student times cesko - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu student times cesko, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Právě uplynuly čtyři roky od zveřejnění mimořádně čteného rozhovoru s Andrejem Babišem, který se ještě v roli ministra financí zodpovídal tehdejším redaktorům studentské sekce E15 s názvem The Student Times. Rozhovor připomínáme i z toho důvodu, že Filip Zajíček s Kirillem Ščeblykinem získali za své interview novinářskou cenu za rok 2016, kterou uděluje Nadace Open Society Fund. Následuje dobový text, který vyšel 27. října 2016. Podle řady pozitivních ohlasů tehdy dokázal z Babiše sejmout pečlivě budovanou...
Nový díl našeho seriálu ze startupového prostředí vám představí další trojici dam. První pracuje pro nadaci, která od svého vzniku podpořila na pět set projektů, jež si kladou za cíl zkvalitnit život lidí v Česku. Druhá je manažerkou v třetí nejrychleji rostoucí firmě v Evropě podle hodnocení Financial Times. Třetí žena pak šéfuje české jedničce v oblasti automatizace online marketingových aktivit.
Do Česka se Marina Puzdrova přestěhovala v devatenácti poté, co v roce 2004 nechal prezident Lukašenko zavřít vysokou školu, kde studovala. „Řekl tehdy, že moje škola vzdělává intelektuální elity a ty Bělorusko nepotřebuje,“ vzpomíná Puzdrova, občanská aktivistka a odbornice na lidská práva. Řada evropských vysokých škol tehdy nabídla běloruským studentům možnost dostudovat u nich, Univerzita Karlova byla jednou z nich. Do loňského roku zastávala Puzdrova dlouholetou pozici ředitelky Mezinárodního sdružení...
Zdánlivě prostá otázka: Kdo je nejvýznamnějším vynálezcem dneška? Ze vzorku sta lidí podle obecné teorie pravděpodobnosti zhruba desetina odpoví nějaký nesmysl. Asi osmdesát procent bude tvdit, že to je Steve Jobs nebo Elon Musk. Sotva deset procent lidí odpoví správně: James Dyson. Nejbohatší Brit s majetkem převyšujícím šestnáct miliard liber, příznivce brexitu a vynálezce – alespoň réměř – dokonalého vysavače.
O potřebě budování vztahů s africkým kontinentem mluvila již minulá Evropská komise Jeana-Clauda Junckera. Po loňských evropských volbách, ze kterých vzešla Komise Ursuly von der Leyen, je však tato snaha ještě výraznější: Evropská unie má podle strategie hrát na globální úrovni větší roli. Při pohledu na geopolitické rozložení ve světě, na jedné straně se sílící Čínou a čím dál agresivnějším Ruskem, na straně druhé s nestabilní Amerikou Donalda Trumpa, je orientace na hospodářsky i sociálně rostoucí jih ...
Název východoasijské diktatury, Severní Koreje, obvykle média doplňují přívlastkem komunistická. Mnohé důkazy však nasvědčují tomu, že odpudivý severokorejský režim má mnohem blíže ke krajní pravici. Jeho propaganda využívá nacionalismu a šovinismu a v mnohém se inspirovala u válečných fašistických režimů. Absolutní prioritou ve státních výdajích je armáda. Ačkoliv má KLDR v názvu slovo „republika“, zřízení není republikánské ani trochu a od jejího vzniku ji vede již třetí příslušník dynastie Kimů. Režim k...
Levicová politika je v Česku v krizi. Přitom každá zdravá demokracie potřebuje silné levicové strany. Doženou českou levici přízraky minulosti, dopadne na ni tvrdá realita současnosti, nebo dokáže postavit svou politiku na modelu, který jí zajistí budoucnost? Seriál o současné české i světové levici v historickém kontextu a s úvahou nad tím, co se musí změnit, abychom s ní mohli počítat i do budoucnosti.
Velká Británie si od brexitu slibovala mimo jiné kontrolu nad imigrací ze zemí Evropské unie. V únoru její vláda vyvolala rozruch záměrem nevpustit do země po konečném rozvodu s EU pracovníky s nízkou kvalifikací a bez znalosti angličtiny. Bouřili se proti němu představitelé řady odvětví. Koronavirová pandemie ukazuje, že levná pracovní síla bude Británii skutečně chybět. Problémy s omezením volného pohybu pracovní síly má totiž i řada dalších států.
James Murdoch, mladší syn amerického mediálního magnáta Ruperta Murdocha, poskytne zhruba sedm milionů dolarů startupovým společnostem na boj s dezinformacemi neboli fake news. Cílem má být vznik softwaru na ověřování pravosti videí a zpráv.
Josef Šlerka za svou kariéru stihl vystřídat zaměstnání na akademické půdě, ve start-upu a nyní je druhým rokem v čele Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. Je nepřehlédnutelnou postavou českého mediálního prostoru. Jak je s činností fondu spokojen? Jaké šance na úspěch má nový kanál Prima CNN News? A co říká na dění pod tweety Jiřího Ovčáčka?