stabilizační příspěvky pro policii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu stabilizační příspěvky pro policii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Až o stovky nových vojáků a vojákyň ročně plánuje šéfka rezortu obrany Jana Černochová (ODS) posílit dosavadní nábor armády. Její záměr však komplikuje nízká nezaměstnanost a také to, že tisíce nových lidí potřebuje i Policie České republiky. Většina zájemců navíc vypadne při testech.
Armádě a Policii České republiky se po letech personální tísně letos nad očekávání daři doplňovat početní stavy. Vojákům se dokonce už v září podařilo dosáhnout náborového limitu pro letošní rok. Stojí za tím pravděpodobně rostoucí zájem lidí o jisté zaměstnání v době koronavirové krize. Armáda i policie navíc nabízejí řadu benefitů v podobě různých příplatků nebo delší dovolené.
Ministerstvo vnitra hledá ve svém rozpočtu na příští rok peníze na nové příplatky pro republikové policisty. Mají je udržet v regionech s největším počtem neobsazených míst, jako jsou Praha nebo Středočeský kraj. Bonusy uzákoněné už letos i pro hasiče spolknou jen napřesrok stamiliony korun. Policejní odbory kritizují nejasná pravidla, podle nichž se mají vyplácet. Jisté už je, že tarifní platy strážců zákona vzrostou od ledna minimálně o 1500 korun.
Ani po dvou měsících od uzákonění stabilizačního příplatku hlavně pro republikové policisty a profesionální hasiče není jasné, jaká bude jeho výše a kdo ho bude dostávat. Bonus má zvýšit konkurenceschopnost těchto bezpečnostních složek na trhu práce, kde se střetávají především s lépe placenou armádou či Městskou policií Praha. Vojáci i strážníci několikatisícové příplatky pobírají.
Změny ve výsluhách policistů podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nehrozí. Vláda dnes zaujala odmítavé stanovisko k novele o služebním poměru, kterou připravil poslanec KSČM Zdeněk Ondráček, napsal Hamáček na twitteru. Kritici návrhu tvrdí, že snížení výsluh by vedlo k masivnímu odchodu příslušníků bezpečnostních sborů ze služebního poměru. Přes odmítavý postoj vlády by se návrhem měla zabývat Sněmovna, není nicméně jasné, kdy se dostane na program některé ze schůzí dolní komory.
Pro ozbrojené a bezpečnostní složky bude letos kvůli situaci na trhu práce mnohem těžší získat nové zaměstnance než v minulých letech. Armáda plánuje přijmout 2200 nových profesionálních vojáků, republikové policii chybí téměř 2800 příslušníků. O 150 lidí chce posílit Hasičský záchranný sbor. Právě strážcům zákona a hasičům vláda loni zvýšila počty tabulkových míst dohromady o více než tisícovku, což nábor zkomplikuje.
Rozdíl v platech nastupujících vojáků a policistů je přes deset tisíc korun. Mimo jiné to způsobují stabilizační příspěvky či přídavky na bydlení, které vyplácí armáda.
Rozdíl v platech nastupujících vojáků a policistů je přes deset tisíc korun. Mimo jiné to způsobují stabilizační příspěvky či přídavky na bydlení, které vyplácí armáda.
Jak zachovat platy v armádě na současné úrovni a dokonce je mírně zvýšit tak, aby si toho policie, hasiči a další orgány a úřady nucené šetřit na mzdách pokud možno nevšimli? Tento rébus v posledních měsících řešili legislativci ministerstva obrany. Výsledkem je zdánlivě nepodstatná úprava zákona o vojácích z povolání, kterou se má v nejbližší době zabývat vláda.