stavby v roce 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu stavby v roce 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko bude muset významně urychlit výstavbu obnovitelných zdrojů energie. V úterý Evropským parlamentem schválené nové energeticko-klimatické cíle předznamenávají, že dosavadní české plány na „ozelenění“ tuzemské ekonomiky Evropské komisi nebudou stačit. Rychlejší dekarbonizace si vyžádá masovou výstavbu nových obnovitelných zdrojů, která vyjde na stovky miliard korun.
Brzy odstartuje jedna z největších investic v československé i české historii. Už po roce 2025 půjdou na stavbu vysokorychlostních železničních tratí desítky miliard korun ročně. Celkové náklady mají převýšit bilion. Dostatek financí od státu, Evropské unie i soukromých investorů má zajistit šéf Správy železnic Jiří Svoboda. „Jednou jsme vstoupili do EU, tak věřím, že propojení vysokorychlostními tratěmi má smysl i pro budoucnost,“ říká v rozhovoru pro e15. Navzdory nesčetným výzvám, kterým stávající česká...
Představenstvo pražského dopravního podniku (DPP) schválilo vítěze tendru na druhý úsek metra D z Olbrachtovy na Nové Dvory, uspělo sdružení vedené firmou Subterra s nabídnutou cenou zhruba 30 miliard korun bez DPH, informoval v tiskové zprávě vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík. Vedení podniku zároveň pro zásadní nedostatky v nabídce vyloučilo z tendru sdružení firem vedené společností PORR. Stavba metra D začala loni v úseku mezi Pankráci a Olbrachtovou.
O čínské diplomacii „dluhové pasti“ jste v uplynulých letech mohli slyšet převážně ze strany západních médií a od amerických politických jestřábů. Co Peking touto strategií sleduje? A nakolik ji skutečně uplatňuje v praxi? Článek vyšel na Info.cz.
Pro Čechy, kteří se rádi srovnávají s Německem či Slovenskem, je Polsko dlouhodobě spíše přehlížený soused. Přesto si v posledních letech začala řada obyvatel České republiky všímat, že osmatřicetimilionová země za severovýchodními hranicemi stojí za pozornost nejenom kvůli své konzervativní vládě: polská ekonomika dynamicky roste a má ambice, které se z druhé strany Krkonoš mohou zdát až přehnané. Češi by se Polákům asi neradi dívali na záda. Při bližším prozkoumání dat a se zapojením pohledu expertů ...
Vlastně je to docela příznačné. Přestože se právě startující Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech opět koná ve slavném hotelu Thermal a jeho bezprostředním okolí v centru města, všechny největší celebrity se ubytovávají ve dva kilometry vzdáleném Grandhotelu Pupp. Státem provozovaný Thermal je v posledních letech opakovaně ve ztrátě, finančně ho navíc zatěžuje nedokončená více než miliardová rekonstrukce. Vláda se ho ale nadále zdráhá prodat.
Pokud bychom se měli pokusit vypíchnout jeden jediný bod z knih a esejů Henryho Kissingera, legendy americké zahraniční politiky, pak by to jistě byl následující poznatek – v rámci udržení globální stability je potřeba se umět domluvit i s úhlavním ideovým nepřítelem. A to alespoň v elementárních otázkách společného zájmu. A přesně o to se nyní snažil jeden z jeho nástupců v roli amerického ministra zahraničí Antony Blinken. Setkání v Číně bylo vskutku mrazivé, nikoli však bez špetky naděje.
Druhá největší automobilka světa, německý Volkswagen Group, intenzivně pokračuje v prosazování své rozvojové strategie v oblasti elektromobilů. Minulý týden firma oznámila, že se jí díky nové technologii suchého potahování bateriových článků povedlo snížit energetické náklady na výrobu baterií, což by mělo zlevnit elektromobily o stovky, ne-li o tisíce eur. Elektrická auta by tak mohly být přístupnější i zákazníkům s nižšími příjmy a to je hlavní cíl VW – zaplavit trh levnějšími elektrickými vozy, které ...
Jestliže jste v roce 2022 nabyli, darovali, prodali nebo jinak pozbyli nemovitou věc, čeká vás „papírování“. Nepřehledné formuláře psané úřednickou řečí ale zvládnete hravě díky našemu návodu. Pozor, do 31. května musíte daň zaplatit.
Jedna z nejtradičnějších firem v tuzemském jaderném průmyslu, plzeňská Škoda JS, věří v renesanci svého oboru. Její šéf František Krček je navíc přesvědčený, že český průmysl zvládne velkou část budoucích zakázek zajistit sám. A pokud by se stavěly čtyři velké jaderné bloky, potenciální zakázky by byly skutečně významné. „U jednoho bloku jde určitě o miliardy korun. Pokud by se stavěly čtyři, mohlo by to být i dvojciferné číslo v miliardách,“ uvádí Krček s tím, že Škoda JS počítá také se zakázkami pro malé...