španělsko po krizi - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu španělsko po krizi, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rok války se stal předmětem bilancování. Jednou z neopomenutelných rovin je i ta ekonomická, a to nejen pro Rusko a Ukrajinu, ale i pro evropské státy. I na jejich finanční a vojenské podpoře je totiž dnes Ukrajina závislá. A jak dobře, nebo špatně se Evropa s nastalou krizí vypořádá, bude ovlivňovat i ochotu populace k další podpoře Ukrajině.
Od počátku roku 2020 si Evropa prošla v rychlém sledu hned několika ekonomickými otřesy. Většina zemí na starém kontinentě se s tím ovšem vyrovnala, ovšem Česku v tomto ohledu patří poslední příčka. Oproti začátku pandemie se české hospodářství propadlo o jeden procentní bod hrubého domácího produktu (HDP), ačkoliv jiné země v témže období zaznamenaly i dvouciferný růst.
Airbnb pro karavany, tak by se dala třemi slovy popsat digitální platforma Campiri. I díky vysokým investicím do rozvoje český startup dosáhl obratu téměř 55 milionů korun a tržeb blížících se k 25 milionům. Nyní míří ještě výš. Jeho ambicí je stát se nejoblíbenější službou pro půjčování obytných vozů, říká v rozhovoru pro E15 zakladatel startupu Lukáš Janoušek.
Kalkul Kremlu nevyšel, Evropa se učí obejít bez ruských surovin Vyhledavač letenek Kiwi.com měl rekordní rok Britové hledají příčiny zeleninové krize Křetínský usiluje o kontrolu nad francouzským maloobchodním řetězcem Dobré ráno! Je 55. den roku, svátek mají Matěj a Matyáš. V tento den před rokem zahájilo Rusko invazi na Ukrajinu. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Jestli Kreml věřil, že budou evropské země v podpoře Ukrajiny rezervované kvůli své závislosti na ruských energetických zdrojích, pak zažívá hořké zimní zklamání. Starému kontinentu se daří částečně dobrovolně, částečně pod tlakem a také s nemalou dávkou štěstí zbavovat se uhlí, ropy, nafty i zemního plynu od agresora. Může se navíc těšit z toho, že ceny plynu po přechodném dramatickém růstu poklesly a dostaly se na úroveň před zimou 2021.
Firmy v Česku současnou situaci relativně zvládají. Dlouhodobě na ně ale začnou dopadat problémy související mimo jiné s nevyhnutelnou restrukturalizací ekonomiky. „Zaměstnavatelé i zaměstnanci se musejí smířit s tím, že někde bude poptávka po práci dlouhodobě klesat, protože to prostě není udržitelné vzhledem ke geopolitické změně, která se odehrála,“ říká analytik pracovního trhu Tomáš Ervín Dombrovský ze společnosti LMC, která provozuje největší české pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz.
Známé dilema na téma, zda je sklenice napůl plná, nebo poloprázdná, připomíná hodnocení výkonu české ekonomiky v minulém roce, který vskutku nebyl procházkou růžovou zahradou. Přesto za celý rok česká ekonomika přidala na svém výkonu velmi slušná dvě a půl procenta.
Za třicet let vybudovali společnými silami jednu z největších rodinných firem v Česku. Nyní čelí hospodářskému útlumu, který na SIKO doléhá, a angažují se i v politice. „Veřejně se vymezit je pro mě důležité, byť tím můžeme přicházet o zákazníky,“ říká generální ředitel SIKO Tomáš Vala, jenž finančně podpořil Petra Pavla v prezidentských volbách a už čtvrt století také působí jako obecní zastupitel v Čimelicích, kde má obchodník s koupelnami a kuchyněmi „základnu“.
Poslední z debat prezidentských kandidátů proběhly na televizi Nova. V první diskuzi debatovali kandidáti s nižšími volebními preferencemi - tedy Jaroslav Bašta, Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer a Tomáš Zima. V osm hodin začala hlavní debata, ve které se představují hlavní favorité Petr Pavel, Danuše Nerudová a Andrej Babiš. Prezidentskou debatu moderovali Rey Koranteng a Bára Divišová. Prezidentské volby začínají v pátek, výsledky prvního kola se dozvíme v sobotu.
Mimořádně teplé počasí a silný vítr na severu Evropy v posledních dnech pomáhají starému kontinentu čelit energetické krizi. Německu se daří i v tomto ročním období ukládat zemní plyn, celkově jsou unijní zásobníky plné nad osmdesát procent. Na severozápadě Evropy kromě tepla pomáhá vítr, který ve velkém přispívá k výrobě elektřiny zejména v Belgii a v Dánsku. Cena plynu v nizozemském virtuálním uzlu TTF je tak stejná jako loni touto dobou.