soul - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu soul, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jihokorejské město Pyeongtaek ležící kousek od Soulu se během následujících let stane největším výrobním centrem na pokročilé čipy na světě. Společnost Samsung plánuje investovat v přepočtu 230 miliard dolarů do rozšíření svého již fungujícího výrobního komplexu. Akce se rozprostře do dvaceti let a kromě Samsungu má do oblasti přilákat asi 150 dalších firem zaměřených na materiály a součástky nutné pro polovodičovou produkci.
Strategický asijský partner Česka je ochoten a schopen dodat nedostatkové léky, zejména antibiotika. Představitelé Jižní Koreje to potvrdili během jednání šéfky sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) v Soulu. Ta o tématu mluvila mimo jiné s předsedou vlády Han Tok-sunem.
V politické delegaci sněmovny se nečekaně objevil předem neohlášený host. V jihokorejském Soulu se k české výpravě připojil ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka. Pokračovat bude také na Tchaj-wan, kam se delegace vydá v pátek. Je to podle něho důležitá politická cesta.
Šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) dnes společně s několika dalšími poslanci, zástupci municipalit a vědeckých a vzdělávacích institucí vyráží na osmidenní cestu do Jižní Koreje a na Tchaj-wan. Představitele státu doprovodí početný zástup tuzemských podnikatelů. Cílem je využít přívětivých politických vztahů Česka a obou asijských zemí a rozšířit ekonomickou a obchodní spolupráci, mimo jiné v čipech.
Předpoklad, že ruská agrese na Ukrajině vyvolá globální závody ve zbrojení, se začíná potvrzovat. Dovoz vojenského materiálu do Evropy v letech 2018 až 2022 vzrostl o 47 procent v porovnání s předchozími pěti lety. Ukrajina se loni stala třetím největším dovozcem zbraní, jak vyplývá z analýzy Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI). Americká dominance v tomto obchodu se upevňuje, zatímco Rusko ztrácí trhy.
Navzdory ekonomickému útlumu očekávají letecké společnosti od příštího roku růst počtu cestujících na palubách letadel a s ním spojený návrat k ziskům, poprvé od roku 2019. Optimistické výhledy členů Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) dávají slušnou šanci i vyjednávačům Letiště Václava Havla, aby i pro cestující vyrážející z české metropole získali dálkové linky do poptávaných destinací. Které vzdálené destinace „Ruzyně“ nabídne příští rok a o kterých se jedná?
Jakub Ševčík z Jablonce nad Nisou přichází s novým odvětvím v oblasti péče o zraněné koně. Ve spojení se společností 3dwiser, veterinární klinikou v Heřmanově Městci a s kováři vyvinul řešení formou 3D tisku odlehčených podkov. Vystudovaný ekonom Ševčík pracuje v rodinné stavební firmě Tembo Brand, ale v budoucnu by se chtěl věnovat svému startupu Horse Soul Brand.
Dobré ráno! Je 328. den roku, svátek má Emílie a v tento den roku 1966 se u Bratislavy zřítil Iljušin Il-18 na lince ze Sofie do Prahy. Zahynulo všech 82 lidí na palubě. Jde o největší leteckou nehodou v Československu. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Někdejší člen portugalské vlády odpovědný za vztahy s Evropou Bruno Maçães nehýří optimismem. Jak popisuje ve svých knihách i v rozhovoru pro deník E15, Evropa stojí na prahu velkých změn, jejichž důsledkem bude konec jejích nejlepších časů. Coby konzultantovi mu ve vizích budoucnosti naslouchají velké společnosti a koneckonců i čeští bohatí muži, jako třeba miliardář a generální ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc. „Vidím takovou budoucnost Evropy, která by se snad nejlépe dala přirovnat k Latinské Americe,“ ...
Dobré ráno! Je 305. den roku, svátek má Felix, před 29 lety vstoupila v platnost Maastrichtská smlouva. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.