statistika porodnost v čr - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu statistika porodnost v čr, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pro Čechy, kteří se rádi srovnávají s Německem či Slovenskem, je Polsko dlouhodobě spíše přehlížený soused. Přesto si v posledních letech začala řada obyvatel České republiky všímat, že osmatřicetimilionová země za severovýchodními hranicemi stojí za pozornost nejenom kvůli své konzervativní vládě: polská ekonomika dynamicky roste a má ambice, které se z druhé strany Krkonoš mohou zdát až přehnané. Češi by se Polákům asi neradi dívali na záda. Při bližším prozkoumání dat a se zapojením pohledu expertů ...
Oleksa Livinsky je ukrajinský novinář, který dnes žije v České republice a má za manželku Češku. V rozhovoru pro INFO.CZ vysvětluje ze svého pohledu roli oligarchů v dnešní ukrajinské společnosti i jejich podíl na stavu země. Zároveň popisuje i důvody dlouhodobé migrace Ukrajinců na Západ a možný vliv této skutečnosti na pozici země vůči Rusku. „Takzvanou deoligarchizaci na Ukrajině můžeme řešit až poté, co se nám podaří udržet stát jako takový. Pokud bychom ho neudrželi, přijdou ruští oligarchové, a ti ...
Dlouhodobě největší porodnost je v České republice v červenci. V loňském roce přišlo podle statistik ČSÚ na svět 10 464 dětí. S odchodem jednoho rodiče na mateřskou samozřejmě rodina přichází o jeden příjem. Někteří zaměstnavatelé proto přišli se zajímavými benefity.
Chronickou ránu, kterou pacient marně léčil rok a půl, zahojil přípravek z brněnského Národního centra tkání a buněk po třech týdnech. Stalo se tak díky využití speciálně upravené tkáňe placenty, přípravek Amnioderm přitom vypadá v podstatě jako náplast. „Lékař ji sterilně aplikuje, provlhčí a poté ováže. Je to jednoduché a efektivní,“ popisuje vedoucí projektu Iveta Minaříková a vedoucí výzkumu Zdeněk Kořístek dodává: „Amatérské využití ale není z legislativního hlediska možné. Stále jde o biologický ...
Pokud záměrně nechceš mít děti, jsi pěkně sobecká. Jsi divná. Jsi kariéristka, která ve stáří zůstane sama. S těmihle předsudky se ve společnosti setkává mnoho žen, které se dobrovolně rozhodly, že děti nechtějí. Když ale život nesměřuje k velké šťastné rodině, kam tedy? Jaké důvody má Tereza, Kateřina a Eva pro rozhodnutí nestát se matkou?
V Česku se o důchodové reformě mluví už asi 20 let. Přitom existuje mezi takřka všemi stranami shoda, že současný systém není dlouhodobě udržitelný. Zároveň je to problém také dlouhodobě neřešený a vlády se mu snaží vyhnout jedna za druhou.
Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí neboli tzv. Istanbulská úmluva je mezinárodní smlouva Rady Evropy posuzující především všechny druhy násilí vůči ženám jako formu historicky a kulturně podmíněné diskriminace. Úmluva se zaměřuje na prevenci, ochranu obětí a stíhání pachatelů genderově podmíněného násilí. Úmluva také nově definuje některé trestné činy, například mrzačení ženského genitálu, vynucený sňatek, nebezpečné pronásledování (stalking), vynucený potrat a ...
Česko čeká v budoucnu nejspíš daleko větší problém s nedostatkem pracovních sil, než jaký má teď. Důvodem je odchod početně silných ročníků do penze a nástup mnohem méně početné nastupující generace. Za pár desetiletí by mohlo chybět až 700 tisíc pracovníků.
Obyvatel naší republiky je stále více. Nejvíce ale roste počet seniorů. I přesto, že se rodí více dětí, naše populace stárne. Také se zvyšuje procento svobodných a rozvedených osob.
Zdejší ženy se přidaly k evropskému trendu a minimálně část z nich si hodně rozmýšlí, kdy a zda vůbec mít děti. Na jedné straně sice přibývá rodin, které mají tři a více dětí, ale není jich zase tolik, aby statistiky zvrátily - protože více je žen, které děti nemají nebo mají jen jedno. Proč tomu tak vlastně je?