střední průmyslová škola praha 10 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu střední průmyslová škola praha 10, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula chce vyhrát prezidentské volby mimo jiné s plánem udělat z Pražského hradu „evropské budoucnostní centrum“. Zároveň slibuje, že v případě zvolení prošetří, co se v Kanceláři prezidenta republiky dělo za éry kancléře Vratislava Mynáře a prezidentova poradce Martina Nejedlého. „V případě zvolení prezidentem bych se na to určitě začal ptát velice rychle. Tady je třeba vědět,“ tvrdí Středula.
Svět průmyslových realit se nejen v Česku mění za pochodu, podle Pavla Šmída, zakladatele a majitele Sklady.cz, dokonce za běhu. Za co před patnácti roky firmy ze Západu Čechům platily, najde dnes skoro každý na internetu. Přesto prý české společnosti mohou a umějí konkurovat těm globálním. Na otázky v čem a proč odpovídá vystudovaný ekonom a odborník na průmyslové nemovitosti Pavel Šmíd v rozhovoru pro E15. Zmiňuje také zaostávání Česka v porovnání se sousedním Polskem.
Společnost se stamilionovými obraty a pobočkami na Slovensku a v Polsku řídí dvacet let z malého města u Plzně. „V Praze jsem firmu nikdy mít nechtěl. V regionech mimo ni si snáz vychovám loajální lidi, kteří mi neutíkají jinam. S fluktuací bych měl v Praze větší problémy,” říká David Mencl, majitel a zakladatel developera rodinných domů, firmy Ekonomické stavby.
Čína není jediným státem, který by mohl nést přízvisko země budoucnosti. „O Indii se říká zajímavá věc: přeskočila průmyslovou revoluci. Skočila rovnou do té IT revoluce,“ říká indolog Zdeněk Štipl. A vypráví o špičkovém indickém školství, o dětech ze státních škol, které neumějí číst, proměnách kastovního systému a o všudypřítomné chudobě.
Střední Evropě nechybějí chytré mozky, šikovné ruce ani nadšení pro náročnou práci. Proti Číně a asijským tygrům je region prozatím o krok vpřed, v jednom však selhává. Schopnost prodat dobrý nápad je podle generálního ředitele GE pro střední a východní Evropu Petera Stračára stále ještě v plenkách, což se pro budoucí vývoj zdejších ekonomik může stát osudným.
Ondřej Šteffl nenechá na školském systému nitku suchou. „Teď se mluví o průmyslu 4.0 a robotizaci, o tom, že lidé nebudou mít práci a řada povolání zmizí. A projevilo se to nějak ve školství? Ani náhodou! Dneska vychováváme lidi, pro které možná nebude práce,“ je přesvědčen ředitel společnosti Scio a zastánce vzdělávání pro budoucnost.
S dobře naloženým bankéřem se ZEN potkal v dobré restauraci a povídal si o dobré dovolené, dobré bance a dobré kariéře.
Možnost odepisovat z daní i výdaje na výzkum nakoupený od akademických pracovišť nebo univerzit výrazně zlepší spolupráci mezi soukromým a veřejným sektorem, věří předsedkyně Technologické agentury ČR Rut Bízková. Podle ní měla změna původně platit od ledna 2015, teď je snaha termín o rok zkrátit. „Je třeba, aby poznatky z výzkumu přecházely do praxe a zcela konkrétně a měřitelně přispívaly k rozvoji ekonomiky,“ říká.
Prahu a přilehlé části Středočeského kraje čeká v září největší změna linek veřejné dopravy za posledních dvacet let. Hlavní autor změn a šéf organizace ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) Pavel Procházka věří, že pro většinu lidí budou novinky přínosem. „Chceme zlikvidovat extrémy, kdy někde jezdí prázdné soupravy a jinde jsou na krátké vzdálenosti přetížené,“ říká Procházka.
Personální změny ve světě realit.