strojírenské firmy usa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu strojírenské firmy usa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nejnovější várka informací, postřehů a zajímavostí ze světa investic.
Strojírenská skupina Bonatrans dodává železniční dvojkolí pro vlaky do celého světa včetně třeba francouzského TGV. Kromě domovského Bohumína vyrábí i v Německu a v Indii. Firmě, kterou vlastní druhá nejbohatší Češka Jitka Cechlová Komárková, se loni podařilo přestát energetickou krizi a zopakovat rekordní výkon z pandemie. Očekává velké zakázky v souvislosti s výstavbou vysokorychlostních tratí. „V Česku bylo podepsáno memorandum s Alstomem, de facto koncepcí TGV. S tím máme zkušenosti, předpokládám, že ...
Nejnovější várka informací, postřehů a zajímavostí ze světě investic.
Nově zveřejněná výroční zpráva skupiny PPF odhalila vedle finančních výsledků ještě další zajímavosti z aktivit firmy, které rozhodně stojí za pozornost. Největší tuzemská investiční skupina samozřejmě trpí odchodem z ruského trhu, což způsobilo 49procentní pokles čistého zisku na 140 milionů eur, některé dřívější investice se jí však začínají vyplácet.
Pandemické narušení dodavatelských řetězců a válka na Ukrajině odhalily globální geopolitická rizika a postavily Evropskou unii před otázku, jak si poradit se závislostí na Číně. Brusel v současnosti řeší kontrolu exportu a zvažuje nástroj k prověřování investic do třetích zemí, který by omezil schopnost čínského rozvoje. Navzdory americkému tlaku na sedmadvacítku však není jasné, jestli a kdy členské země zaujmou tvrdší postoj. V Německu už lobbují vlivné společnosti za zachování hospodářské spolupráce s ...
Bývalý vysoce postavený manažer společnosti Škoda Auto Bohdan Wojnar se v polovině května utká o post prezidenta Svazu průmyslu a dopravy s expremiérem Mirkem Topolánkem i Janem Rafajem, šéfem největšího českého pronajímatele bytů Heimstaden. V čele nejvlivnějšího sdružení firem v Česku by Wojnar tlačil vládu k opatřením v energetice. „Pokud nedokážeme zareagovat včas, můžeme začít elektřinu ve velkém dovážet a za určitých předpokladů se můžeme stát importní zemí už od roku 2025,“ říká.
Česká republika má svého honorárního konzula v Jižní Koreji. Stal se jím tamní miliardář a spolumajitel a výkonný ředitel společnosti Nexen Tire Ho-chan Kang, který má na naši zemi silné ekonomické vazby díky továrně na pneumatiky v Žatci. Tu Nexen otevřel v roce 2019 s tím, že do ní v následujících letech celkově investuje 22 miliard korun. CzechInvest přislíbil veřejnou podporu ve výši 3,6 miliardy.
Šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) dnes společně s několika dalšími poslanci, zástupci municipalit a vědeckých a vzdělávacích institucí vyráží na osmidenní cestu do Jižní Koreje a na Tchaj-wan. Představitele státu doprovodí početný zástup tuzemských podnikatelů. Cílem je využít přívětivých politických vztahů Česka a obou asijských zemí a rozšířit ekonomickou a obchodní spolupráci, mimo jiné v čipech.
V krizi se v minulosti často jako první propouštěli agenturní zaměstnanci, to už ale dnes podle Jaroslavy Rezlerové, generální ředitelky největší personální agentury v Česku ManpowerGroup, neplatí. „Některé firmy si naopak drží podíl agenturních zaměstnanců. Fluktuaci už ani nenahrazují, agentura jim flexibilně vyplňuje polštář,“ říká Rezlerová. Flexibilitu by však mohla ohrozit novela zákona o zaměstnanosti, kterou agentury hromadně připomínkovaly a vláda připomínky nevzala v potaz.
Snad žádné jiné slovo dnes v německých médiích nerezonuje tak silně jako „deindustrializace“. Podle odborníků totiž opravdu reálně hrozí, že Německo přijde o svou pověst průmyslové velmoci a místo motoru evropské ekonomiky se stane její brzdou. Blíží se konec německého hospodářského zázraku? A co by to znamenalo pro Česko? I když se názory na ekonomickou budoucnost Německa (a tedy i celé EU) liší, v jedné věci se odborníci vzácně shodují. Pokud si chtějí vyspělé země a zejména Německo udržet svou ...