splatnost daně z příjmu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu splatnost daně z příjmu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Začátek každého roku přináší řadu změn. Z hlediska daňových povinností tomu není jinak. Daňové novinky platné se začátkem roku se týkají kupříkladu paušální daně a limitů DPH. Od začátku roku 2023 se tak změnil limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty. Limit se výšil z jednoho milionu na dva. Stejně tak platí nová hranice pro přihlášení k paušální dani, ta se nyní dělí na tři příjmová pásma.
Americká internetová společnost Google v tuzemsku znovu neodvedla téměř žádnou daň příjmu vzhledem ke svým tržbám. Ve finančním roce 2021 to podle účetní závěrky dělalo 10,6 milionu korun, zhruba stejně jako rok předtím. Za posledních deset let Google odvedl kolem osmdesáti milionů.
Jaké platí letos termíny pro daňové přiznání? Do kdy mají OSVČ podat Přehled o příjmech a výdajích? Jaké termíny platí pro daň z nemovitosti, souhrnná a kontrolní hlášení, spotřební daň, energetické daně, daň z příjmu, daň z přidané hodnoty a další?
Nový rok přináší řadu důležitých a dlouho očekávaných legislativních změn, které dopadnou na podnikatele. Některé z těchto novinek přicházejí opožděně, jiné jsou v podobě schválené parlamentem spíše politickým manifestem než opatřením, které může pomoci vyřešit strukturální zadlužení českého státu.
Zavedení paušální daně od roku 2021 přivítalo hodně OSVČ, které chtějí minimalizovat svoji povinnou daňovou administrativu a snadno plánovat své cash-flow. Od roku 2023 se rozšíří počet OSVČ, které mohou do paušálního režimu vstoupit. Jak vysoká bude měsíční paušální daň?
OSVČ vykonávající hlavní samostatnou výdělečnou činnost musí vždy platit měsíční zálohy na zdravotním pojištění. Pro příští rok se minimální měsíční záloha dle návrhu MPSV zvyšuje o 95 korun. Podívejme se v praktických příkladech, jaké budou OSVČ platit zálohy na zdravotním pojištění.
Osoby samostatně výdělečně činné mnohdy platí nejvíce z přímých daní na sociálním pojištění, které při výkonu hlavní činnosti nemůže být, na rozdíl od daně z příjmu, nulové. Jak vysoké budou platit OSVČ zálohy v příštím roce? Které OSVČ si sáhnou hlouběji do kapsy?
Náklady na bydlení, elektřinu, vodu a paliva tvoří v průměru okolo 25 procent pravidelných měsíčních výdajů domácností v České republice. Samotné bydlení z našich příjmů ukrojí každý měsíc zdaleka nejvyšší částku. S rostoucími cenami energií jsou náklady na provoz nehospodárného domu ještě vyšší. Rostou i náklady na pořízení úsporných řešení – o to více ale ušetříte na nákladech domácnosti. Potenciál úspor nákladů na energie jsou pak řádově desítky procent.
Současné extrémní ceny energií jsou pro řadu domácností impulsem k rekonstrukci bydlení, která zajistí energeticky úspornější provoz. Vyvstává ale řada otázek ohledně financování. Jaký zvolit poměr využití úspor a úvěru? Existuje zodpovědné zadlužení, a jaké vůbec existují typy úvěrů na rekonstrukce tohoto typu?
Konec letošního roku i začátek příštího bude ve znamení zdražování. To se týká i záloh na sociálním a zdravotním pojištění a paušální daně pro živnostníky. Paušální daň navíc bude možná v úplně novém hávu a otázkou je, komu se vyplatí. Určitě je dobré si vše propočítat, nebo se poradit s daňovým poradcem.