně před vypuknutím koronavirové pandemie. Potřeby firem se během té doby radikálně proměnily. „Na rozdíl od jiných spouštěcích momentů je covid unikátní v tom smyslu, že je globální a dotýká se každého. Má potenciál způsobit trvalé změny v chování zákazníků i přinést disrupci do mnoha stran byznysu,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro deník E15.
Zdravotnický materiál za miliardy korun má po zkušenostech z pandemie nyní zamířit do skladů Správy státních hmotných rezerv. Ještě v únoru tam bylo pouze pár desítek tisíc roušek, ochranných obleků či brýlí. „Před pandemií asi nikdo nedokázal odhadnout, zda to je moc, nebo málo. Stav rezerv byl prostě podseklý,“ říká šéf správy Pavel Švagr.
Byl jedním z nejmladších šéfů agentury CzechInvest a také jedním z nejmladších vicepremiérů české vlády. Ze státní sféry se posunul do společnosti Škoda Auto, pro niž – a potažmo mateřský Volkswagen – pracoval v Německu, Rusku a nyní v Číně. “Jednou se určitě vrátím, minimálně na důchod. Ale teď jsem prodloužil smlouvu o rok, a co přijde pak, netuším,” říká Martin Jahn pro E15 Premium v exkluzivním rozhovoru, který po letech dal českým médiím.
Prodává nejdražší vozy, které jezdí po českých silnicích. I bohatí zákazníci si ale musejí počkat na dodání výrazně déle než třeba budoucí majitel škodovky. „Ani v luxusním segmentu nemůžete mít všechno hned, i když máte balík peněz. Je to na tom celé postavené. Žijete svým snem a poté auto dorazí. Odkládaná radost je pak o to větší,“ říká Petr Kudláček, generální ředitel firmy Scuderia Praha, oficiálního distributora značek Ferrari a Maserati v Česku.
V době, kdy jsou akviziční dravci ochotni zaplatit za perspektivní byznys kupované firmy nekřesťanské peníze, lze na českém trhu stále ještě narazit na šance, jež nestojí tolik, a přesto jsou příslibem až dvacetiprocentního ročního výnosu. Klíčem je zajímavá myšlenka a přinejmenším čtvrtina žen ve vedení firmy. „Přidaná hodnota plyne teprve ze soužití mezi muži a ženami, čistě ženská firma by takových výsledků zřejmě nedosáhla,“ míní spoluzakladatelka investiční společnosti Espira Investments Andrea ...
O víkendu 10. a 11. června 2017 se opět otevřou brány Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích, aby ve svém parku opět přivítaly návštěvníky motoristické slavnosti Legendy, která se zde koná již čtvrtým rokem. „Legendám se v návštěvnosti i počtem exponátů daří rok od roku lépe a lidé je často nazývají přírodním autosalonem,“ říká zakladatel akce Lubor Kos.
Zatímco v osmdesátých letech obyvatelé Sarajeva řešili běžné problémy střední třídy západní civilizace: kam se vydat na dovolenou, jaké auto či počítač si koupit, tak válka všechno převrátila. Město bylo ostřelováno jak dělostřelectem, tak snipery. Začal boj o život. Elektřina či pitná voda, to byly luxusní komodity.