tatra 87 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tatra 87, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tatraplán je podstatným kusem české automobilové historie. Model T600 není na trhu prakticky dostupný a když se objeví, je o něj velký zájem. Jeden takový na renovaci se aktuálně prodal ve Švédsku za stovky tisíc korun. Veteráni značky Tatra v posledních letech nabízely zajímavé zhodnocení. Některé dokonce v řádu desítek procent. A právě Tatra T600 se může stát dalším investičním hitem.
Letos v únoru oslavil Miroslav Zikmund ve svém oblíbeném Zlíně úctyhodné 101. narozeniny. Jeho věrný parťák Jiří Hanzelka takové štěstí neměl. Své 100. narozeniny by oslavil teprve zítra, v poslední den adventu na Štědrý večer.
Letos je tomu 100 let od založení Československé republiky. Oslavy jubilea české státnosti vyvrcholí tuto neděli, 28. října, tedy přesně 100 let od vyhlášení republiky, ať už vojenskou přehlídkou, koncerty nebo slavnostním ohňostrojem pod Letnou. Výročí jsme se rozhodli též oslavit, když jsme vybrali deset nejzajímavějších sériových automobilů české (československé) produkce, jedno za každé desetiletí existence státu.
Třetí květnová sobota bude na zámku v Dobřichovicích patřit setkání historických vozidel. K vidění budou stroje, které se po většinu roku schovávají v soukromých garážích.
Svět alternativních investic v posledních letech v tichosti opanovala klasická auta. Jen poslední dekáda zvedla ceny veteránů v průměru bezmála na trojnásobek. Loňský rok ale znamenal pro trh historických aut hned dva milníky. Pokles zájmu o veteránské ikony a naopak cenový boom aut, jejichž věk někdy nepřekročil ani třicet let. A to se týká i Česka.
Ze značek dobře známých v době socialismu, které opět působí na českém trhu, je nejznámější Kofola. Zná ji 97 procent lidí. Druhou nejznámější obnovenou značkou je Tatra, za kterou následují Favorit a Mototechna. Vyplývá to z průzkumu společnosti Médea Research.
Osud Tatry 600, která je dnes známější pod označením Tatraplan, je v mnohém typický pro období krátce po skončení druhé světové války, kdy se v Československu začínalo s plánováním hospodářství. Nástupce proudnicových vozů Tatra 77, 87 a 97 vydržel ve výrobě jen čtyři roky. S přípravou prvních prototypů auta se v kopřivnické Tatře finišovalo právě před 70 lety.
Česká republika patří v současnosti mezi jedny z nejdůležitějších zemí světového automobilového průmyslu. A to také díky bohaté historii tohoto odvětví, která sahá až do druhé poloviny 19. století. Právě tehdy vznikl první sériový automobil na našem území - Präsident výrobce Nesselsdorfer Wagenbau-Fabriks-Gesselschaft, tedy současné Tatry.
Tatraplan se vyráběl jen čtyři roky, dodnes však patří mezi nejlegendárnější vozy z Kopřivnice. I proto Tatra zvažuje, že bude vyrábět její moderní repliku.
Slavná „tatra osmička“ sloužila v armádě i vysokým státním úřadům, jela kolem světa a vlastnili ji důležití lidé. V první řadě šlo ovšem o technický a designový skvost.