státní rozpočet německa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu státní rozpočet německa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministr financí Zbyněk Stanjura připouští, že konsolidační balíček ještě může doznat některých změn po jednání se zaměstnavateli a podnikateli. „Možná jsme něco úplně nedomysleli, takže nějaký detail budeme ještě projednávat, budeme to řešit v příštích týdnech,“ uvedl šéf státní kasy.
Zdražování se dotklo každého z nás a čím dál více lidí má hlouběji do kapsy. Není pak divu, že se snažíme ušetřit, kde se dá. Jednou z největších položek v rodinném rozpočtu zaujímají potraviny. V košíku končí hlavně ty ve slevě. Ještě levněji pak lidé nakoupí v Polsku, kam se za nákupy vydávají tisíce rodin z Česka. Kolik stojí potraviny v Polsku? Kam se jezdí nejčastěji a je opravdu stále výhodnější jezdit za nákupy do Polska?
Je rozhodně dobře, že vláda přišla s konkrétními návrhy opatření na snížení schodků státního rozpočtu. Je to vážně nutné a já ji za to oceňuji. Jenže na druhou stranu některé zásadní návrhy vláda se zaměstnavateli nekonzultovala a to je škoda. Ve výsledku tak ve Svazu průmyslu a dopravy cítíme mírné rozpaky. Z některých parametrů onoho balíčku jsme už nyní zklamáni.
Daňová progrese včetně zvýšení odvodů všech zaměstnanců a živnostníků je patrně nejspornějším tématem v jednáních pětice vládních stran o balíčku opatření pro snížení schodků státního rozpočtu nejméně o sedmdesát miliard korun ročně. Nárůst zdanění vysokopříjmových skupin obyvatelstva navrhují lidovci a STAN. Zároveň hodlají alespoň částečně vrátit daň z příjmů fyzických osob před zrušením superhrubé mzdy.
Vyšší zdanění firem může státu přinést až 22 miliard. Platíme dost, brání se podnikatelé. Důchodové připojištění bude výhodnější. Těm nejspořivějším přidá stát 110 korun měsíčně. Realitní slevy nemusejí být zadarmo. Kupce bytů a chat čeká pestrá škála bolestivých pastí. Miliardový obchod roku. Zásilkovna je na prodej a hledají se kupci. Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Dobré ráno! Je 124. den roku, svátek má Květoslav. V tento den roku 1979 se Margaret Thatcherová stala první ženou ve funkci předsedy vlády Spojeného království. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Jen pár týdnů před tím, než loni v létě kulminovaly rekordní ceny energií na burze, premiér Petr Fiala (ODS) oznámil, že stát hodlá ovládnout klíčové elektrárny v zemi. Energetikům tím dal jasnou zprávu, že je v plánu zestátnění nebo minimálně rozdělení polostátní skupiny ČEZ. Od té doby vláda dodržuje přísné informační embargo. Většina analytiků se nicméně shoduje, že stát svou roli v ČEZ nakonec pravděpodobně posílí, minimálně v oblasti jaderné a dost možná i uhelné energetiky. Mělo by to své výhody i ...
Největší balík peněz, který kdy komu ve veřejné službě spadl na hlavu. Ekonomické riziko pro celou veřejnou správu a německou ekonomiku. Dvě odlišná hodnocení kompromisu při jednání o platech mezi odboráři veřejných služeb na jedné straně a obcemi, místními zemskými vládami a spolkovým kabinetem na straně druhé. A obě tvrzení jsou zřejmě víceméně pravdivá a platí zároveň. Vyrovnání inflace a sociální smír dostaly přednost před úspornou ekonomickou racionalitou.
Na penze nejsou peníze a v dohledné době to bude jenom horší. Představa, že si důchody lze vyvzdorovat a vydemonstrovat či že je nějaká jiná, lepší vláda umí zařídit, je opravdu hloupá.
Tvůrci připravovaného evropského procesoru, který by měl starý kontinent alespoň částečně zbavit závislosti na jiných mocnostech, absolvovali nové kolo financování. Ve Francii sídlící panevropská firma SiPearl v investičním kole series A posbírala 90 milionů eur, asi 2,1 miliardy korun. Další prostředky mají přitéci později v tomto roce. To by mělo zajistit, že se procesor dostane na trh začátkem roku 2024. Startup už si celkově přišel na 110 milionů eur.