stavebni zakon - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu stavebni zakon, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Legislativa, stavební zákon nebo politické zastoupení. Tohle všechno jsou podle odborníků z REsummitu, který pořádala e15, největším problémem stavebnictví a developmentu. „Povolování stavby trvá ne měsíce, ale roky, a v některých případech dokonce desítky let, pokud mluvíme o strategických stavbách, jako jsou městské okruhy," uvedl v anketě pro e15 například Jan Holna, partner DAM architekti.
Nenasytný pražský bytový trh to sotva zachrání, po letech rozprodávání městských bytů v privatizacích se ovšem schyluje k obratu. U jedenácti projektů nových domů se 1433 byty, které připravuje Pražská developerská společnost (PDS) patřící pod magistrát a které již schválila městská rada, práce postoupily a stavět by se tak mohlo začít za dva až tři roky. Jedná se podle výroční zprávy společnosti třeba o novou čtvrť v Nových Počernicích, bytové domy na Palmovce nebo v okolí chystané stanice metra D Nové ...
Vláda brzy projedná další novelu energetického zákona, tentokrát označovanou Lex OZE II. Novela má klíčový význam pro rozvoj komunitní energetiky a energetických společenství v Praze a dalších velkých městech. Kvůli nedostatečné legislativě mají dosud v solární energetice stále převahu nad bytovými domy ty rodinné, a proto se fotovoltaika nerozšiřuje dostatečně rychle.
Nájemní smlouva vyžaduje písemnou formu s prostými podpisy obou stran. U nájemní smlouvy je jednou z nejdůležitějších náležitostí dostatečně specifikovat předmět nájmu, kdy kromě čísla jednotky a budovy ve které se nachází je vhodné dále uvést konkrétní podlaží, přesné dispozice, nebo i vymezení rozdělení pokojů.
Dobré ráno! Je 143. den roku, svátek má Vladimír a Vladimíra. V tento den v roce 1949 byla založena Spolková republika Německo. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Budoucnost rozvoje Prahy je zejména v zastavění brownfieldů, a to klidně výškovými budovami, zaznělo na úterní konferenci REsummit. Rychlejší výstavbě bytů podle předních byznysmenů, bankéřů, architektů a dalších expertů brání legislativa, chybějící územní plány i vysoké hypoteční sazby. Než se zvýší nabídka bytů v hlavním městě, bude podle řečníků pokračovat stahování lidí na periferii města, což dále ovlivní i kancelářský trh.
Dlouholetý viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj byl zvolen šéfem nejvlivnějšího sdružení firem v Česku. Kritizuje vládu, která hovoří o zvyšování daní nebo rušení dotací, ale s podniky se o tom nebaví. Chybí mu také opatření v migrační politice, která by odstranila nedostatek některých profesí, jako jsou svářeči nebo CNC operátoři. V otázce zájmu zahraničních investorů o Česko vidí největší bariéru v koruně. „Nejpozději do konce dekády musíme přijmout euro, koruna nás znevýhodňuje,“ říká.
Dobré ráno! Je 130. den roku, svátek má Blažena. V tento den v roce 1970 bylo zahájeno vysílání 2. programu Československé televize. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Nejdřív „rychlých“ 860 milionů ze státního rozpočtu, pak 25 miliard korun vyjednaných evropskými komisaři. Velké plány pirátského ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, který na počátku ruské invaze sliboval nemalé peníze na výstavbu bytů pro ukrajinské uprchlíky a podporu jejich ubytování, se nenaplnily. Podle dat neziskové společnosti Člověk v tísni mezitím hrozí uprchlíkům bezdomovectví.
Elektřina je jednou z posledních energetických komodit, kterých Česko více vyrobí než spotřebuje. To se ovšem v dalších letech změní. Podle poslední prognózy ČEPS už od přespříštího roku vyrobí české elektrárny méně elektřiny, než kolik jí budeme potřebovat. Za dovoz si připlatíme a v delším horizontu míříme i k nucenému omezování odběrů ze sítě. Analýza vyšla na Info.cz.