státní dluhopisy české spořitelny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu státní dluhopisy české spořitelny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V tomto vydání Investičního newsletteru E15 se dočtete: do repo fondů a fondů krátkodobých investic dál přitékají miliardy korun, osobní letecká přeprava sice zažívá boom, ceny akcií aerolinek jsou však pod úrovní z období před pandemií, hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář se v komentáři věnuje vývoji úrokových sazeb v Česku i ve světě, populární investiční influencer se chystá spustit vlastní fond a další zajímavosti z trhů a světa investic.
Velké oblibě tuzemských investorů se aktuálně těší podílové fondy, které nabízejí zhodnocení blížící se základní úrokové míře centrální banky. Takzvaná dvoutýdenní repo sazba ČNB činí od loňského června sedm procent a je tak nejvyšší od konce 90. let. Do repo fondů a fondů krátkodobých investic, jak se tyto investiční nástroje nazývají, přitekly za poslední rok díky lákadlu atraktivních výnosů miliardy korun.
V současné době na trhu českých státních dluhopisů obchodují institucionální klienti, jako jsou banky, pojišťovny, podílové a penzijní fondy. Podle účastníků je nyní trh překoupený pro zájem od zahraničních investorů.
Na začátku roku jste měli v kapse tisícovku. Přestože jste se jí ani nedotkli, na konci roku vám zbyde jen něco málo přes osm stovek. „Kouzlo“, které tento problém způsobilo, se jmenuje inflace. Zejména v letošním roce začala trápit snad každého. A stále více lidí se snaží svoje peníze ochránit.
Vyplatí se vůbec v dnešní době spořit? Tedy odkládat část svého příjmu do finančních produktů, které slibují zhodnocení? Tuto otázku si v poslední době mnoho z nás klade stále častěji. U většiny je aktuálně tím hlavním důvodem nadprůměrná inflace. V klidu nás totiž nemůže nechat fakt, že pokud je míra inflace vyšší než zhodnocení našich úspor, pak – logicky – jejich reálná hodnota klesá.
Neefektivně přezaměstnaná ekonomika, která se nikdy nezbavila puncu montovny. Země s měnou, která se jednoho dne může stát terčem kolosální spekulace. Inflační terapie centrální banky spoléhající na jedinou divokou kartu. I takové může být moderní Česko. „Nová bankovní rada ČNB v čele s Alešem Michlem si musí dávat velký pozor na komunikaci. Guvernér bude dost možná muset obdobně jako svého času Mario Draghi říci, že udělá cokoli, aby inflaci stlačil zpět. A to i za cenu, že přehodnotí svůj výrok o tom, že...
Inflační boom a dramatický růst úrokových sazeb drtivě dopadá na výkonnost českých penzijních fondů. Přes sedmdesát procent úspor Čechů na důchod drží totiž fondy ve formě převážně státních dluhopisů. Právě bondy se ovšem v nynějím období skokového růstu úrokových sazeb staly toxickým aktivem a jejich ceny se propadají. Jen od počátku letošního roku znehodnotily české státní dluhopisy zhruba o šest procent a tlačí hodnotu penzijních portfolií do červených čísel. O ztráty se podělí investoři s penzijními ...
Frustrující éra pro boháče i obyčejné smrtelníky a peklo na zemi pro investory. I tak se mluví o fenoménu stagflace, který svět v plné síle zažil naposledy v sedmdesátých letech minulého století. Kombinace bolestivě rostoucích cen a setrvalého strachu o práci tehdy jako stín provázela dominantní světové ekonomiky takřka po celé desetiletí. Hořký koktejl léta marnotratných tvůrců hospodářské politiky, pandemického dědictví a střelného prachu z Kremlu hrozí tento marasmus znovu nastolit. Strašidelná éra ...
Ačkoliv je rok 2021 celosvětově z hlediska investic do startupů rekordní, střední a východní Evropa výrazně zaostává za zbytkem regionů starého kontinentu. Z celkového objemu investovaných financí šlo do středoevropských a východoevropských firem jen pět procent kapitálu. Vyplývá to z reportu fondu Atomico zabývajícího se evropskou startupovou scénou.
Ceny v zemích platících eurem rostou rychleji, než kdy zažily přinejmenším dvě poslední generace. Společná měna čelí největší erozi kupní síly přinejmenším od ledna 1999, kdy se zrodilo první elektronické euro. Šéfové Evropské centrální banky ovšem sedí s rukama založenýma hluboko v klíně. Zasáhnout proti bující inflaci by znamenalo prakticky ze dne na den položit hospodaření řady předlužených vlád a sfouknout plamínek mdlé, nicméně existující ekonomické rekonvalescence. Výsledkem je ECB na pokraji bezmoci...