spolubydlení praha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu spolubydlení praha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Hnutí FIRE neboli „Financial Independence, Retire Early“ zhmotnilo a konkretizovalo sny o předčasném odchodu do důchodu. Jeho následovníci si chtějí dopřát život bez práce klidně o 20 let dřív, než jim to umožní stát. A přestože jsou nejdůležitější podmínkou podobných plánů nadprůměrné příjmy, žijí tihle lidé navzdory skvělým výplatám až překvapivě skromně. Článek vznikl v rámci projektu WORKSPACE15
Jak vybudovat moderní infrastrukturu a dostupné bydlení nebo jak předcházet hrozící klimatické změně? Nejenom těmito problémy, kterým čelí světová města, se budou zabývat přední architekti a urbanisté v rámci letošního ročníku konference reSITE.
V pronájmu nebo na kolejích bydlí v Česku více než 40 procent lidí od 18 do 30 let. Ve vlastním bytě nebo domě jich bydlí 23 procent, u rodičů přibližně třetina. Vyplývá to u průzkumu realitní společnosti Residomo a agentury STEM/MARK, jehož výsledky dnes zveřejnily na tiskové konferenci. Podle 60 procent dotazovaných je ideální věk pro osamostatnění mladých lidí v průměru 22,5 roku.
Není to tak dávno, co se redakce TST věnovala tématu kvality vysokoškolských kolejí a spokojenosti studentů, kteří na nich v rámci svého studia žijí, nebo komentovala zlevněné jízdné. Právě po zavedení studentských slev na jízdné se mnoha studentům otevřela možnost ušetřit peníze na úkor času. Začali tak za studiem dojíždět. Několika z nich jsme se zeptali, jaké je opustit místo studia a každý den trávit několik hodin cestováním.
Kolem padesáti urbanistů, architektů i zástupců firem z celého světa se v září sjede do Prahy, aby řešili zlepšení obyvatelnosti měst. Letos se zaměří na efektivnější využívání zdrojů. Konferenci s názvem reSITE 2019 Regenerate již poosmé pořádá platforma reSITE, která stála mimo jiné za vznikem pražského marketu Manifesto. Mediálním partnerem akce je již podruhé deník E15.
Nárůst cen za nájemní bydlení v Praze dosahuje absurdních čísel. O tom, jak tento problém dopadá na život studentů v hlavním městě, jsme čtenáře informovali výzkumem v září minulého roku. V článku z února tohoto roku jsme pak psali o stavu studentských kolejí. Rostoucí cena nájmů je však podle magistrátu hlavního města přirozeným výsledkem střetu nabídky a poptávky. Zásahy ze strany města do tohoto procesu by podle Martina Červinky, který je vedoucím sekretariátu náměstka primátora hlavního města Prahy ...
Růst průměrného nájemného je stejně jako u cen bytů k nezastavení. Podle developerské společnosti Trigema na konci loňského roku nájemné meziročně vzrostlo o další tři procenta. Pronajmout si byt v Praze tak vyjde už na 340 korun za metr čtvereční, což je o pětinu více než před dvěma roky. V ceně navíc nejsou započteny poplatky za energie a služby. Nejdramatičtěji rostou nájmy v Praze 7, naopak nejpomaleji v Praze 2
Zájem o nájemní bydlení v Česku v posledních zhruba třech letech prudce rostl, a to především vlivem stále vyšších cen nemovitostí. Tento trend ještě zesílil po 1. říjnu 2018, kdy začaly na základě doporučení České národní banky (ČNB) platit přísnější podmínky pro poskytování hypotečních úvěrů.
To, jestli lidé bydlí v domech nebo v bytech se liší podle toho, v jaké regionu žijí. Ve Středočeské a Zlínském kraji jde hlavně o vlastní bydlení v rodinných domech, naopak v Praze vedou podnájmy. Na Královehradecku obývá skoro pětina Čechů byty nebo také domy svých příbuzných a známých.
Ceny pronájmů stále nenašly svůj strop. Mohou za to zejména vyšší ceny nemovitostí a celkově přísnější podmínky pro získání hypotéky, které lidi nutí poptávat místo vlastního bydlení byty nájemní. Zájem o nemovitosti k pronájmu převyšuje jejich nabídku na trhu, říkají jednohlasně realitní makléři.