spořicí účty nejvyšší úroky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu spořicí účty nejvyšší úroky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Banky už koncem loňského roku zareagovaly na zvýšení základních úrokových sazeb ze strany ČNB i na aktuální ekonomickou situaci zvýšením úrokových sazeb na svých spořicích účtech. Nyní se sazby již od ledna drží na stejné výši. Nejvyšší úrok tak stále nabízí slovenská VÚB Banka, v závěsu se drží Max banka (dříve Expobank CZ) a UniCredit Bank.
Návrat stevardek a křeslo místo dvojsedačky. RegioJet kupuje nové busy za čtvrt miliardy Mimořádné valorizace důchodů nahradí dočasný příspěvek Německý důchodový systém přečkal krizi i inflaci. S nečekanými přebytky Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Spoření je nejen důležité, ale také výhodné. Zvláště když máte ideální příležitost lépe zhodnotit své úspory nebo dodatečný výdělek. V současné době si můžete založit produkt Spoření bez limitů od slovenské VÚB banky a připojit se k tisícům klientů, kteří tuto možnost již využili.
Díky růstu úrokových sazeb se zejména v posledním roce těšily velkému zájmu českých střadatelů spořicí účty, termínované vklady či fondy, jejichž výnos je navázaný na základní úrokovou sazbu České národní banky. Dvoutýdenní repo sazba ČNB vzrostla v období od června 2021 do loňského června z 0,25 procenta na stávajících sedm procent. Tak vysoko však už za další rok nemusí být. Zejména pokud se potvrdí předpoklady, že inflace bude klesat.
Extrémní inflace a s ní související ztráta hodnoty peněz se podepisují na zájmu klientů o možnosti zhodnocení volných prostředků. Druhou stránkou mince je pak rapidní zvýšení na straně výdajů. Pro řadu domácností je tak čím dal těžší „něco“ ušetřit. Jak tedy nyní spořit a na jaké produkty se v této době zaměřit? Na otázky deníku E15 odpovídá Tomáš Kapoun, manažer investic Moneta Money Bank.
Jedním z mnoha návrhů na snížení schodku státního rozpočtu je také zrušení státní podpory stavebního spoření. Tento nástroj však v tuzemsku tvoří jeden ze základních pilířů financování bydlení. A možná nakonec více ztratíme, než získáme.
Letošní rok se zapíše do historie. Češi se potýkají s prudkým zdražováním a peníze v hotovosti rychle ztrácí na hodnotě. Inflace zůstane velmi vysoko i v příštím roce a mnozí hledají způsob, jak ochránit úspory před znehodnocením. Kam investovat v roce 2023?
Způsob, jak porazit inflaci, je se z ní proinvestovat, zaznělo na Investiční snídani pořádané deníkem E15. Tématem bylo, jak spravovat peníze v období vysoké inflace a vysokých úrokových sazeb.
Lidé si doma nechávají stále menší hotovost. Částky nad 50 tisíc korun si schovávají tři procenta Čechů. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila agentura Response:NOW pro Garanční systém finančního trhu. Zúčastnilo se ho 1139 respondentů. Úspory podle něj lidé přesouvají hlavně na spořicí účty.
S investováním souvisí řada otázek. Proč investovat? Do čeho? Jak investovat? Tyto 3 otázky jsou zpravidla první a nejzákladnější, za nimiž se pak vyrojí mnoho dalších. Proto by každý, kdo se rozhodne stát se investorem, měl aspoň rámcově vědět, co investice obnáší, a to nejen svou podstatou, ale i v kontextu aktuální doby. A k tomu důkladně pochopit, jak je důležité, aby investice byla s ním „kompatibilní,“ tedy pro něho vhodně zvolená.