soukromi doktori - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu soukromi doktori, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Technologické firmy z kalifornského Křemíkového údolí mají pádné slovo ve Washingtonu, říká v dalším dílu podcastu PFI Talks Krisztián Orbán, zakladatel investičního fondu Oriens. I proto se americká centrální banka Fed v únoru zaručila za všechny vklady těchto společností v Silicon Valley Bank (SVB), která padla kvůli špatným byznysovým rozhodnutím. „Své peníze jsme z SVB dostali ven včas,“ říká Orbán, jehož fond je na krizové situace zvyklý.
Humanitní školství v Česku se cítí podfinancováno, část jeho kritiků ale tvrdí, že vysokých škol humanitního směru je příliš a plodí absolventy bez uplatnění. Přitom se ale zapomíná, že tím, kdo zásadně devalvuje vysokoškolské vzdělání v Česku, zůstává stát. Ten vytváří zbytečnou poptávku po titulech jakéhokoliv druhu a přispívá tak k vytváření systému, založeném na snaze získat vysokoškolský titul za jakoukoliv cenu.
Letos v lednu nastala nezvykle velká fúze dvou advokátních kanceláří. Syn jednoho z nejbohatších českých podnikatelů, vlastníka Třineckých železáren a zdravotnické skupiny Agel Tomáš Chrenek se spojil s vlivnou kanceláří Petra Tomana. Už v roce 2020 přitom Chrenek mladší převzal další prominentní kancelář Jansta, Kostka známého lobbisty a šéfa České unie sportu Miroslava Jansty. Díky fúzi Chrenka s Tomanem vznikla jedna z deseti největších právních kanceláří na českém trhu, jejíž obrat by se měl pohybovat ...
Ředitel školy U2B Daniel Černý přiznává, že termín „škola pro youtubery“ používal, aby nemusel utratit ani korunu za marketing. „Naším cílem není vytvořit veleznámého youtubera,“ řekl v rozhovoru s E15. Jak to je ve skutečnosti, prý vysvětluje rodičům až u přijímaček. Svou kampaň považuje za úspěch.
Marek Sacha byl u založení Rohlíku, po něm si odskočil na pár let do Velké Británie, aby tam vybudoval jednoho z největších poskytovatelů pečovatelské péče. Právě startup Cera mezi českými mladými firmami prošel největším investičním kolem v historii, když loni nabral na další rozvoj přes 300 milionů eur, zhruba 7,1 miliardy korun. „Když budu mít zítra tisíc nových zaměstnanců, z drtivé většiny pečovatelů, tak pro ně během týdne budu mít práci,“ říká Marek Sacha, jeden ze spoluzakladatelů startupu Cera.
Firmy by si mohly systémově platit lékaře za to, že budou lépe pečovat o jejich zaměstnance, a stát by jim umožnil si tyto náklady odečíst z daní. Navrhuje to lékař a zakladatel soukromé polikliniky Health Plus Oldřich Šubrt. „Už se o tom se zaměstnavateli a ministerskými odborníky bavíme. Věřím, že to do dvou let nastane,“ tvrdí. Vedle starostí o financování zdravotnického systému se lékař a manažer, který mimo jiné patnáct let vedl Nemocnici na Homolce a dvakrát se ji pokusil zprivatizovat, zajímá také o...
Pokročilé digitální služby, jako je třeba obrazová analytika rentgenových snímků, jsou v českém zdravotnictví již dostupné – téměř výhradně však pouze v privátní zdravotnické sféře. Jiří Batěk, generální ředitel tuzemské pobočky IT společnosti Kyndryl, chce tento standard rozšířit i do veřejného zdravotnictví – a první obrysy plánu, jak jej reálně digitalizovat, se již začínají rýsovat. Rozhovor připravil web Info.cz.
Pracovní povinnosti mě tento týden zavály mimo jiné do asistenčního centra pro ukrajinské uprchlíky v pražských Vysočanech. Tamní personál, který tvoří hasiči, policisté a dobrovolníci, si zaslouží neskonalý obdiv. Možná si řeknete, že je to holt jejich práce, ale často zapomínáme, že poslední dva roky strávili permanentním nasazením během pandemie, nyní stráví další rok řešením uprchlické krize. Pracují sedm dní v týdnu a hromadu hodin navíc.
Umělé bezdrátové srdce, virtuální realita během přípravy na operace nebo spuštění aplikace IKEM Online, ve které pacienti najdou veškeré lékařské zprávy nebo mohou s lékaři sdílet třeba EKG ze svých chytrých hodinek. To jsou příklady inovací, na nichž teď Institut klinické a experimentální medicíny pracuje. Věc, která naopak pražské špičkové pracoviště trápí, je nedostatek zdravotnického personálu. „Na druhou stranu nám covid pomohl v určitém zpopularizování zdravotnictví. O studium je větší zájem,“ říká ...
Zaměstnanci státu a veřejných služeb by mohli mít v pondělí jasno, o kolik by se jim v od ledna mohly zvednout výdělky. Vláda se chystá schvalovat návrh státního rozpočtu, v němž musí vyčlenit i sumu na platy. Koaliční strany zatím shodu neměly. ČSSD v čele s ministryní práce Janou Maláčovou navrhuje přidat všem pracovníkům tři tisíce korun. Ministři za ANO se podle šéfky státní pokladny Aleny Schillerové kloní k navýšení o inflaci. Při rozpočítání by to znamenalo pro každého 1400 korun. Lékařské odbory a ...