Spotřeba ropy amerika - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Spotřeba ropy amerika, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Někdejší člen portugalské vlády odpovědný za vztahy s Evropou Bruno Maçães nehýří optimismem. Jak popisuje ve svých knihách i v rozhovoru pro deník E15, Evropa stojí na prahu velkých změn, jejichž důsledkem bude konec jejích nejlepších časů. Coby konzultantovi mu ve vizích budoucnosti naslouchají velké společnosti a koneckonců i čeští bohatí muži, jako třeba miliardář a generální ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc. „Vidím takovou budoucnost Evropy, která by se snad nejlépe dala přirovnat k Latinské Americe,“ ...
Jako déjà vu se v běžné řeči označuje situace, kdy člověka přepadne svědivý pocit, že to, co zrovna vidí či prožívá, již minimálně jednou v životě okusil. Respektive se jedná o určité nutkání věřit, že daná situace není originální, ale představuje opakování něčeho minulého. A přesně takto si musí připadat každý alespoň částečný znalec historie při pohledu na současnou energetickou krizi, v níž se zoufalá Evropa snaží hledat volné zdroje po celém světě a, je-li to nutné, i vysoce přeplácet své konkurenty z ...
Závislost světa na uhlí, tedy palivu, o němž si mnozí mysleli, že brzy skončí, je teď silnější než v minulosti. Poptávka roste od loňského roku v souvislosti s nedostatkem zemního plynu a prudkým růstem spotřeby elektřiny po zrušení koronavirových omezení. Ruská invaze na Ukrajinu pak trh s uhlím výrazně podpořila a vyvolala dominový efekt. Ten způsobil, že producenti elektřiny mají této suroviny nedostatek, ceny se proto zvyšují na nové rekordy, upozornila agentura Bloomberg.
Moskva stupňováním agrese na Ukrajině obětovala svého nejlepšího energetického zákazníka. Evropa už rozhodla o ukončení odběru ruského uhlí, nyní jedná o ropném embargu a řeší, jak se co nejdříve zbavit závislosti na zemním plynu. Podobné kroky činí i Spojené státy a Japonsko. Pokud si chce Kreml udržet postavení energetické velmoci, musí sehnat nové kupce. Sází hlavně na Čínu a Indii, jejich zájem ale mírní vysoké náklady na přepravu ruského zboží, neexistující infrastruktura i obavy z reakce Washingtonu.
Krátce před ruskou invazí na Ukrajinu byla média plná úvah, že Rusko a Čína chtějí svrhnout světový řád založený na dominanci Spojených států a nahradit jej novým, neliberálním. Obě země se pyšnily přátelstvím „bez limitů“. Jenže divoké ruské dobrodružství ukázalo, že jisté hranice existují. Čína svůj rostoucí vliv do značné míry financuje ze spolupráce se Západem. Peking zřejmě zatím není připravený na přímé měření sil s veškerými dopady. Jisté každopádně je, že svět po válce bude více konfrontačním ...
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Politické elity i byznysoví lídři v posledních letech stále intenzivněji řeší, jak efektivně přistoupit k vizím zelené budoucnosti světa. I když se mnohdy jako to nejzásadnější řešení prezentuje snižování uhlíkové stopy, téma udržitelnosti je mnohem širší. Dopadá do drtivé většiny podnikatelských oborů, které tak zásadně mění své tradiční postupy.
Které akcie mohou investorům přinést zajímavé zhodnocení nejen v roce 2022? O tipy jsme požádali přední tuzemské experty. Jejich investiční nápady se týkají akciových titulů nejen z USA a západní Evropy, ale i ze Slovinska, Ruska a z Číny. A nechybí samozřejmě ani doporučení na podniky z pražské burzy. Její index PX loni mimochodem vzrostl i se započtením dividend o 45 procent. V tomto ohledu patřila Praha mezi nejvýkonnější trhy na světě.
Deník E15 se zeptal vybraných expertů makléřských firem, bank a investičních společností, jak vidí vývoj světových burz v nadcházejících týdnech a měsících. A také na to, jaké konkrétní akciové tituly by čtenářům doporučili.
Keňský export avokád za první čtvrtletí letošního roku vzrostl o 93 procent na 4,3 miliardy šilinků (zhruba 850 milionů korun). Skok byl částečně dán zrušením zákazu dodávek do zahraničí, kterým vláda brání předčasné sklizni ovoce a poškození reputace keňské produkce. Na plodech hruškovce přelahodného chce totiž v poslední době v Africe vydělat kdekdo a někdy ani není ochotný čekat, až budou správně zralé.