soukromi doktori - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu soukromi doktori, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Soukromého leteckého dopravce Time Air založil týden před útoky 11. září, na byznys v permanentním ohrožení je tak ředitel české firmy Martin Pražský zvyklý od samotného startu podnikání. Zatímco pro běžné aerolinky znamená pandemie hlubokou krizi, soukromé tryskáče zažívají zlaté časy. Time Air poskytující aerotaxi, prodej letounů a provoz strojů privátních vlastníků loni získal o pětinu víc zakázek, zdvojnásobil letku a upevnil pozici druhého největšího evropského hráče ve své kategorii. „Když si ...
Soukromá klinika Program H Plus sázela na digitalizaci už dříve. Tři roky měla připravený projekt rozvoje videozdravotnictví s telemonitoringem a chatováním. Pandemie celou věc urychlila. „Zainvestovali jsme do toho během prvních měsíců několik milionů, abychom projekt dotáhli. Vymysleli jsme, jak krizi využít, což je sice ošklivě řečeno, ale v krizi vždy nějaká šance je,“ říká šéf kliniky Oldřich Šubrt.
Letos v únoru uplynulo deset let od výzvy lékařů nespokojených s podmínkami v českém zdravotnictví „Děkujeme, odcházíme“. Mladé doktory láká zahraničí i nadále, většina míří do sousedního Německa. Téma je znovu aktuální v době pandemie, kdy v českých nemocnicích chybí personál. Na české lékaře v cizině apeloval i prezident České lékařské komory Milan Kubek a vyzval je, ať se vrátí pomoci domů. Kvůli české byrokracii však akce skončila fiaskem. Pro mladé doktory to bylo další zklamání z vlasti. Proč vlastně...
Přestože v Číně Vánoce neslaví, právě tam se vyrábí nejvíc vánočních ozdob všeho druhu. V městském okrese I-wu sídlí více než 600 továren na sváteční dekorace a dobře placená práce tam láká lidi z celé země. Právě o nich natočil srbský filmař Mladen Kovačević dokument Veselé Vánoce, I-wu, který byl českým divákům dostupný v rámci online ročníku Mezinárodních festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.
Většina z nás brzy pochopí, proč zejména v severských státech Evropy jsou skoro všichni štíhlí, jezdí na kolech nebo běhají jako o život. Ono jim totiž o život jde. Snaží se udržet maximálně fit nejen proto, aby dobře vypadali na instagramových selfíčkách, ale prostě proto, že nemají na to onemocnět nebo se stát závislými na péči druhých.
Lidstvo čelí globální krizi, možná největší pro současné generace. Rozhodnutí, která lidé a vlády učiní v nejbližších týdnech, dají tvar celému světu na dalších několik let, píše v komentáři pro deník Financial Times, který web E15.cz přináší v redakčně zkráceném překladu, Yuval Noah Harari, autor knih Sapiens, Homo Deus a 21 lekcí pro 21. století.
ČSSD a ODS, bývalí hegemoni politické scény, to již od nástupu nových stran jako ANO či Piráti nemají lehké. Neumějí s takovou lehkostí nastolovat témata, která lidé chtějí slyšet, přece jenom je drží zpátky jejich ideově zakotvenější základna.
Také si pamatujete, jak letos na jaře dominovala Venezuela novinovým titulkům? Od té doby se jihoamerická země sice občas někde v titulcích vynoří, naposledy v souvislosti se svým usednutím v Radě pro lidská práva v OSN, ale krize, jež se tam odehrává, je postupně (nejen) českými médii zapomínána. Mně dění ve Venezuele připomněla právě Isabella, jejíž příběh se v této reportáži objeví. Jak sama popisuje, už brzy se Venezuela pravděpodobně vynoří znovu jako země, kde humanitární krize způsobí hladomor ...
Natasha Zivkovic je předsedkyní spolku Glasgow University Red Alert Society, který vede kampaň proti stigmatizaci menstruace a podporuje lidi trpící menstruační chudobou. Byť ve společnosti pozvolna dochází k uvolnění norem a o menstruaci se začíná otevřeně mluvit, stále v této debatě existuje mnoho překážek. S Natashou jsme se sešly v Glasgow, kde obě studujeme, a přestože několik poznatků v rozhovoru je specifických pro skotské prostředí, přináší podněty i pro českou společnost.
Robert Gauci šéfuje české pobočce francouzské skupiny AXA už téměř tři roky. Zaměřuje se hlavně na budoucnost a na to, jak z pojišťovny udělat partnera, který bude pro klienty partnerem, než jen pouze vyplácet pojistné plnění. „Nejde jen o peníze, je potřeba se postarat i o všechno okolo. Klienti by měli jen zmáčknout tlačítko na svém počítači nebo chytrém telefonu. To je podle mé filozofie skutečný servis a v něm vidím budoucnost,“ říká Gauci.