spotřeba elektřiny tepelné čerpadlo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu spotřeba elektřiny tepelné čerpadlo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Když čínské automobilky na probíhajícím mnichovském autosalonu odhalily své nejnovější modely elektrických vozů, vyvolaly senzaci i paniku. Šlo o hmatatelný důkaz, že čínský náskok v elektromobilitě před zbytkem světa není jen propagandou nebo strašením, ale realitou. A neplatí to zdaleka jen u aut – Čína předběhla zbytek světa prakticky ve všech segmentech „bezuhlíkových“ technologií, ať už jde o baterie, některé druhy čipů, sluneční panely nebo vrtule větrných elektráren. Tento článek byl převzatý z INFO...
Nedávné prohlášení švédské ministryně pro klima a energetiku Rominy Pourmokhtariové, že její země potřebuje ztrojnásobit ve dvou nadcházejících desetiletích instalovaný výkon svých jaderných elektráren a postavit alespoň deset nových velkých reaktorů, vyvolalo ohlas médií, i když bylo učiněno uprostřed horkého a ospalého prázdninového léta.
Češi v prvním pololetí postavili solární elektrárny o rekordním výkonu a tempo připojování do sítě podle Solární asociace nemá polevit ani po zbytek roku. Rozmach trhu odstartovaly vyšponované velkoobchodní ceny elektřiny, které vzrostly na více než desetinásobek do té doby běžné ceny, když loni v srpnu dosáhly až tisíce eur za megawatthodinu. Situace na energetických burzách se ale letos postupně uklidnila a návratnost investic do domácí fotovoltaiky se opět prodlužuje. Jakým rodinným domům se vyplatí?
V běžné domácnosti představuje ohřev vody druhou největší položku na fakturách za energie – hned po vytápění. Je proto logické, že lidé hledají cesty, jak v této oblasti ušetřit. Jednou z oblíbených variant je instalace solárních panelů. Jaké možnosti fotovoltaika u ohřevu vody přináší a kdy se vyplatí?
Luxus pro bohaté, hlučná obluda nebo nenasytný žrout energie? To už o moderních klimatizacích zdaleka neplatí. Mnohé z nich jsou cenově dostupné, tiché a energeticky úsporné. Stávají se tak ideálními společníky nejen pro horké letní dny.
Česká distribuční soustava není připravená na rozvoj fotovoltaiky. Podle Petra Částka z Columbus Energy potřebuje jak investice do zařízení, tak zvládnout řízení špiček, kdy obnovitelné zdroje začnou najednou dodávat víc než obvykle. Tato adaptace podle něj potrvá deset, možná dvacet let. I proto se fotovoltaika vyplatí hlavně tomu, kdo dokáže energii akumulovat a využít doma.
Elektřina je jednou z posledních energetických komodit, kterých Česko více vyrobí než spotřebuje. To se ovšem v dalších letech změní. Podle poslední prognózy ČEPS už od přespříštího roku vyrobí české elektrárny méně elektřiny, než kolik jí budeme potřebovat. Za dovoz si připlatíme a v delším horizontu míříme i k nucenému omezování odběrů ze sítě. Analýza vyšla na Info.cz.
Ceny energií začínají výrazněji klesat. Řada dodavatelů proto nabízí nové ceníky elektřiny a plynu, které jsou pod vládou stanoveným stropem. „Pokud je nabídka výhodná, nebál bych se uzavřít smlouvu s fixací ceny na 12 i na 24 měsíců," říká Roman Šmíd, ředitel maloodběru společnosti epet.
Společnost Fenix Group vždy sázela na praxí ověřená řešení. V sídle dceřiné firmy Fenix Trading v Jeseníku vyzkoušela kombinaci elektrického vytápění s bateriovým úložištěm a fotovoltaikou. V roce 2016 vedení společnosti v čele s Cyrilem Svozilem iniciovalo vznik start-upu AERS zaměřeného na vývoj bateriových stanic. Energetický koncept společnosti pak našel uplatnění také v rezidenčním bydlení.
Dostatek energií, přijatelné ceny, posílení energetické bezpečnosti, proces dekarbonizace. To jsou podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (STAN) čtyři základní východiska nové Státní energetické koncepce, která má určit vývoj české energetiky do roku 2050. Vláda spolu s tezemi ve středu schválila také vytvoření pracovní skupiny, která by měla koncepci finálně dopracovat a předložit kabinetu do konce roku.