takata - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu takata, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Japonská technologická společnost Takata, která se soustředí na výrobu automobilových dílů, požádala o ochranu před věřiteli. Stalo se tak několik měsíců poté, co firma přiznala vinu za skandál ohledně vadných airbagů, které ukončily 16 lidských životů a způsobily zranění 180 osobám. O investici do společnosti už však projevila zájem firma Key Safety Systems, která má čínského vlastníka a sídlo v USA.
Japonská společnost Takata se ve Spojených státech přiznala, že zakrývala problémy s nafukovači airbagů, které jsou spojovány s nejméně 16 úmrtími po celém světě. Firma za ukončení trestního stíhání zaplatí miliardu dolarů (25,4 miliardy korun), oznámilo dnes americké ministerstvo spravedlnosti. Nafukovače airbagů firmy Takata mohou explodovat a vymrštit do vozu části kovu.
Japonská společnost Takata by mohla zaplatit americkým úřadům až jednu miliardu dolarů (26 miliard korun) za ukončení trestního vyšetřování jejího postupu v kauze problematických airbagů. Informoval o tom list The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na zdroje obeznámené s jednáním. Nafukovače firmy Takata mohou explodovat a vymrštit do vozu části kovu. V USA je tento problém spojován s 11 úmrtími a 184 zraněními.
Už za pár týdnů si japonský výrobce airbagů Takata vybere zájemce, s nimiž bude jednat o svém převzetí. Jenže někteří z nich by chtěli firmu prohnat před odkoupením insolvenčním řízením, zjistila agentura Bloomberg. Vedení firmy, jejíž airbagy mohou vybuchnout a zabít řidiče a spolujezdce, přitom bankrot dosud vylučovalo.
Mimořádné náklady spojené s emisním skandálem a problémy s airbagy firmy Takata srazily provozní zisk výrobce luxusních vozů Audi o 18 procent na 2,4 miliardy eur (65 miliard korun). Automobilka, která je stejně jako česká Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen, současně varovala, že kvůli mimořádným nákladům se jí nepodaří splnit cíl ziskovosti na letošní rok.
Německý výrobce luxusních automobilů, Mercedes-Benz, rostl ve druhém čtvrtletí o dvanáct procent. Za první pololetí letošního roku se značce povedlo překročit hranici jednoho milionu prodaných vozů, za sebou tak nechala úhlavní rivaly v podobě Audi a BMW.
Automobilka Toyota vyhlásila celosvětovou svolávací akci na několik modelů, která má napravit dvě odlišné vady. Jedna se týká netěsných palivových nádrží a druhá bočních hlavových airbagů, které se mohou samovolně nafouknout nebo prasknout a zranit při tom cestující.
Osm automobilek v USA svolá do servisů více než 12 milionů aut, u nichž se může projevit závada na airbagu, jehož výrobcem je japonská společnost Takata. Japonské ministerstvo dopravy ještě předtím uvedlo, že dalších sedm milionů aut s nafukovači airbagů od Takaty svolají výrobci aut v Japonsku.
Japonská automobilka Honda Motor se ve čtvrtém finančním čtvrtletí překvapivě propadla do ztráty, a to zejména kvůli rozsáhlým nákladům na svolávání problémových nafukovačů airbagů společnosti Takata. Honda ve čtvrtletí prodělala 93,4 miliardy jenů (přes 20 miliard korun) po zisku 81,9 miliardy jenů ve stejném období předchozího roku.
Japonský dodavatel autodílů Takata prodělal v uplynulém finančním roce 13,1 miliardy jenů (2,9 miliardy korun). Hospodaření zasáhly rostoucími náklady na svolání milionů potenciálně vadných nafukovačů airbagů, které mohou cestující v krajním případě i usmrtit. Jde již o třetí ztrátu za poslední čtyři roky. V aktuálním roce, který začal v dubnu, ale již Takata počítá se ziskem.