takhle si tu žijeme on line - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu takhle si tu žijeme on line, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Je spolumajitelem Oktagonu, největší sportovně-šoubyznysové firmy v Česku a na Slovensku. S byznysovým partnerem Pavolem Nerudou ji vybudovali především díky tomu, že bojový sport dokázali povýšit na příběh. „Přímý souboj dvou bojovníků je pak už jen třešnička na dortu,“ říká Ondřej Novotný. Právě jeho slovo a jeho podpis přitom určují i celý další rozvoj MMA v Česku a na Slovensku.
Struktura lékárenského byznysu se během pandemie proměnila. Lékárny zaznamenaly propady až v desítkách procent při prodeji léků proti chřipce. Naopak jim pomohla poptávka po respirátorech či antigenních testech. „Zatímco skoro zmizela kategorie chřipka, objevila se nová kategorie covid,“ říká Daniel Horák, šéf řetězce lékaren Dr. Max, který se v minulých letech rozšířil do řady evropských zemí a v počtu lékáren se stal celoevropskou trojkou. Nedávno také uzavřel exkluzivní partnerství s hypermarkety Globus...
Když se v Česku na jaře začalo slovo koronavirus skloňovat častěji než pivo, rozhodlo se pár technologických expertů, investorů či datařů, že zkusí reálně pomoct. Jejich iniciativa Covid19CZ vytvořila několik nástrojů pro boj s rozbíhající se epidemií a předala je státu. Nastartovali tak digitalizaci a technologický skok ve zdravotnictví. „Teď se resetují startovní pozice. Kdo byl dříve malý a musel by hodně dohánět, se najednou dostává na stejnou startovní pozici. To může mnoha firmám pomoct,“ říká Petr ...
O konci výstavnictví a akcí kolem veletrhů se periodicky mluví už několik let. Letos propadly tržby výstavářských firem ze dne na den na nulu vlivem zákazu konání veletrhů po celé Evropě. „Do konce roku už nedoženeme nic. Nenaskakujeme do rozjetého vlaku, spíš jedeme na drezíně,“ říká prezident Asociace výstavářských firem Jiří Carda.
Když Plzeňský Prazdroj dělá nový produkt nebo balení, dívá se na něj hned od začátku i očima udržitelnosti. Svůj byznys právě se strategií udržitelnosti významně propojil. Pivovarnictví nyní kvůli pandemii prochází těžkým obdobím a trpí hlavně pohostinství. „Snažíme se pomáhat. Celý řetězec kolem piva je pro ekonomiku obrovsky přínosný,“ říká šéfka udržitelnosti a firemních vztahů pivovarské skupiny Pavlína Kalousová.
„Řešili jsme dilema, jestli platit partnerům a přijít o rezervy, nebo neplatit, čímž by se ale zastavil trh,“ popisuje v rozhovoru pro E15.cz Tomáš Baránek, jeden ze zakladatelů společnosti Jan Melvil Publishing, to, jak musela jeho firma reagovat. A co bude dál? Knižní trh se bude ze současné situace podle jeho odhadů vracet do normálu zhruba rok.
Dopravci na silnicích i železnici bojují v poslední době nejen s důsledky pandemie koronaviru. Železniční trh se postupně otevírá soukromým firmám, které získaly první státem dotované linky. Nejostřejší zápas tak vedou dopravci o to, kdo si z tučného balíku státních peněz ukrojí v příštích letech nejvíc. „Podíl Českých drah může klesnout na polovinu. Ve stávající podobě tu už vůbec nemusí být,“ říká majitel dopravce RegioJet Radim Jančura.
Sü Siang žije v okrese Kchaj-li, asi osm set kilometrů vzdušnou čarou od města Wu-chan, ze kterého se do světa rozšířila epidemie koronaviru. Pracuje jako kantor a administrátor výuky na vyšší odborné škole technologií, zároveň vede z pozice viceprezidenta zdejší asociaci malířů tradiční čínské štětcové kaligrafie. Deníku E15 popsal, jak koronavirus ovlivnil jeho život a osudy stamilionů čínských spoluobčanů.
„Off-line a on-line svět se prolínají. Povědomí a ostražitost jsou alfou a omegou kybernetické bezpečnosti,“ říká v rozhovoru expert na cyber security Karol Suchánek. Přitom je stále velmi podceňovaná.
Na jeho mandolíny a banja hrají hvězdy amerického bluegrassového nebe, z českých muzikantů mají jeho nástroje Ivan Mládek či Jiří Suchý. Vyrábí je přes třicet let a ročně jich jeho dílnu opustí zhruba třicítka, velká část jde za hranice. „V Americe si velice váží lidí, kteří se živí rukama. Dneska můžete všechno prodat, koupit, zobchodovat, na všechno jsou aplikace. Ale lidé, kteří opravdu umějí něco udělat rukama, mají v Americe velký prostor, když to umějí správně uchopit,“ říká Rostislav Čapek.