tančící dům - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tančící dům, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Sezonu jako letos hotelový byznys ještě nezažil. S největší pravděpodobností ale už nezažije ani sezony jako v minulých letech. A to se neobejde bez následků. „Síly na trhu se přeskupí, na expanzi je teď správná doba,“ říká k budoucnosti branže hoteliér Lukáš Pytloun, majitel českého řetězce Pytloun Hotels s třinácti hotely v portfoliu.
Vražda arabského novináře Džamála Chášakdžího, zdá se, Rijád na investorské mapě světa nikterak neznevýhodní. Po prvotním vzájemném oťukání burziánů během několika dnů následujících po vraždě se kapitál do země zase začal rychle vracet. Tragická kauza tak má i své burzovní vítěze. Kdo v závěru minulého týdne nakoupil akcie v obdobném složení, jako je saúdskoarabský index Tadawul, má dnes šest procent k dobru. Třešínkou na dortu jsou nové kontrakty za 50 miliard dolarů, které Rijád tento týden podepsal se ...
V pražské Galerii Mánes se v rámci festivalu architektury a urbanismu Architecture Week představují nové projekty na výstavbu celých nových čtvrtí i skvosty prvorepublikové výstavby.
V hlavním městě budou za dvacet až třicet let žít až dva miliony lidí, odhadují lídři a další kandidáti stran v pražských komunálních volbách. Podle nich je třeba ve spolupráci s developery postavit několik tisíc bytů ročně.
Karel Schwarzenberg, miliardář Petr Němec i investoři schovaní v daňových rájích jsou mezi developery, kteří staví v pražských prolukách. Navazují na velké projekty jako Tančící dům nebo nákupní galerie Myslbek.
Nizozemec s českými kořeny Paul Vincent Koch pracoval už od devadesátých let jako ředitel ING Real Estate Development, kde měl na starost realitní rozvoj v České republice a Maďarsku. Stojí například za slavným Tančícím domem v Praze. Development ale opustil a dnes se svojí Agentury pro finančně dostupné bydlení bojuje za rozvoj nájemního bydlení a kritizuje pomalou výstavbu i českou stavební legislativu. V rozhovoru pro deník E15 pořízeného v rámci festivalu Jeden svět říká, že lidé jednou kvůli závratným...
Realitnímu magnátovi Václavu Skalovi se byznys s nemovitostmi vyplácí. Ještě nikdy mu nepřinesl tolik jako teď.
Architekti Ladislav Lábus a David Vávra pocházejí z Prahy a žijí v ní celý svůj život. Několik let spolu učili na fakultě architektury, dnes se ale potkávají spíše výjimečně. Setkání nad diktafonem a čajem ve vinohradské kavárně oba ocenili, dlouho se prý neviděli. I proto z něj nakonec nebyl úplně tradiční rozhovor. Často byla škoda přerušovat jejich dialog, a tak jsme nechali v poklidu plynout, jak oba pánové vyprávějí, jaké hlavní město má, může, anebo by mělo být.
V tchajwanské metropoli vyrůstá mrakodrap, který by měl být schopen absorbovat až 130 tun oxidu uhličitého za rok. Na balkonech této unikátní stavby, která připomíná dvoušroubovici DNA nebo dva obrovské "tančící domy", bude totiž přes 23 tisíc stromů.
Architektonická kancelář Bogle Architects rozkročená mezi Prahu a Londýn kreslí domy pro české miliardáře, na prestižním realitním veletrhu MIPIM získala projektantskou obdobu filmového Oscara za budovu pro nejsilnější laser na světě v Dolních Břežanech. „Co se nakreslilo, musí být proveditelné, a to za peníze, které klient řekne,“ tvrdí Viktorie Součková, architektka a spolumajitelka Bogle Architects.