stavební spoření pro děti srovnání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu stavební spoření pro děti srovnání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Touha něco vlastnit nebo něco zažít, je „základním kamenem“ úvěrových reklam, které cílí na naše emoce a potřeby. V posledních letech byl boom hypotéčního byznysu, ale ani spotřebitelské úvěry nezůstaly v pozadí. Jak je tomu dnes? Jak na současné půjčky? Podle čeho je vybírat? Na co si dát zvlášť pozor?
Hypoteční trh loni překonal další rekordy. Podle České bankovní asociace banky (ČBA) a stavební spořitelny loni 178 tisíc hypoték. Což je o polovinu více než v roce 2020. Hypotéky si sjednávali ti, kteří chtěli ochránit úspory před inflací i ti, kteří si chtěli pořídit vlastní bydlení.
Pro děti jen to nejlepší. To platí i u dětských účtů, které jde mnohdy založit už od narození potomka. Bankéři ale upozorňují, že existují i výhodnější volby. Je proto dobré pečlivě zvážit, kam kapesné nebo příspěvky od prarodičů posílat. Redakce E15 připravila velké srovnání dětských účtů, jež zodpoví, které bankovní účty pro děti jsou bez poplatků, s bonusem, vlastní kartou a mají nejlepší úrok.
Proč je v Praze nedostatek bytů a proč politici nabízejí rychlá a špatná řešení? A je budoucnost trhu s bydlením v technologiích? Libor Vošický, ředitel Stavební spořitelny České spořitelny, známé Buřinky, si myslí, že ano.
Ještě dříve, než rodič vybaví své dítě peněženkou s drobnými, měl by ho, dle rady psychologů, se světem financí seznámit o něco jednodušším způsobem. Stačí ho s sebou například několikrát vzít na nákup oblečení nebo potravin.
Podle odhadů Českého statistického úřadu bude za pár desítek let v Česku žít přibližně 2,5krát méně dětí než seniorů. Bez penzijní reformy je proto aktuální nastavení neudržitelné. Ale zatím to vypadá, že se spíše než na brzké řešení můžeme těšit na další kola zmatených debat ve vládě. Stárnoucí populace tak má jedinou šanci, jak se na důchody zajistit: vzít svůj osud do vlastních rukou.
Tradiční produkt, jakým je stavební spoření, se stále těší přízni ze strany českých klientů. Výhodné je díky státní podpoře zejména stavební spoření pro děti, oblíbené jsou ale také akce typu stavební spoření bez poplatku za uzavření smlouvy.
Od roku 2010 byly úvěry ze stavebního spoření, z nichž většinu tvoří tzv. překlenovací úvěry, na ústupu. Stavební spořitelny především nedokázaly reagovat na stále se snižující úrokové sazby hypoték. Nyní je ale kvůli regulacím ČNB a stoupajícím úrokům hypoték všechno jinak. Navíc stoupá i zájem o „stavebko“ jako o spořicí produkt.
Nízké úročení v bankách zvyšuje atraktivitu stavebního spoření. Klienti ale musí počítat s tím, že peníze musí uložit alespoň na šest let, aby měli nárok na státní podporu.
Češi ve srovnání se zahraničím mají v investování co dohánět. Často investují své peníze nelogicky a získávají menší výnosy, než by mohli. Otázkou jak úspěšně investovat se zabývá Petr Borovec, šéf finančně poradenské společnosti Partners.