svycarsko zdaneni mzdy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu svycarsko zdaneni mzdy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na výši důchodů si v České republice pravidelně stěžuje řada seniorů. Současná vlna zdražování situaci této skupiny obyvatel ještě zhoršuje. Mají se důchodci v jiných zemích lépe? Podívali jsme se na to, jak vypadají důchody v ostatních evropských státech.
Českým zaměstnancům loni zůstala v peněženkách po odečtení daní a odvodů zhruba polovina výplaty. Podle nové zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) má Česko šesté nejvyšší zdanění práce ze 36 členských zemí. O příčku si tak pohoršilo, ještě předloni bylo sedmé. Letos se zrušením superhrubé mzdy, faktickým snížením daně z příjmu a zvýšením slevy na poplatníka situace změnila. Politické strany před říjnovými volbami slibují další uvolnění, byť není jasné, kde na to vezmou peníze.
Zaměstnancům je z hrubé mzdy sražena záloha na dani z příjmu, sociální pojištění a zdravotní pojištění. Povinné pojistné platí za zaměstnance i zaměstnavatel. Vypočtěte si čistou mzdu a kolik odvádíte na daních a pojistném.
O víkendu to byl přesně rok od chvíle, kdy se stal americký podnikatel Donald Trump hlavou Spojených států. Svůj životní milník oslavil několika tweety, ve kterých připomněl své dosavadní úspěchy a jejich vliv na ekonomiku. Zapomněl však zmínit situaci, do které se USA po pěti letech znovu dostaly. Po neschválení rozpočtu vláda skončila v platební neschopnosti, které značně omezuje chod jednotlivých úřadů.
V některých zemích Evropy si můžete průměrně vydělat i pětinásobek oproti Česku. Podívejte se na přehled zemí, kde jsou mzdy nejvyšší na světě.
Švýcarsko mělo šanci být první zemí, kde mohlo dojít k plošnému zavedení základního příjmu. Občané ale návrh na vyplácení 2500 franků měsíčně v červnovém referendu odmítli. Pokud by hlasovali jinak, podle vládní analýzy by bylo potřeba najít v rozpočtu dalších 25 miliard franků (616 miliard korun). Stát by je mohl získat úsporami či zvýšením DPH o osm procentních bodů na dvojnásobek. Další státy, konkrétně Finsko a Nizozemsko, chtějí ideu základního příjmu zkoušet na menším vzorku populace.
Výrobce autobusů SOR Libchavy dosáhl v roce 2015 rekordních výsledků. Prodal 751 vozidel, což představuje meziroční nárůst o 31 procent. Tržby se zvýšily o 42 procent na 3,794 miliardy korun a zisk po zdanění o 44 procent na 347 milionů korun.
Deset procent pro každého. Konec vykořisťování. Zaměstnanci by měli mít více z růstu ekonomiky. Taková a podobná hesla zaplavují veřejný prostor. Pro odboráře je to práce, za niž si je zaměstnanci platí. Pro politiky zase nástroj pro sběr hlasů, volby se blíží. Jak je to tedy se mzdami? Dostáváme málo? Jaký je prostor pro růst?
S mírnou nadsázkou se dá říct, že od svého vzniku nezažila Evropská unie tolik historických zkoušek jako letos. Jestli v nich obstojí, vůbec není jasné. Nerozpadne se, a pokud ne, jaká bude? „Dopadne to tak, jak budeme chtít. Když si řekneme, že chceme unii zachovat, a někde integraci prohloubíme, tak se to stane. Když nám bude všechno jedno, opravdu může dojít k rozpadu EU,“ říká český ekonom, europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer.
Majetek nejbohatších lidí světa, kteří tvoří jedno procento světové populace, překročí v roce 2016 celkový majetek ostatních 99 procent obyvatel planety. Odhadla to nevládní organizace Oxfam. Krátce před tradičním Světovým ekonomickým fórem v Davosu vyzvala ekonomické mocnosti k úpravě těchto podle ní závratných nerovností.