spotřeba alkoholu 2016 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu spotřeba alkoholu 2016, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
O zvyšující se inflaci slyšíme v posledních měsících prakticky denně. Její vliv na naše peněženky je nezanedbatelný a projevuje se i v oblastech, ve kterých by to člověk možná nečekal. Proč nyní inflace roste, kde v osobních financích působí problémy a co proti tomu dělat?
Česko-americká investiční společnost Powder Gate věří, že se v jejím portfoliu skrývá jednorožec. Tedy start-up, jehož hodnota se dostane přes jednu miliardu dolarů. Může to být například firma Ginkgo Bioworks, která umí vyrábět přesné repliky přírodních látek umělou cestou. „Když se kouknete do historie start-upů, často uspěly právě firmy s bláznivými nápady,“ říká spoluzakladatel Powder Gate Tadeáš Trojan.
Metla lidstva se v českých, moravských i slezských luzích a hájích konzumuje v rekordních číslech. Češi jsou společně s Francouzi podle posledního výzkumu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj druhými největšími pijany v Evropské unii – hned po Litevcích. Jakpak by také ne, když je pivo v Česku levnější než pitná voda. Proč podobným vzkazům nevěnujeme větší váhu – nevnímáme alkohol jako národní modlu? Když totiž nahlédneme na statistiky škodlivosti alkoholu, může nás čekat záhy rychlé ...
Češi každoročně vypijí miliony lahví sektu, ale nejvýrazněji se prosazuje prosecco. „Bazénového“ nápoje loni spotřebovali meziročně téměř o polovinu více.
Mladí Češi se nadále drží na předních pozicích statistiky uživatelů konopných drog. Marihuanu nebo hašiš užila v posledním roce téměř pětina lidí ve věku 15 až 34 let. Ve skupině od 15 do 16 let má v Česku aspoň jednu zkušenost s konopím dokonce 37 procent lidí, tedy nejvíce z celé Evropy. Vyplývá to ze zveřejněné zprávy Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA). Česko zůstává dál hlavním zdrojem pervitinu v Evropě, i když trendem poslední doby je výroba drogy v příhraničních...
Ředitelka Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Jitka Sosnovcová dnes rezignovala. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na svém webu. V pondělí Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zveřejnil výsledky kontroly hospodaření ústavu, ministerstvo je označilo za alarmující. Kontrola odhalila porušení rozpočtové kázně za 67 milionů korun, chyby v zadávání veřejných zakázek a nefunkční vnitřní kontrolu.
Kam jde naše výplata? Podle údajů zveřejněných Eurostatem polovinu vydělaných peněz dáme za své bydlení. V tom se rovnáme Evropské unii. Další velkou část za potraviny. Alarmující je, že u Čechů třetí příčku co do utrácení svých peněz, obsadil alkohol a cigarety (8,4 procenta). Více za tyto „požitky“ dají jen v Estonsku a Lucembursku. Zde za alkohol a cigarety utratí 8,5 procenta svých příjmů.
Hospodaření státu skončilo na konci listopadu s deficitem necelých dvanácti miliard korun, přesto jde o nejlepší výsledek za posledních devět let. Oproti loňskému přebytku jde o horší výsledek, jenže loni nastala výjimečná situace – přitekly peníze z EU. Státní pokladnu plní především DPH, spotřební daně a zaměstnanci. Největší balík peněz putuje na důchody a další sociální dávky.
Přestože se Češi mají čím dál lépe, stále více si půjčují. Před dvaceti lety dlužil každý Čech průměrně 10 000 korun, nyní je to 135 000 korun. Z částky, kterou v roce 1997 za rok vydělal, činil dluh osm procent. Dnes z platu na dluh padne 40 procent. S odkazem na statistiky České národní banky o tom informovala inkasní agentura EOS KSI.
Ani rostoucí globální HDP nepřispěl k obratu trendu na trhu s alkoholem.