státní rozpočet německa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu státní rozpočet německa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Konsolidace veřejných financí bude drahá a nebude pro voliče přitažlivá, varuje předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová. Pokud jsme se k ní neodhodlali doteď, po volbách se jí určitě nevyhneme. „Kdyby se pro příští rok udělal rozpočet s deficitem 150 miliard korun, tak jsme možná otočili ještě včas. Ale jestliže ministryně financí pracuje s částkou 300 miliard, jedeme přímo na dluhovou brzdu,“ tvrdí ekonomka.
Premiér Andrej Babiš žádné ministerské výměny v březnu nechystá. Řekl to po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Společná debata o odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného a ministra zahraničí Tomáše Petříčka, které Zeman dlouhodobě kritizuje, tak podle Babiše nebyla stěžejní. Zeman podle něj respektuje, že návrh na odvolání podává premiér. Rekonstrukce vlády se tak prozatím nechystá. Personální výměny na postech ministrů v dubnu ale Babiš nevyloučil.
Země, které nebudou dostatečně rychle snižovat emise skleníkových plynů, to pocítí na svých rozpočtech. Vyplývá to z výzkumu ekonomů Cambridgeské univerzity, kteří za pomoci umělé inteligence spočítali dopad klimatických změn na úvěrové ratingy států.
Dnes uplyne právě třicet let od vzniku Visegrádské skupiny, tedy aliance postkomunistických států střední Evropy, do které vedle Česka patří Slovensko, Polsko a Maďarsko. Zatímco na kulturní či politické úrovni spolupráce tohoto uskupení celkem funguje – třeba když se čtveřice postavila zbytku EU kvůli povinnému přerozdělování migrantů – v oblasti byznysu Visegrád podle odborníků už tak důležitý není. „Ekonomický význam těchto tří zemí dohromady je pro Česko zhruba dvakrát menší než význam Německa,“ ...
Opozice v Poslanecké sněmovně včetně komunistů odmítla v pořadí šestou žádost menšinové vlády ANO a ČSSD o prodloužení nouzového stavu o dalších třicet dnů. Některé nejtvrdší koronavirové zákazy tak už od příštího pondělí zřejmě skončí. Místo krizového zákona se země začne řídit normou o veřejném zdraví, která dává pravomoci v boji s nemocí COVID-19 krajům. Hejtman Pardubicka chce požádat o vyhlášení nového stavu nouze.
Jedním z nejcitlivějších politických témat v Česku je aktuálně podoba tendru na stavbu jaderného bloku v Dukovanech a role ruských a čínských firem v zakázce. Zkušenosti z ostatních států ovšem ukazují, že geopolitika není jediným faktorem, který ambiciózní plány vlád komplikuje. Řeší se nejen otázka, komu realizaci projektu svěřit, ale také to, zda jsou náklady opodstatněné. Cesta ostatních zemí za jádrem často není prosta prodražování zakázek, zpoždění nebo sporů. Zde je výběr států, jejich přístupů k ...
Vlády řeší, jak své obyvatelstvo získat pro očkovací plány i dodržování opatření proti šíření COVID-19. Každá na to jde jinak, ale všechny naráží na vzrůstající nedůvěru k novým vakcínám. V Česku se do řešení problému angažovalo hned několik odborníků na reklamu a PR. Zdarma pomohli vládě posunout její komunikaci na vyšší úroveň. Proč tomu tak je, co to může přinést a jakou inspiraci si můžeme odnést z okolních zemí?
Firma General Dynamics musela kvůli krizi způsobené koronavirem pozastavit v některých evropských zemích výrobu. Sleduje také debatu o snížení rozpočtu české armády o deset milliard korun, protože je jedním ze tří uchazečů o dodávku 210 nových bojových vozidel pěchoty. „Jsme si vědomi, že rozpočet na obranu čelí velkému tlaku, a proto nabízíme i přenos výroby do České republiky se širokým zapojením českých firem,“ říká Thomas Kauffmann, viceprezident GD pro mezinárodní obchod a služby.
Nekalá jednání firem a hlavně kartelové dohody začne od příštího roku sám vyhledávat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Využívat se kvůli tomu má i speciální počítačový program. „Je to analytický nástroj, který už v zahraničí existuje, a některé soutěžní úřady ho využívají. Nyní ho adaptujeme na české prostředí a posílíme i samotnou soutěžní sekci o patnáct lidí,“ říká nový šéf ÚOHS Petr Mlsna.
Flughafen Berlin Brandenburg Willy Brandt zní název zbrusu nového letiště Berlín-Braniborsko, které zatím proslulo hlavně jako obří stavitelské fiasko. Trápení se smolným projektem však nekončí. I po slavnostním otevření vzdušného přístavu, který se proti původním plánům zhruba trojnásobně prodražil, zůstane dlouhá léta odkázán na finanční injekce od státu. A důvodem není jen koronakrize, která postihla celý obor leteckého cestování.