svaz důchodců - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu svaz důchodců, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
57. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary startuje 30. června. Jaký program letos organizátoři připravili, kolik stojí vstupenky a na jaké hvězdy se filmoví nadšenci mohou těšit? Návštěvu již potvrdila například hvězda filmu Gladiátor.
Dlouholetý viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj byl zvolen šéfem nejvlivnějšího sdružení firem v Česku. Kritizuje vládu, která hovoří o zvyšování daní nebo rušení dotací, ale s podniky se o tom nebaví. Chybí mu také opatření v migrační politice, která by odstranila nedostatek některých profesí, jako jsou svářeči nebo CNC operátoři. V otázce zájmu zahraničních investorů o Česko vidí největší bariéru v koruně. „Nejpozději do konce dekády musíme přijmout euro, koruna nás znevýhodňuje,“ říká.
Návrat stevardek a křeslo místo dvojsedačky. RegioJet kupuje nové busy za čtvrt miliardy Mimořádné valorizace důchodů nahradí dočasný příspěvek Německý důchodový systém přečkal krizi i inflaci. S nečekanými přebytky Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
V Německu se začala prodávat nová měsíční jízdenka platící ve veřejné regionální dopravě po celé zemi. Říká se jí Deutschlandticket a stojí 49 eur. Výhody jsou nesporné: s touto jízdenkou můžete od prvního května jezdit metrem, autobusy a příměstskými vlaky kdekoliv v Německu a je jedno, jestli bydlíte v Mnichově nebo v Brémách, zda jste jeli do Drážďan nebo jste na služební cestě v Heidelbergu. Regionální jízdenka má dokázat, že veřejná podpora, která má přivést obyvatele do hromadné dopravy, pomoci ...
Pozice Německa coby nepsaného lídra Evropy se ve světle války na Ukrajině už rok otřásá v základech. Zažité pořádky procházejí velkou změnou a liberální teorie mezinárodních vztahů je v troskách. O nových lídrech a novém uspořádání Evropy mluví v rozhovoru pro Info.cz analytik a výzkumný pracovník Benjamin Tallis. Popisuje mimo jiné teorii neo-idealismu a potřebu začít pracovat jinak s hodnotami, na kterých stojí Evropa – tak, aby evropské demokracie skutečně přinášely lepší život většímu okruhu lidí.
Poslední z debat prezidentských kandidátů proběhly na televizi Nova. V první diskuzi debatovali kandidáti s nižšími volebními preferencemi - tedy Jaroslav Bašta, Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer a Tomáš Zima. V osm hodin začala hlavní debata, ve které se představují hlavní favorité Petr Pavel, Danuše Nerudová a Andrej Babiš. Prezidentskou debatu moderovali Rey Koranteng a Bára Divišová. Prezidentské volby začínají v pátek, výsledky prvního kola se dozvíme v sobotu.
Až letošní krize donutila řadu Čechů, aby přemýšleli nad energetickou úsporností svých domů. Profukující okna, špatně utěsněné dveře a zima od střechy už mohou mít neblahý vliv nejen na zdraví, ale i na peněženku. Státní fond životního prostředí rozdává dotace na tepelná čerpadla a fotovoltaiku jako na běžícím páse, pro chudší domácnosti chystá další speciální program. „Cílíme na domácnosti s nižšími příjmy, které si nemohou dovolit vysokou vstupní investici,“ říká ředitel fondu Petr Valdman.
Prezident Miloš Zeman vetoval novelu rozpočtu na letošní rok. Vadí mu, že příjmy jsou nižší, než by mohly být, pokud by byla nejprve přijata novela zákona o daních z příjmů. Zeman to uvedl v dopise, který poslal předsedkyni Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09). Na webu Pražského hradu to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
Výdaje systému veřejného zdravotního pojištění loni v důsledku epidemie covidu-19 meziročně stouply o 34 miliard korun (zhruba o 11 procent) na 352,2 miliardy korun. Rostly tak výrazně rychleji než příjmy. I přesto veřejné zdravotní pojištění vykázalo loni přebytek hospodaření ve výši 5,8 miliardy korun, což však bylo meziroční zhoršení o 7,7 miliardy korun. Za kladným výsledkem je především výrazné navýšení plateb za státní pojištěnce, které do systému přineslo meziročně navíc 25,4 miliardy korun. Vyplývá...
Devastující následky čtvrteční bouře a tornáda vzbudily v Česku vlnu pomoci zasaženým obcím. Vláda uvolňuje peníze v dotačních programech, vyplácí mimořádné dávky a poskytuje daňové úlevy podnikatelům. Peníze ve svých kasách hledají zástupci krajů a měst, s pomocí přispěchaly státní firmy, například Lesy ČR přislíbily dřevo na rekonstrukce domů. Desítky milionů vybrali ve sbírkách také občané a firmy.