střední průmyslová škola praha 10 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu střední průmyslová škola praha 10, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Svět průmyslových realit se nejen v Česku mění za pochodu, podle Pavla Šmída, zakladatele a majitele Sklady.cz, dokonce za běhu. Za co před patnácti roky firmy ze Západu Čechům platily, najde dnes skoro každý na internetu. Přesto prý české společnosti mohou a umějí konkurovat těm globálním. Na otázky v čem a proč odpovídá vystudovaný ekonom a odborník na průmyslové nemovitosti Pavel Šmíd v rozhovoru pro E15. Zmiňuje také zaostávání Česka v porovnání se sousedním Polskem.
Společnost se stamilionovými obraty a pobočkami na Slovensku a v Polsku řídí dvacet let z malého města u Plzně. „V Praze jsem firmu nikdy mít nechtěl. V regionech mimo ni si snáz vychovám loajální lidi, kteří mi neutíkají jinam. S fluktuací bych měl v Praze větší problémy,” říká David Mencl, majitel a zakladatel developera rodinných domů, firmy Ekonomické stavby.
Čína není jediným státem, který by mohl nést přízvisko země budoucnosti. „O Indii se říká zajímavá věc: přeskočila průmyslovou revoluci. Skočila rovnou do té IT revoluce,“ říká indolog Zdeněk Štipl. A vypráví o špičkovém indickém školství, o dětech ze státních škol, které neumějí číst, proměnách kastovního systému a o všudypřítomné chudobě.
Střední Evropě nechybějí chytré mozky, šikovné ruce ani nadšení pro náročnou práci. Proti Číně a asijským tygrům je region prozatím o krok vpřed, v jednom však selhává. Schopnost prodat dobrý nápad je podle generálního ředitele GE pro střední a východní Evropu Petera Stračára stále ještě v plenkách, což se pro budoucí vývoj zdejších ekonomik může stát osudným.
Ondřej Šteffl nenechá na školském systému nitku suchou. „Teď se mluví o průmyslu 4.0 a robotizaci, o tom, že lidé nebudou mít práci a řada povolání zmizí. A projevilo se to nějak ve školství? Ani náhodou! Dneska vychováváme lidi, pro které možná nebude práce,“ je přesvědčen ředitel společnosti Scio a zastánce vzdělávání pro budoucnost.
S dobře naloženým bankéřem se ZEN potkal v dobré restauraci a povídal si o dobré dovolené, dobré bance a dobré kariéře.
Možnost odepisovat z daní i výdaje na výzkum nakoupený od akademických pracovišť nebo univerzit výrazně zlepší spolupráci mezi soukromým a veřejným sektorem, věří předsedkyně Technologické agentury ČR Rut Bízková. Podle ní měla změna původně platit od ledna 2015, teď je snaha termín o rok zkrátit. „Je třeba, aby poznatky z výzkumu přecházely do praxe a zcela konkrétně a měřitelně přispívaly k rozvoji ekonomiky,“ říká.
Prahu a přilehlé části Středočeského kraje čeká v září největší změna linek veřejné dopravy za posledních dvacet let. Hlavní autor změn a šéf organizace ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) Pavel Procházka věří, že pro většinu lidí budou novinky přínosem. „Chceme zlikvidovat extrémy, kdy někde jezdí prázdné soupravy a jinde jsou na krátké vzdálenosti přetížené,“ říká Procházka.
Personální změny ve světě realit.
Z téměř 1300 středních škol dopadlo u státních maturit nejlépe pražské soukromé Gymnázium PORG ředitele Václava Klause mladšího, výsledky dnes prezentovalo ministerstvo školství.Ten se přitom paradoxně dříve vyslovil proti současnému projektu státních maturit kvůli přebujelé administrativě či neobjektivitě. Státní maturita rovněž ale odhalila i školy, kde bylo neúspěšných více než 70 procent studentů.