suchoj su 35 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu suchoj su 35, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Válka na Ukrajině zásadně změnila bezpečnostní situaci v Evropě. Země na starém kontinentu se cítí ohrožené a masivně investují do svých armád. Důležitou roli ve výzbroji jednotlivých států hrají stíhačky. Na jaké letouny evropské země spoléhají a které se rozhodla zvolit Česká republika?
Rusko je připraveno dodat Turecku víceúčelové stíhačky Su-35 náhradou za americké stroje F-35, jejichž prodej Ankaře hrozí Washington zablokovat. V Moskvě to prohlásil šéf ruské státní zbrojovky Rostěch Sergej Čemezov. Spojené státy v minulých dnech opakovaně pohrozily, že dodávka letadel F-35 do Turecka se nemůže uskutečnit kvůli rozhodnutí Ankary pořídit si ruský systém protivzdušné obrany S-400.
Indonésie koupí v Rusku 11 ruských bojových letounů Suchoj SU-35 v hodnotě 1,14 miliardy dolarů (25,3 miliardy korun). Uhradí je jak finančními prostředky, tak dodávkami komodit až do výše 570 milionů dolarů. Ty by měly být zahájeny do dvou let.
Ruská "neviditelná" stíhačka Suchoj, která poprvé vzlétla před sedmi lety, dostala oficiální název Su-57, což je považováno za signál, že se blíží nasazení nového stroje u pravidelných jednotek. "Je rozhodnuto, letoun je pojmenovaný, jako děťátko po porodu. Odteď mu budeme říkat Su-57," prohlásil velitel letectva Viktor Bondarev ve vysílání ruské armádní televize Zvězda.
Čína koupí od Ruska stíhačky Suchoj Su-35 za více než dvě miliardy dolarů (přes 50 miliard korun), řekl agentuře Reuters informovaný zdroj a dohodu o koupi letadel bez bližších podrobností potvrdil ruský státní holding Rostech. Peking je prvním zahraničním kupcem nejmodernějších ruských bojových letounů.
Letošní ruský aerosalon MAKS měl demonstrovat úspěšnost Moskvy při hledání trhů na východě. Navzdory velkým očekáváním analytiků a přítomnosti významných zahraničních delegací ale k podpisu žádného významného kontraktu nedošlo. Právě na vojenskou techniku přitom letošní ročník ve stínu aktuálních událostí kladl důraz.
Současné nálety Spojených států a spojenců v Sýrii jsou přehlídkou nejmodernější bojové techniky. Armády proti islamistům nasadily to nejlepší, co existuje. Poprvé v historii se v ostrém provozu předvedly i americké F-22A Raptor, pravděpodobně nejlepší a rozhodně nejdražší sériové vyráběné stíhačky světa.
Moskva a Peking jsou prý jen krok od největšího zbrojního obchodu v posledních letech, nákupu téměř padesáti ruských stíhaček Suchoj Su-35 za čtyři miliardy dolarů (více než 75 miliard korun). Překážkou je však podle listu Kommersant naléhání Moskvy na záruky, že Čína letouny nezkopíruje, jak se už stalo v minulosti.
(VIDEO) Radarově nezjistitelná stíhačka Suchoj T-50, jejíž vývoj byl dlouho tajen, si odbyla premiéru na moskevském aeroslaonu MAKS (meždunarodnyj aviacijonno-kosmičeskij salon).