švýcarsko chce peníze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu švýcarsko chce peníze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Desítky miliard dolarů si minulý týden převedli klienti švýcarské banky Credit Suisse do jiných finančních domů. Důvodem byla ztráta důvěry ve finanční sílu této tradiční banky, která vznikla již před 167 lety kvůli financování výstavby železnic. A odlivu peněz ještě není konec.
V přepočtu o rovných sto miliard korun neboli o třetinu hodnoty svých investic už přišli akcionáři švýcarské Credit Suisse od počátku takzvané bankovní krize, tedy za pouhých deset dní. Smutnou útěchou pro ně budiž, že v tom na starém kontinentu nejsou zdaleka sami. Akciový index Stoxx 600 mapující vývoj cen akcií lídrů evropského bankovního byznysu už od minulého týdne připravil investory o patnáct procent. Jen za pátek přišel celý sektor o další tři procenta, za tento týden tak má Evropa horší skóre než ...
Švýcarská banka Credit Suisse, která se dostala do potíží, ve čtvrtek oznámila, že posílí svou likviditu tím, že využije možnost půjčit si od švýcarské centrální banky až 50 miliard švýcarských franků, zhruba 1,2 bilionu korun. Na finanční trhy se tento týden vrátila nervozita, kterou minulý týden odstartoval pád amerického finančního domu Silicon Valley Bank. Poté co se v úterý situace načas uklidnila, ve středu v Evropě opět padají ceny akcií bank a pojišťoven. Další kolo výprodejů začalo poté, co ...
Švýcarská neutralita se v poslední době opět dostala na mezinárodní pranýř. Nelibost vyvolávají jak přístup země k ruským financím, tak její neochota umožnit reexport zbraní švýcarského původu na Ukrajinu. List Neue Zürcher Zeitung (NZZ) navíc informoval o tom, že Bern aktuálně vyřazuje ze služby britské systémy protiletadlové obrany Rapier, které by napadený stát ještě mohl využít. Švýcarsko je ale podle něj nemá v úmyslu poslat Kyjevu na obranu před ruskými útoky, v plánu je jejich likvidace.
Dlouhodobě cílíme na čtyř pětiprocentní nadvýnosy na našich private equity pozicích oproti akciovým, uvádí v rozhovoru pro E15 Filip Savi, partner investiční společnosti Emun. Ta se zabývá správou peněz a portfolií bohatých jednotlivců, ale také institucí jako jsou například nadace. Právě zhodnocování peněz klientů prostřednictvím fondů soukromého kapitálu patří mezi základní pilíře investiční strategie Emunu.
Marek Sacha byl u založení Rohlíku, po něm si odskočil na pár let do Velké Británie, aby tam vybudoval jednoho z největších poskytovatelů pečovatelské péče. Právě startup Cera mezi českými mladými firmami prošel největším investičním kolem v historii, když loni nabral na další rozvoj přes 300 milionů eur, zhruba 7,1 miliardy korun. „Když budu mít zítra tisíc nových zaměstnanců, z drtivé většiny pečovatelů, tak pro ně během týdne budu mít práci,“ říká Marek Sacha, jeden ze spoluzakladatelů startupu Cera.
Žně, které developeři v posledních letech zažívali, jsou u konce. Inflace, rostoucí ceny energií, drahé hypotéky a také několikanásobně dražší financování projektů ochladilo trh s byty natolik, že i největší hráči začínají odkládat projekty na lepší časy. „V Praze bude zahájena zhruba třetina bytů oproti minulým letům,“ říká v rozhovoru pro E15 šéf developerské společnosti Finep Tomáš Pardubický. Lépe na tom teď podle něj budou hráči, kteří už v posledních letech nasměrovali pozornost k nájemním bytům. ...
Studoval v Londýně a Oxfordu, nyní se snaží najít ve střední Evropě nadějné firmy v rané fázi vývoje, které mají potenciál urvat si velkou část trhu. Marek Moravec už téměř čtyři roky prostřednictvím investiční společnosti Nation 1 investuje do českých a slovenských startupů, které je pro něj jednodušší si ověřit a zjistit si reference na zakladatele. To by u firmy z Kazachstánu bylo obtížné, vysvětluje investor v rozhovoru pro E15.
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments 1. díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, na čem může Česko založit svůj rozvoj v příštích dvou až třech desetiletích, aby prosperovalo.
Odsunuté koupě bytů způsobené drahými hypotékami vyvolaly v síti realitních kanceláří Re/max historicky rekordní rok v počtu zprostředkovaných nájmů. S prvním výraznějším poklesem sazeb ale nájmy opět vystřídá zájem o pořízení vlastního bytu, a to možná už letos, očekává generální ředitel společnosti Jan Hrubý. „Od poloviny tohoto roku už bude vývoj výrazně pozitivnější. Osobně si myslím, že optimální úrokové sazby jsou někde kolem tří procent a věřím, že se k nim dostaneme v průběhu roku 2024,“ říká šéf ...