spekulanti s pozemky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu spekulanti s pozemky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Řešení bytové krize, která se navzdory slibům stran za poslední čtyři roky ještě více prohloubila, nespočívá na bedrech developerů, míní pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). „Máme rekordní množství povolených bytů, ale jejich ceny stoupají. Je to proto, že nejsme nijak schopni ovlivnit poptávkovou stranu. Musíme masivně stavět městské nájemní bydlení,“ říká.
Boom NFT je jedním z reliktů pandemie. Ještě v dobách hlubokého lockdownu začaly růst ceny unikátních digitálních tokenů o stovky až tisíce procent. Spolu se zájmem širší veřejnosti se ovšem objevila i celá řada podvodů. Spekulanti, zhoršující se ekonomická situace a další aspekty sice NFT trh poškodili, nicméně i po roce globálního boomu zájem drobných i větších investorů přetrval. Navzdory tomu, že někteří ho už pohřbívají.
Popularita nezaměnitelných tokenů (NFT), tedy kryptoaktiv, která představují digitální předmět, v loňském roce prudce vzrostla. Tržby z prodeje NFT stouply na 24,9 miliardy dolarů (534,9 miliardy korun) z 94,9 milionu dolarů o rok dříve. S odvoláním na údaje společnosti DappRadar to uvedla agentura Reuters.
Pandemie koronaviru výrazně mění chování investorů. Stále více můžeme pozorovat, že se jejich pohled upíná k novým alternativám na trhu, které nepodléhají centralizovanému systému. První z nich jsou NFT, tedy „non fungible tokens”, což jsou takzvané nezaměnitelné tokeny. U NFT se zdá, že klasické obrazy jsou už přežitek. Mladá generace se zaměřuje na digitální umění v posledních měsících právě v podobě NFT. Přestože první NFT vzniklo již v roce 2015 na blockchainu Ethereum, až donedávna byla tato forma ...
V Česku v posledních letech přetrvává chronický nedostatek bytů a domů k bydlení. Jen v Praze schází na dvacet tisíc bytů a ty nové podle studie poradenské firmy Deloitte zdražily od poloviny roku 2015 o sto procent. Hlavním důvodem je nedostatečná výstavba. Developeři dodávají na trh kolem pěti tisíc nových bytů ročně, což však nestačí. V důsledku nedostatku bytů rostou i nájmy.
Pandemie koronaviru a následný propad ekonomiky s bytovým trhem nijak nezamávaly. Byť ceny nájemního bydlení šly dolů, jde jen o dočasný jev a nedostupnost bydlení zůstává už několikátým rokem nevyřešena. Jako před každými volbami sypají politické strany jeden nápad za druhým, jak krizi vyřešit. Napravo i nalevo se přitom shodují, že musí do určité míry zasáhnout stát. Ať už legislativními změnami, dotacemi nebo rovnou vlastní výstavbou.
Sotva začal platit nový zákon o realitním zprostředkování, přišel covid. Obchodování s nemovitostmi tak zažívá ještě víc novinek. K povinným zkouškám realitních makléřů teď přicházejí i lidé z pohostinství či cestovek, popisuje generální sekretář Asociace realitních kanceláří ČR Jan Borůvka.
Až bude stát příště prodávat nepotřebný majetek, měl by ho nejprve nabídnout dotyčné obci. Dotyčný zákon chce prosadit pražská koalice.
Pražská veřejná doprava zdarma, výstavba dvou tisíc bytů ročně, nižší ceny energií a vody nebo nulový poplatek za psa. Lídr ČSSD v hlavním městě Jakub Landovský odmítá, že sliby jeho strany jsou laciným populismem. „Třeba jízdné zdarma je systémová změna. Větší využívání MHD uvolní povrchovou automobilovou dopravu. Město by pak bylo průjezdnější, čistší a dalo by se v něm zaparkovat,“ říká.
Trh s nemovitostmi mohou ochladit kroky čínských úřadů proti spekulantům.