státní rozpočty zemí eu 2015 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu státní rozpočty zemí eu 2015, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Největší petrochemická společnost Visegrádské čtyřky PKN Orlen, potažmo polský stát, který je většinovým majitelem firmy, významně rozšíří svůj vliv v mediálním průmyslu. Firma v pondělí oznámila, že kupuje od německého podniku Verlagsgruppe Passau vydavatelství Polska Press. Podle neoficiálních informací za něj zaplatí 120 milionů zlotých, tedy asi 709 milionů korun. Transakce, o které se spekulovalo už od října, vyvolává silné obavy o svobodu polského tisku. A to v době, kdy země čelí kritice EU za ...
Dlouhodobé financování důchodů na dluh by nemělo být standardem. Důstojné peníze si ale zaslouží i stávající penzisté. Daňová reforma, která by měla nalézt další zdroje, ještě chvíli potrvá, říká ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
Levicová politika je v Česku v krizi. Přitom každá zdravá demokracie potřebuje silné levicové strany. Doženou českou levici přízraky minulosti, dopadne na ni tvrdá realita současnosti, nebo dokáže postavit svou politiku na modelu, který jí zajistí budoucnost? Seriál o současné české i světové levici v kontextu historie a s úvahou nad tím, co se musí změnit, abychom s ní mohli počítat i do budoucnosti. Levicovým stranám v Maďarsku a Polsku se po letech stagnace podařilo vstát z mrtvých. Povede se něco ...
Doba, kdy banky počítaly miliardové zisky, je zase načas pryč. „Příležitost, kdy si banky napůjčovaly miliardy v eurech, přehodily je do korun a uložily u ČNB na dvoutýdenní repo sazbu, skončila,“ popisuje jeden ze čtyř důvodů, proč profit výrazně klesne, investiční bankéř Roman Šilha. Minulostí je také doba nízkorizikových úvěrů a rozpouštění rezerv i vyšších sazeb. Navíc o další miliardy mohou banky přijít kvůli návrhu na snížení podpory pro solární elektrárny, které úvěrují.
Jak rozumět nedávno vydané zprávě o střetu zájmů v České republice? Jak to souvisí v boji se suchem? Vládnou v Česku oligarchické struktury? Odpovídá europoslanec a člen Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL, EPP).
Rozpočet státu loni skončil ve schodku 28,5 miliardy korun, což je nejhorší výsledek za poslední čtyři roky. V roce 2018 vykázal státní rozpočet přebytek 2,9 miliardy korun.
Že by slabým článkem evropského růstu bylo Německo, to zní dnes tak nějak „neněmecky“. V souvislosti s naším západním sousedem jsme si v posledních letech zvykli spíše hovořit o ekonomické lokomotivě. Tento příměr je nicméně vyčerpán. Na bývalého „nemocného muže Evropy“ přichází recidiva.
V čele nejsilnější české odborové centrály stojí pět let. Tři a půl roku velí z této pozice kampani Konec levné práce a nehodlá přestat. „Náš tlak na mzdy je pozitivní, nutí firmy, aby zvyšovaly produktivitu práce,“ říká šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Státní správa od ledna zeštíhlí přibližně o 860 míst, z nichž nejsou obsazeny asi dvě třetiny. Původní plán ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) však počítal se zrušením 1300 prázdných úřednických postů. Vláda chce v redukci pokračovat, protože na tolik „černých duší“ nemá v návrhu rozpočtu na příští rok peníze.
Státní Česká exportní banka (ČEB) a Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) již nově spadají pouze pod ministerstvo financí. Převod podílů ministerstev průmyslu a obchodu, zemědělství a zahraničních věcí na resort financí, který schválila v březnu vláda, byl v červnu dokončen. Na novou akcionářskou strukturu upozornil server Biztweet.