sponzoři jiřího drahoše - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu sponzoři jiřího drahoše, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Příští šéfka Kanceláře prezidenta republiky, vedoucí týmu poradců, mluvčí, ale i „přítel po boku“. Titul, který nově zvolený prezident Petr Pavel při sobotní prezentaci svých spolupracovníků udělil bývalému českému velvyslanci ve Spojených státech či v Rusku Petru Kolářovi, svědčí o velmi blízkém vztahu obou mužů. Naznačuje však i něco dalšího. Třeba to, že Kolář odmítá být zaměstnancem kanceláře hlavy státu. Nechce být ani v Pavlově týmu.
Ani desítky milionů korun od podnikatelů nestačily před pěti lety profesoru Jiřímu Drahošovi v boji proti nízkonákladové kampani obhajujícího prezidenta Miloše Zemana. Situace se nyní opakuje, podnikatelé zkoušejí štěstí znova, a to u Danuše Nerudové a Petra Pavla. Oba získali podobný obnos jako dříve Drahoš, jak vyplývá ze zveřejněných seznamů dárců.
Netají se jménem spolupracovnice, která by byla případně jeho kancléřkou. Kandidát na prezidenta Marek Hilšer by také doporučil vládě, aby zvýšila zdanění nemovitostí podle jejich hodnoty a množství. „Netýkalo by se to například bytu, v němž jeho majitel bydlí. Když má ale bytů více a pronajímá je přes platformy typu Airbnb, není důvod, aby neplatil vyšší daň,“ říká. Místo výzev ke svému vlastnímu odstoupení z prezidentské volby doporučuje Danuši Nerudové a Petru Pavlovi, aby odstoupil jeden z nich.
Investovali desítky milionů, zbude jim pár profesionálních státnických fotografií. Podnikatelé Karel Janeček, Karel Diviš a Tomáš Březina se musejí po pátečním rozhodnutí ministerstva vnitra rozloučit s přídomkem prezidentský kandidát. Nesehnali totiž dostatek podpisů pro účast ve volbách. Dosavadní kampaň je přitom stála miliony korun z vlastních kapes. Nejvíce si věřil Janeček, který si na svéráznou kampaň postupně poslal téměř čtyřicet milionů korun.
Bývalý majitel firmy Best Tomáš Březina souhlasí s Babišovým výrokem, že stát se má řídit jako firma, v čele kandidátky hnutí ANO ale vydržel jen tři týdny. Problémy české ekonomiky by řešil zrušením tisíců „zbytečných“ míst ve státní správě, nebál by se seškrtat ani počet ministerstev nebo množství lékařů, učitelů a soudců. Kontrola ministerstva vnitra zamítla Březinovu kandidaturu na prezidenta pro nedostatek podpisů, přestože sám kandidát jejich nasbírání ohlašoval již v červnu.
Od minulé prezidentské volby se toho zjevně moc nezměnilo. Máme opět jednoho silného kandidáta, který obhospodařuje přání a tužby ekonomickým úspěchem nedotknutého obyvatelstva, tedy především voličů hnutí ANO a SPD. Pak je tu ne příliš výrazný vyzyvatel – někdo by mohl použít i ošklivá slůvka „nemastný a neslaný“ – spoléhající na to, že lidi tolik nerozděluje a dokáže si ukousnout trochu z každého voličského koláče. A také se znovu zrodil i miláček liberálních měšťanů, jehož volební potenciál končí zhruba...
Stát v prezidentských volbách proti miliardáři není zadarmo. Ač kandidaturu stále neohlásil, není pochyb, že podobně jako miliardář Karel Janeček nebude mít expremiér a jeden z nejbohatších Čechů Andrej Babiš problém utáhnout profesionální předvolební kampaň. Ostatní si musejí vyjednat peníze u vlivných podnikatelů a filantropů. Po zveřejnění transparentních účtů je jasné, že nejvíce se to daří generálovi Petru Pavlovi a ekonomce Danuši Nerudové.
Investiční skupinu RSJ Investments opustil její spoluzakladatel a kandidát na prezidenta Karel Janeček. Mírně nadpoloviční většinu akcií nově drží další její spoluzakladatel a zároveň stávající šéf skupiny Libor Winkler. Finanční podmínky nového uspořádání podílů skupina nekomentovala. V sesterské společnosti RSJ, která se zaměřuje na burzovní obchodování, Janeček zůstává.
Přesně za rok začne horká fáze kampaně k prezidentským volbám. Někdejší šéf Vojenského výboru NATO Petr Pavel a dosluhující rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová už shánějí sponzory mezi českými miliardáři. Oběma radí lidé z neúspěšné prezidentské kampaně Michala Horáčka.
Prezidentští kandidáti mají posledních pár dní na to, aby vykázali Úřadu pro dohled nad hospodařením stran a hnutí závěrečné zprávy o financování svých kampaní. Kromě vítěze prezidenta Miloše Zemana tak již učinili všichni. Ve výdajích na kampaň se lze mimo jiné dočíst, jak velkou váhu přikládali jednotliví kandidáti kampani na sociální sítě.