španělsko po krizi - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu španělsko po krizi, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Největší španělská banka Caixabank seškrtá pětinu pracovních míst a zavře stovky poboček. Vedení společnosti odborářskému sdružení CCOO na schůzce sdělilo, že zruší 8291 míst a skončí 1534 poboček, tedy zhruba 27 procent z celkového počtu. Podnik se adaptuje na přechod zákazníků k internetovému bankovnictví. Banka plánovaný počet zrušených míst potvrdila. Může se podle ní ale ještě snížit.
Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Pod rouškou privatizace se na Slovensku rozkrádalo, soudí o devadesátých letech Peter Severín. Úspěšný investor stál u zrodu novin, které přispěly k pádu premiéra Vladimíra Mečiara. S partnery založil fond, jenž držel podíl v Investiční a poštovní bance. Její bankrot v roce 2000 byl největším v historii Česka. Jak Severín nahlíží tuto dobu zpětně a do čeho dnes investuje?
Když se na podzim podařilo na trhu Start pražské burzy úspěšně upsat akcie lékárenského e-shopu Pilulka.cz, v investiční skupině Wood & Company se slavilo. Firma, která emisi organizovala a zároveň je akcionářem Pilulky, má s internetovým obchodem mnohem větší plány. „Pilulka se určitě dostane na hlavní burzovní trh,“ říká spolumajitel Wood & Company Jan Sýkora.
Devět měsíců po jarních tvrdých lockdownech v Itálii, Francii a Španělsku se ukazuje, že se nenaplnily naděje na zvýšení porodnosti. List Financial Times naopak zjistil, že se v tehdy koronavirem silně zasažených zemích na přelomu roku narodilo méně dětí. V kombinaci s vysokým počtem úmrtí je tak zřejmé, že Evropanů v této dějinné etapě podstatně ubývá.
Než Peter Hajduček nedávno odletěl na měsíc do Španělska, měl dost napilno. Deset let od založení Footshopu – největšího českého prodejce streetwear módy a tenisek – se mu podařilo koupit svého hlavního tuzemského konkurenta, obchod Queens. Z Footshopu se tak rázem stal byznys přesahující miliardu korun s připravenou půdou pro další růst v zahraničí. „Jsme v takzvaném segmentu ,prémium‘, chybí nám ale ta spodní část sortimentu – například základní modely tenisek, které nám také pomáhaly vydělat peníze. A ...
Třiadvacátého února 1981 v 18:23 vtrhly dvě jednotky četníků do budovy španělského parlamentu a všechny přítomné poslance vzaly jako rukojmí. Donutily je ulehnout na zem, svá slova podepřely několika salvami do vzduchu. Vojenský puč se však nezdařil, naopak pomohl mladou španělskou demokracii upevnit.
Koronakrize páchá škody nejen na ekonomikách, kde také ničí pracovní místa, ale omezuje i pohyb osob po světě. To má závažné důsledky pro toky remitencí, tedy plateb, které migranti posílají rodinám do domovských zemí. Chudé státy jsou přitom na těchto platbách často silně závislé. V evropském regionu jsou příspěvky ze zahraničí klíčové pro Ukrajinu. Transfer remitencí do země loni navzdory krizi mírně vzrostl.
Soukromá klinika Program H Plus sázela na digitalizaci už dříve. Tři roky měla připravený projekt rozvoje videozdravotnictví s telemonitoringem a chatováním. Pandemie celou věc urychlila. „Zainvestovali jsme do toho během prvních měsíců několik milionů, abychom projekt dotáhli. Vymysleli jsme, jak krizi využít, což je sice ošklivě řečeno, ale v krizi vždy nějaká šance je,“ říká šéf kliniky Oldřich Šubrt.