taxify - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu taxify, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Estonský provozovatel alternativní přepravy Bolt získal od investorů 600 milionů eur (15,3 miliardy korun). Získané peníze chce použít na expanzi v rychlém doručování potravin, aby si upevnil postavení na tomto rychle rostoucím, ale silně konkurenčním trhu.
Česká alternativní taxislužba Liftago loni zvýšila obrat meziročně o 100 milionů na téměř 400 milionů korun. Podle společnosti se zvýšil i počet zákazníků a poskytnutých služeb. Liftagu na českém trhu konkurují zejména zahraniční služby jako Uber a Bolt, však své výsledky za český trh nezveřejnily.
Estonský startup Bolt získal půjčku 50 milionů eur (1,26 miliardy korun) od Evropské investiční banky (EIB). Alternativní taxislužba nabízející i rozvoz jídla je přímým konkurentem amerického Uberu, který má na evropské půdě obtížnou pozici.
Cena za jeden kilometr jízdy v taxi by se v Praze měla zvýšit z 28 na 36 korun. Cena za minutu čekání bude namísto šesti nově sedm korun a nástupní sazba se zvýší ze 40 na 60 korun. Důvodem je to, že maximální ceny stanovené v roce 2006 už nepostačují ke krytí všech nákladů provozovatele taxislužby. Vyplývá to z návrhu nařízení o cenách taxislužby, který mají projednat pražští radní.
Nejmladší zakladatel firmy s miliardovou hodnotou v Evropě Markus Villig o podnikání uvažoval už ve svých dvanácti letech. Po nedokončeném studiu na estonské Tartuské univerzitě rozjel svou aplikaci Bolt, dříve známou jako Taxify. Villig se dle svých slov inspiroval Skypem.
Zakavkazsko stále patří mezi jedny z méně známých koutů světa. Po rozpadu Sovětského svazu byly Gruzie, Ázerbájdžán a Arménie ponechány svému osudu. Bojovaly jak s ekonomickými problémy, politickými potížemi i mezi sebou. Každá ze zemí se vydala rozdílnou cestou, ekonomicky se nejméně daří Arménii. Reflexí celé situace je pohled na místní silnice, které jsou často ještě skanzenem sovětské éry. Čtěte sedmero postřehů, co od provozu na nich čekat.
Pražský magistrát chce po 13 letech povolit taxikářům vyšší ceny. Nejvyšší možná cena za kilometr by se měla zvýšit o osm korun na 36 korun, nástupní sazba o 20 korun na 60 korun a minuta čekání o korunu na sedm korun. Vychází to z návrhu nařízení, které je v současnosti v připomínkovém řízení, píše server Deníku N. Nařízení počítá i se změnou podmínek pro hotelová taxi a luxusní dopravce i provozovatele alternativních taxislužeb.
Estonská alternativní taxislužba Bolt, která se do počátku letošního roku nazývala Taxify, opět vstupuje na londýnský trh. Nabízí výhodnější podmínky než konkurenční Uber, a to jak pro cestující, tak pro řidiče.
Zakladatel Livesportu Martin Hájek pokračuje v nákupech. Poté, co investičně vstoupil do alternativní taxislužby Liftago, převzal stoprocentní podíl v technologickém start-upu Tapito. Prostřednictvím své firmy Livesport Invest ji koupil od start-upového akcelerátoru Bolt Start Up, dceřiné společnosti O2 Development. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou má web E15 k dispozici. Cenu transakce nechtěla ani jedna strana obchodu komentovat.
Pražský gastro-kulturní pop up amerického podnikatele a architekta Martina Barryho přichází s další službou. Poté, co před časem zakladatelé festivalu ohlásili rozšíření konceptu na nová místa, oznámili dnes spolupráci na rozvážce jídla s finským Woltem. Rozvážka bude mít zatím jen relativně malý dosah, kurýři budou jezdit v okruhu tří kilometrů od Manifesta na Florenci.