stavebni spoření diskuze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu stavebni spoření diskuze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vyšší daně budou platit firmy, živnostníci a částečně i zaměstnanci, kteří přijdou o řadu daňových slev. Vláda Petra Fialy (ODS) představila ve čtvrtek svůj konsolidační balíček, díky kterému chce v rozpočtu najít v příštím roce 94,1 miliardy korun, během dvou let až 147,5 miliardy korun. Největší část chce stát ušetřit na národních dotacích pro firmy a podnikatele, a to téměř 55 miliard korun. Dotkne se to zejména průmyslu a zemědělství.
Český daňový mix se vyznačuje mnoha rysy, o kterých se v poslední době často debatuje. Vysoké zdanění práce vůči nízkému zdanění majetku, vysoký podíl daní nazývaných jako pojištění na celkovém inkasu veřejných příjmů nebo výrazně odlišné zdanění zaměstnanců a živnostníků. Neměli bychom ale přehlížet ani další znak tuzemského daňového systému, a to velké množství daňových výjimek.
... nedávno rozpoutala diskuzi o budoucnosti stavebního spoření. Podle ministra... přitom mají uzavřené stavební spoření více než tři... miliony klientů a stavební spořitelny nabízejí příznivé..., předseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny.
Žně, které developeři v posledních letech zažívali, jsou u konce. Inflace, rostoucí ceny energií, drahé hypotéky a také několikanásobně dražší financování projektů ochladilo trh s byty natolik, že i největší hráči začínají odkládat projekty na lepší časy. „V Praze bude zahájena zhruba třetina bytů oproti minulým letům,“ říká v rozhovoru pro E15 šéf developerské společnosti Finep Tomáš Pardubický. Lépe na tom teď podle něj budou hráči, kteří už v posledních letech nasměrovali pozornost k nájemním bytům. ...
Na realitním trhu pokračuje ochlazování. A dopad to má logicky i na objem sjednaných hypoték. Ten se aktuálně pohybuje na nejslabší úrovni od začátku roku 2014. O tom, jestli se v této době hypotéka vyplatí nebo jaký se dá očekávat vývoj, diskutovali hosté pořadu Pod lupou, kterými byli ředitelka sekce bydlení České spořitelny Petra Skrbková, předseda Asociace českých stavebních spořitelen Libor Vošický a hypoteční specialista a majitel společnosti Taurum Tomáš Rusňák.
K zákonům píšeme důvodové zprávy, ale najít v nich důvod je často nadlidský úkol. A u starších zákonů nevíme prakticky nic. Naposledy se to ukázalo kolem diskuze o rušení státního příspěvku ke stavebnímu spoření. Proč ho vůbec máme? Jak máme rozumně posoudit, jestli plní svůj účel, když ten účel neznáme?
Po mnoha letech ve veřejném sektoru a korporátu se Vladimír Bezděk stal startupistou a zapojil se do projektu, který umožňuje drobné investice do realit komukoli. Chtěl se zkusit uživit sám, zaštítěn jen svou pověstí a zkušeností. „Kolik stojí postavit se na vlastní nohy? Není to, na co jsem byl zvyklý, ale nevadí. Je to obohacující,“ říká bývalý šéf několika pojišťoven, poradce bankovní rady ČNB a muž, jehož jméno kdysi dalo název vládní expertní komisi pro přípravu penzijní reformy.
V letošním roce zasáhne světovou ekonomiku bezprecedentní krize. Takové označení se vztahuje jednak k rozsahu ekonomického poklesu, ale také k opatřením, která vlády a centrální banky po celém světě zavedly. V porovnání s Velkou recesí se jejich reakce významně liší, a to především z hlediska rychlosti a objemu poskytovaných stimulů. Právě agresivnější přístup měnových a fiskálních autorit pak může přispět k rychlejšímu ekonomickému oživení zemí. O budoucnosti české ekonomiky i o tom, jak se svět ...
Kvůli tisícům lidí, kteří napadají investiční životní pojištění, má tento produkt přijít o podporu státu v podobě daňového zvýhodnění. To se pohybuje kolem půl miliardy korun ročně. Prosazuje to šéf sněmovního podvýboru pro ochranu spotřebitele Patrik Nacher (ANO), který by peníze vložil do stavebního spoření nebo penzijního připojištění. Záměr podporuje ministerstvo financí. Výhrady nemá ani Česká národní banka.
Podpora ekonomického růstu a snižování nezaměstnanosti jsou hlavní cíle vládní politiky a k nim podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) směřuje i návrh státního rozpočtu na příští rok. Vláda včera, po zhruba hodinové diskuzi, projednávání plánu státních financí přerušila. „Nad rozpočtem se znovu sejdeme 23. září a máme ambici návrh schválit,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).