stavi se automobilka na slovensku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu stavi se automobilka na slovensku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zatímco zbytek republiky slavil v roce 1998 olympijské zlato hokejistů z Nagana, Marcel Klaus na jižním Plzeňsku zakládal firmu, která se později stala největším českým výrobcem dřevěných palet s miliardovými obraty. Ve velkém je odebírají hlavně velké korporáty z Německa z oblasti automotive, jako jsou BMW či Bosch, ale i potravináři nebo e-shopy. Krize ale dolehla i na paletáře. „Teď je trh nasycený. Odráží se to samozřejmě i na nás, letos nám zatím klesl objem zpracovaného dřeva o dvacet procent a tak ...
Německý koncern Volkswagen zveřejnil svůj plán, podle kterého chce v následujících pěti letech investovat 180 miliard euro (zhruba 4,3 bilionu korun) do výroby baterií, digitalizace v Číně a do rozšíření svých aktivit v Severní Americe. Uvedl to web CNBC. Automobilka rovněž zveřejnila své ekonomické výsledky za uplynulý rok. Čistý zisk koncernu stoupl o 2,6 procenta. Tolik už se nedařilo dceřinné společnosti Škoda Auto, jejíž provozní zisk loni klesl o 42 procent.
Tuzemská ekonomika ztratila potenciál na dlouhodobě udržitelné vyšší tempo růstu, řekl v rozhovoru pro deník E15 bývalý člen bankovní rady České národní banky a nyní hlavní ekonom ING Bank Vojtěch Benda. A dodal, že změnit to nebude snadné, mimo jiné proto, že investice do inovací jsou čím dál nákladnější.
Transformace automobilového průmyslu od spalovacích vozů k elektrickým projde v příštích letech klíčovým obdobím. Úspěšně do něj chce nakročit i nošovický závod Hyundai. Od příštího roku proto rozšíří a zrychlí produkci finálních bateriových systémů. Pohánět budou jak elektromobily Hyundai vyráběné v Nošovicích, tak ty zhotovované na Slovensku pod značkou Kia v rámci skupiny jihokorejských automobilek.
Německý koncern Volkswagen znovu odložil rozhodnutí, kam ve východní Evropě umístí další továrnu na baterie do elektromobilů. Verdikt o miliardách investovaných eur měl padnout v závěrečném čtvrtletí loňského roku. Koncern jej odložil na konec letošního léta, pak na závěr roku a nově o dalších „několik měsíců“. Dozorčí rada VW zasedne ve čtvrtek, řešit bude hlavně neúspěšný vývoj softwaru do vozů budoucnosti. Znepokojivých důvodů, proč nejen Volkswagen, ale i další nadnárodní koncerny odkládají, či dokonce...
Volkswagen odkládá své rozhodnutí o nové gigafactory, a to o několik měsíců, píše koncern v prohlášení. Žádné rozhodnutí podle koncernu zatím nepadlo a stále se hledá vhodná lokalita pro továrnu na baterie, o kterou se už dlouhodobě uchází i Česko. Ve hře je lokalita letiště v Líních u Plzně, kde se ministerstvo průmyslu a obchodu snažilo přesvědčit zástupce města Plzně a dotčených obcí o přínosu gigafactory. Koncern měl původně o lokalitě rozhodnout 16. prosince.
Továren na baterie do elektromobilů nejen po Evropě rychle přibývá, Česko zatím žádnou investici tohoto typu nezískalo. To se může brzy změnit. Zájem o vybudování takzvané gigafactory v Moravskoslezském kraji má podle zjištění deníku Právo jihokorejský gigant LG.
Počet elektromobilů na evropských silnicích v posledních letech roste. V České republice tento trend zatím tolik patrný není. Jaké země stojí v čele automobilové revoluce, a kde se nástup elektromobilů naopak odkládá?
Windfall tax by státu vynesla až 40 miliard korun. Ve hře jsou tři pásma. PPF buduje mezinárodní mýtné impérium. Systém pro české dálnice jí vydělává čím dál více. Janeček, Klus i Dušek. Do české baterie HE3DA investovali prezidentský kandidát i umělci. Odpor ke gigafactory VW sílí. Škoda Auto by mohla koupit byty pro přemístěné dělníky. Westernizujeme ruskou armádní techniku, zájem o opravy vrtulníků roste, říká šéf LOM Praha. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro ...
Česká republika si podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely jako jednu z priorit předsednictví Rady EU vybrala Akt o čipech, který má zmobilizovat desítky miliard eur na posílení výroby čipů. Podíl starého kontinentu v této strategické oblasti se v posledních deseti letech propadl z dvaceti na méně než deset procent. První polovodičoví giganti už s vidinou veřejných pobídek plánují výstavbu. Těžit z toho bude i Česko.