spd volby - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu spd volby, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Někdy se vyplatí celkový pohled či nadhled. Ať už v medicíně, či v politice. Ať už tomu říkáme psychosomatika, holistický přístup nebo prostě hodnocení momentální politické situace. A při pohledu na posledně jmenovanou oblast se nelze ubránit dojmu, že něco je ve velkém nepořádku.
Ani po ztrátě většiny hlasů v Poslanecké sněmovně sice nehrozí legislativním plánům vlády krach, ale ministry čeká obtížnější vyjednávání. KSČM, která kabinetu Andreje Babiše vypověděla toleranci, nevylučuje podporu například energetického zákona nebo normy o dostupném bydlení. Řídit se bude hlavně snahou získat před říjnovými volbami politické body. Podobný postoj zaujalo uskupení Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které přitom chtělo vládě vyslovit nedůvěru.
Sněmovna schválila nový způsob přepočtu voličských hlasů na poslanecké mandáty, který opět zvýhodňuje úspěšnější strany, ale mírněji než dosud. Mandáty se budou přidělovat automaticky bez možnosti povolebního zásahu stran. Volebním koalicím bude stačit pro vstup do dolní komory méně hlasů než v minulosti. Změny, na nichž se poslanecké frakce většinově předem shodly, nyní posoudí Senát. Sněmovna s ním úpravy předem projednávala.
Loňské krajské a senátní volby opět finančně vysílily politické strany, polovina z nich se propadla do ztráty, ostatním se významně snížil předloňský přebytek. Vychází to z finančních zpráv, které musely strany do čtvrtka předložit. Nejhůře jsou na tom sociální demokraté, kteří skončili ve třicetimilionové ztrátě. Další těžkou zkouškou politických financí budou letošní sněmovní volby, na kampaň mohou strany utratit až 90 milionů korun.
Když se nějaký výsledek objeví dvakrát, je to už trend, říká se s nadsázkou. Nyní už druhá agentura po sobě přišla s předpovědí, že nadvláda hnutí ANO končí. Přinejmenším v momentální popularitě ho střídá tandem Piráti–STAN.
Lákání voličů na nestraníky, jako jsou osobnosti veřejného života, úspěšní podnikatelé a také lékaři nebo učitelé, odzvonilo. Je to patrné ze schválených nebo připravovaných kandidátních listin pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny.
Málokterému politikovi v takové pozici by se podařilo to, co Václavu Klausovi mladšímu. Jeho strana za sebou má nevalné volební výsledky, preference ani výhledy také nejsou nic moc. Přesto jeho oznámení o odchodu vyvolalo velkou pozornost, barvité komentáře a všemožné spekulace.
Poslanec a předseda Trikolóry Václav Klaus mladší nepovede hnutí, které založil, do sněmovních voleb, nebude ani kandidovat a ukončí veřejné aktivity. Uvedl to na facebooku. Chce svolat sněm strany, aby se mohl formálně vzdát funkce předsedy strany. Důvody odchodu z veřejného dění označil za z drtivé většiny osobní.
V úterý začalo ve sněmovně veřejné slyšení kandidátů do Rady České televize. Jde o čtyři místa v patnáctičlenné radě, uvolní se od května. Kandidátů je přes padesát a hlavní pozornost zatím přitáhla nominace fantoma prezidentských večírků, rádoby novináře Milana Rokytky. To ale není to nejpodstatnější.
Porážka CDU, vítězství Zelených. Víkendové zemské volby v Bádensku-Württembersku a v Porýní-Falci mají v médiích jasný výklad. Nejsilnější vládní strana CDU podle některých dokonce drtivě prohrála, vždyť v daných zemích jde o historicky nejhorší výsledky. Bližší pohled na čísla už tak tragicky nevypadá.