společnost Heavy Machinery skončí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu společnost Heavy Machinery skončí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
O třetí největší české hutě Vítkovice Steel, které mají kvůli předběžnému opatření Finančního analytického úřadu (FAÚ) zakázáno nakládat se svými akciemi, už podle zdroje deníku E15 projevilo zájem několik investorů. Ztížených byznysových podmínek podniku chtějí využít třeba průmyslník Jaroslav Strnad či šrotař Zdeněk Trojek. První jmenovaný nyní firmě začal pomáhat s financováním.
Věřitelé firmy Heavy Machinery Services (HMS) dnes rozhodli, že firma už podruhé skončí v konkurzu. Hlasování o reorganizaci při jednání na Krajském soudu v Českých Budějovicích nikdo nenavrhl. Věřitelé by tak mohli po letech dostat peníze za pohledávky. Firma je v insolvenci, dluží asi 1,1 miliardy korun.
Podnikatel Jaroslav Strnad zahájil nezvyklý manévr. Se svou skupinou CE Industries se chystá zúčastnit probíhající aukce zkrachovalých strojíren Vítkovice Heavy Machinery, které z 51 procent vlastní. Nečekaný krok mu již odsouhlasil insolvenční věřitelský výbor a následně i soud.
Zkrachovalé Vítkovice Heavy Machinery míří po osmi měsících v insolvenci k aukčnímu prodeji. Insolvenční správce firmy požádal v pondělí soud, aby mohl výběrové řízení vypsat. O areál a vybavení tradiční strojírenské firmy ale zatím oficiálně projevil zájem jen největší tuzemský obchodník se šrotem, firma Trojek.
Ostravská společnost Vítkovice Heavy Machinery skončila v konkurzu, který vyhlásil Krajský soud v Ostravě. Majetek firmy, která je od 19. března v úpadku, tak bude rozprodán. Firma před časem stáhla návrh na reorganizaci. O konkurzu jako jediném řešení úpadku se mluvilo už minulý týden, když se u soudu konala schůze věřitelů.
Ostravská společnost Vítkovice Heavy Machinery couvá ze záměru obnovit svůj byznys. Strojírny podnikatele Jaroslava Strnada tento týden vzaly zpět svůj březnový návrh na reorganizaci, který počítal s omezeným zachováním činnosti ve čtyřech provozech firmy.
České strojírenství už dávno nedokáže čelit čínské konkurenci, i kdyby jen proto, že ta je mohutně podporovaná svou vládou. Bývalý majitel holdingu Vítkovice a nyní majitel firmy Vítkovice Cylinders Jan Světlík tvrdí, že o podobné podpoře si tuzemské firmy mohou nechat jen zdát. „V Česku samozřejmě nefunguje žádná proexportní politika a domácí trh je příliš malý,“ říká.
Ostravská společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM), která je od 19. března v úpadku, obnovila chod provozu těžké mechaniky a připravuje také oživení výroby v ocelárně. Bude ale propouštět. Zruší přibližně 350 pracovních míst, uvedl to mluvčí strojíren Jaroslav Martínek.
Od podnikatele Františka Savova obviněného z daňových podvodů se odklonil další klíčový spolupracovník. Bývalý statutární ředitel na Savova napojené skupiny Procusys Ivo Glazar před Krajským soudem v Českých Budějovicích popsal fungování a rozsah Savovova holdingu.
Městský soud v Praze zrušil rozhodčí nález z roku 2015, podle něhož měl majitel tehdejší skupiny Vítkovice Holding Jan Světlík zaplatit 1,7 miliardy korun miliardáři Davidu Beranovi. Peníze měl Světlík vyplatit v rámci dlouholetého sporu o akcie Vítkovic. Rozsudek ještě není pravomocný, strany se můžou odvolat.