spor mezi ruskem a ukrajinou - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu spor mezi ruskem a ukrajinou, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V americké Republikánské straně roste počet kongresmanů, kteří odmítají posílat zbraně a peníze Ukrajině na obranu proti ruské agresi, upozornil předminulý týden deník The Washington Post. Pokud by republikáni po volbách v příštím roce opět dostali svého kandidáta do Bílého domu a skeptický pohled na pomoc Kyjevu by v USA převážil, mohlo by to mít dramatické důsledky pro další vývoj konfliktu i budoucnost transatlantické spolupráce, varují experti.
Vyjednávání o novém majiteli společnosti Botas se blíží do finále. Ve čtvrtek podle zdroje deníku E15 proběhla schůzka zástupců obou společnosti, kteří ladili poslední detaily kupní smlouvy. Hotovo by mělo být během několika dnů, nanejvýš týdnů.
Prezident Petr Pavel jednal v úterý s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem o válce na Ukrajině i o energetice. Pavel požádal Němce o co nejvyšší kapacitu terminálů na zkapalněný zemní plyn (LNG) tak, aby ho bylo možné posléze dopravovat do Česka. Rozdílné názory obou zemí na energetický mix ale prezidenti při jednání neřešili.
Spor o radar v Brdech a pomoc bojující Ukrajině. Obě události od sebe dělí patnáct let, projevují se v nich ale stejné vzorce chování. Kdo je vlastenec a kdo zrádce? Kdo se jen bojí a kdo aktivně pomáhá ruskému vůdci?
Washington vyměnil za Hanoj, ze které propojuje český byznys s vietnamským od loňského září. Český velvyslanec ve Vietnamu Hynek Kmoníček se tak podílí i na probíhající expanzi Škody Auto na zdejší trh. „Jenom v Hanoji je dnes už přes milion automobilů a místní tráví na motorkách a v autech mnohem víc času než Češi. Kdypak jste naposledy jezdil celou noc po Praze jen tak pro zábavu a pak si třeba na motorce ustlal? Normální hanojská noc místní mládeže,“ naznačuje potenciál stomilionového trhu Kmoníček.
Dluhopisové trhy jsou pro investory po mnoha letech opět atraktivní. „Nabízejí konečně zajímavý výnos, který jsme tady řadu let neměli. Jsou zde sice některá rizika, ale dluhopisy již mají oproti předchozím letům výnosový polštář,“ říká portfolio manažer investiční společnosti Amundi Petr Zajíc. V rozhovoru pro E15 se vyjadřuje mimo jiné k důvodům aktivní správy akciových portfolií, klesající atraktivitě burz ve střední a východní Evropě či k tomu, jaké firmy mohou být tahouny burzovních indexů v příštích ...
Pozice Německa coby nepsaného lídra Evropy se ve světle války na Ukrajině už rok otřásá v základech. Zažité pořádky procházejí velkou změnou a liberální teorie mezinárodních vztahů je v troskách. O nových lídrech a novém uspořádání Evropy mluví v rozhovoru pro Info.cz analytik a výzkumný pracovník Benjamin Tallis. Popisuje mimo jiné teorii neo-idealismu a potřebu začít pracovat jinak s hodnotami, na kterých stojí Evropa – tak, aby evropské demokracie skutečně přinášely lepší život většímu okruhu lidí.
Geopolitické pohromy se zřídkakdy dostaví jako blesk z čistého nebe. Většinou vycházejí z dlouhodobých nerovnováh a pod povrchem doutnajících sporů. Přestože zahájení ruské invaze na Ukrajinu mnohé zaskočilo, šlo o výsledek permanentní nestability v regionu. Jelikož jde o nejrozsáhlejší vojenskou operaci na evropském kontinentě od druhé světové války, vyrojily se oprávněné obavy z potenciální devastace globálního finančního systému. S ročním odstupem nicméně nezbývá než konstatovat, že se univerzální ...
Slovenský politolog Marek Rybář v rozhovoru pro INFO.CZ podrobně popisuje politickou situaci na Slovensku několik měsíců před parlamentními volbami a rok před volbami prezidentskými. V jaké kondici se v tomto klíčovém období nachází slovenská politika a slovenská společnost? Jak jsou na tom jednotlivé politické strany? Kdo má šanci ve volbách uspět a co by pro vývoj Slovenska znamenal návrat Roberta Fica k moci?
V nedávné době se v českých médiích objevilo několik článků o tom, že mezi jestřáby v ruské politice propukly spory ohledně vedení války. Vytvářely představu, že se jedná div ne o ohrožení bojeschopnosti ruských sil, které se bez lidí, jako je Igor Girkin, Jevgenij Prigožin či Ramzan Kadyrov neobejdou. Ačkoli zní perspektiva, že si půjdou vzájemně po krku a nebudou škodit v jiných zemích, atraktivně, téměř jistě jde více o přání než o realitu.