Spořicí účet od narození - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Spořicí účet od narození, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Češi jsou stále převážně opatrnými investory, už za pár let se to však může radikálně změnit. Mladí lidé do 35 let jsou totiž v investování čím dál tím aktivnější a nebojí se ani rizikovějších aktiv. Vyplývá to z průzkumu, který ve středu zveřejnila Asociace pro kapitálový trh (AKAT).
Jakmile se rodičům po narození potomka ustálí rodinný rozpočet, zpravidla začnou přemýšlet o nějakém vhodném spoření pro děti. Možností pro pravidelné odkládání úspor je celá řada. Rozdíly však panují v očekávaném výnosu i rizikovosti.
„Není úplně náhoda, že bitcoin byl populární po poslední finanční krizi. Peněžních alternativ ale vznikla celá řada,“ říká ekonom Dominik Stroukal s tím, že právě poptávka po jiných platidlech je znakem ekonomického úpadku. Odpovědí na ten aktuální jsou nejen různé spolky, které fungují lokálně po celém světě, ale také digitální peníze soukromých společností nebo centrálních bank.
Pro děti jen to nejlepší. To platí i u dětských účtů, které jde mnohdy založit už od narození potomka. Bankéři ale upozorňují, že existují i výhodnější volby. Je proto dobré pečlivě zvážit, kam kapesné nebo příspěvky od prarodičů posílat. Redakce E15 připravila velké srovnání dětských účtů, jež zodpoví, které bankovní účty pro děti jsou bez poplatků, s bonusem, vlastní kartou a mají nejlepší úrok.
Češi jsou jako národ konzervativní, což stavebnímu spoření stále nahrává. Navíc je pětina smluv uzavřena pro děti, říká Jiří Neumann, ředitel pro vklady a řízení změn Stavební spořitelny České spořitelny, známé též pod názvem Buřinka. Málokdo si už dnes podle něj založí spoření s tím, že si za dva roky vezme úvěr. Buďto ho chce hned, nebo zamýšlí jen spořit.
Ta zpráva proběhla před časem řadou médií – Češi nyní rekordně spoří a ušetřené peníze odkládají do bank. Suma, kterou mají uloženou na účtech, se šplhá ke třem bilionům korun. Je to pochopitelné – obavy z dopadů pandemie koronaviru logicky člověka nutí dávat si stranou peníze na horší časy. Jen je třeba myslet také na to, že žijeme v době prakticky nulových úrokových sazeb a poměrně vysoké inflace. Ta aktuálně ukusuje okolo tří procent z hodnoty takto uložených peněz za rok. Nechat veškeré peníze ležet v ...
Rodiče se často snaží dávat stranou peníze pro děti, jakmile se jim ustálí po narození potomka rodinné finance. Způsobů a produktů, které umožňují spořit pro děti, je na trhu celá řada. Všechny mají svá pro a proti.
Pokud si do 21. července u mBank zažádáte o otevření mKonta pro děti, získáte k němu dva benefity. Při zřízení účtu dostane nový klient možnost finančního příspěvku: pokud budete na dětský účet pravidelně vkládat libovolnou částku, mBank vašemu dítěti pošle stejnou sumu do 100 korun měsíčně v celkové výši až 300 korun. Druhým benefitem popsocket – držák na mobil.
Od dubna nabízí Raiffeisen stavební spořitelna dětem a mladým do 25 let stavební spoření se zvýhodněnou úrokovou sazbou. Každou novou dětskou smlouvu bude úročit 1,5 procentem, a to minimálně po celou dobu vázací lhůty smlouvy, to je 6 let.
V poslední době média upozorňují na možnost zavedení záporných úrokových sazeb, což by v podstatě znamenalo, že by klienti za uložené peníze v bance museli platit určitý stanovený úrok.