střední mzda v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu střední mzda v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 238 750 aut. Bylo to o 70 750 aut méně než v roce 2019 a přibližně o 21 procent méně, než byl původní plán. Důvodem poklesu výroby byla koronavirová pandemie. Letos firma očekává opětovný růst.
Lesy i lesní byznys v Česku procházejí krizí. Kvalitní dřevo i krásné hvozdy vzala Čechům neschopnost státu řádně se starat o zelené bohatství. Nadvládu převzal kůrovec, v tuzemsku o poznání razantněji než v okolních zemích. „Když kůrovcová kalamita v roce 2015 začala, Lesy ČR to flákaly, nedělaly, co měly. Možná by bylo šikovné, kdyby státní lesy byly svěřeny krajům, když to stát neumí. Nebo kdyby se zrychlil systém veřejných zakázek, aby byl rychlejší než kůrovec,“ říká hrabě Constantin Kinský, potomek ...
Za poslední dekádu vzrostly mzdy v Česku o 51 procent, což je v porovnání se sousedními státy nejvíce. Mzdy v tuzemsku rostou téměř dvakrát rychleji než v Německu nebo na Slovensku. Vyplývá to z analýzy brokerské společnosti Purple Trading. Z pohledu růstu mezd jsou na tom nejhůře země platící eurem.
Levicová politika je v Česku v krizi. Přitom každá zdravá demokracie potřebuje silné levicové strany. Doženou českou levici přízraky minulosti, dopadne na ni tvrdá realita současnosti, nebo dokáže postavit svou politiku na modelu, který jí zajistí budoucnost? Seriál o současné české i světové levici v historickém kontextu a s úvahou nad tím, co se musí změnit, abychom s ní mohli počítat i do budoucnosti. Svět se aktuálně zabývá palčivým tématem klimatické změny, jejíž řešení se podmiňuje hlubokými ...
Evropský parlment přijal několik let vyjednávaná nová pravidla pro řidiče kamionů převážejících náklad po Evropě. Takzvaný silniční balíček zavádí příznivější pracovní podmínky pro řidiče a zároveň přísnější kontrolu bezpečné jízdy. Omezuje také možnosti převážet náklad v rámci jedné cizí země. Dopravci rovněž nebudou muset platit řidičům různé mzdy podle pravidel států, jimiž pouze projíždějí.
Česko-americký ekonom Jan Švejnar je jedním z těch, kdo radí vládě se strategií, jak překonat koronavirovou krizi. Kromě aktuálních analýz, jak zabránit drtivému propadu ekonomiky, by bylo dobré využít situaci a dostat Česko po krizi do světové hospodářské špičky, tvrdí. „Chce to ale zásadní daňovou reformu, silné investice do infrastruktury, podstatné zefektivnění státní správy i právního systému a vytvoření podmínek pro digitální ekonomiku založenou na kvalitním vzdělání, vědě a na výzkumu,“ vysvětluje ...
Lidem, kteří ztratí práci kvůli současným zákazům a omezením, musí stát vyplácet výrazně vyšší podporu v nezaměstnanosti. To, za kolik peněz má přežít český nezaměstnaný, je vážné, tvrdí šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. „Například v Dánsku se podpora rovná dosavadní mzdě. Pokud se do března někdo uklidňoval, že nezaměstnaní jsou pouze ti, kteří nechtějí pracovat, v současnosti to rozhodně není pravda,“ říká.
Přestože z ciziny přicházejí opakovaná varování o zpomalování ekonomiky a možných problémech, malé a střední podniky v Česku zůstávají optimistické. Ukazuje to i „Index očekávání firem“, který pravidelně zpracovává ČSOB. „Firmy jsou na rozdíl od minulosti efektivnější, profesionálnější a sofistikovanější, proto jsou i daleko lépe připraveny na krize,“ říká v rozhovoru pro E15 Petr Manda, ředitel Firemního bankovnictví ČSOB.
Světová ekonomika zpomaluje svůj růst. Jako východisko pro další odhady často slouží pohled na automobilový průmysl. Ten je citlivý na dopady rostoucího protekcionismu ve světě i na náladu spotřebitelů. Francouzská pojišťovací skupina Coface nedávno snížila rating pro automotive v Česku na úroveň „vysoká rizikovost“. Není to nepodstatná zpráva. „Na automobilovém průmyslu je česká ekonomika značně závislá,“ upozorňuje v rozhovoru pro E15.cz ředitel Coface pro střední a východní Evropu Declan Daly.
„Mejdan pomalu končí,“ okomentoval „zlaté“ období českého industriálního byznysu Pavel Šmíd, vystudovaný ekonom, odborník na průmyslové nemovitosti, zakladatel a spolumajitel společnosti sklady.cz. V rozhovoru pro E15 & byznys otevřeně mluví o nastupující recesi a o „lačných žralocích“. Současně kritizuje mladé manažery a představitele českého státu, že pro rozvoj regionů nedělají například tolik jako v sousedním Polsku.