technicke konopi v lékárně - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu technicke konopi v lékárně, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Podnikatel a miliardář Karel Janeček rozšířil aktivity a investoval do vzniku nové české kosmetické značky Canneff. Její produkty na bázi konopí v Praze představila firma CB21 Pharma a uvedla je jako první v zemích v Evropské unie na český trh. Janeček se skupinou investorů a vědců založil firmu CB21 Pharma loni na podzim, kdy do ní vstoupil prostřednictvím firmy xMed21, jejímž je většinovým vlastníkem.
Prodeje konopné kosmetiky rostou. A obejde se bez THC. „Do konce roku bychom chtěli uvést na trh pět nových výrobků. Konopí v České republice má budoucnost,“ říká Jiří Stabla, majitel Carun pharmacy, která vyrábí konopnou kosmetiku od roku 2009.
Každý by ho měl vyzkoušet, dozvěděla se autorka ZENu Věra Keilová od Jany Budařové, lékařky, které se říká konopná a která u nás za právo na život elegantních rostlin bojuje ze všech sil. Marihuana totiž dokáže vyléčit řadu neduhů.
Byznysu kolem konopných produktů všeho druhu se v Česku nadmíru daří. Z výsledků hráčů na trhu vyplývá, že v součtu meziročně zvýšili tržby o více než pětinu. Dostal se už hodně přes dvě stě milionů korun. Rostou prodejci pěstební techniky, výrobci konopné kosmetiky i stavebních materiálů. „Kdyby se konopí legalizovalo, tak se v rámci České republiky dostaneme na miliardy,“ uvedl zakladatel veletrhu Cannafest Lukáš Běhal.
Česká síť konopných lékáren Carun Pharmacy expanduje do USA. První obchod otevře v Panama City Beach na Floridě, další by ještě letos měly přibýt v New Yorku a Dallasu. Prodej výrobků na bázi konopí není nikde na světě příliš běžný, budovaný český obchod proto budí na Floridě rozruch, lidé si před ním fotí selfíčka a televize o lékárně natočila reportáž.
V prvních dvou letech na postu ministra zdravotnictví prosadil Svatopluk Němeček (ČSSD) dvakrát pětiprocentní růst tarifních platů v nemocnicích poté, co vláda zvýšila odvody státu do zdravotního pojištění. Odboráři opakovaně chtěli deset procent, aby se zbrzdily odchody lékařů a sester. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) to odmítl, a tak vláda zvýšila odvody méně, než Němeček žádal. Potvrzuje to podle kritiků, že zdravotnictví není pro vládu Bohuslava Sobotky (ČSSD) nejvyšší prioritou.
České firmy si brousí zuby na „zelený byznys“. Stát totiž v nejbliží době vypíše tendr na domácí pěstitele, kteří budou lékárnám dodávat marihuanu pro léčebné účely. Největším problémem však zůstává cena. Gram marihuany na recept totiž podle rozhodnutí ministerstva zdravotnictví přijde pacienty na 300 korun. Tím smysl této částečné legalizace nabírá povážlivé trhliny - většina pacientů si zkrátka legální konopí nebude moci dovolit.
Ještě před půl rokem počítali s tím, že se přihlásí do tendru, v němž má stát hledat licencované pěstitele léčebného konopí. Nakonec to ale předem vzdali. „Dělá se kolem toho zbytečná věda a složitě se vymýšlí vymyšlené. Léčebnému konopí fandíme, zájem o pěstování už ale nemáme,“ říká Václav Říha, šéf firmy Hemp Production z Chraštic na Příbramsku.
Elektronický recept znovu ožívá. Pokud vše půjde dle představ zákonodárců, od počátku roku 2013 se začne aktivně užívat. Prozatím jen pro kategorii receptů s modrým pruhem, na něž se vydávají omamné a návykové látky. „Elektronická preskripce se vyzkouší jako model na konopí včetně dalších opiátů. Shodli se na tom jak představitelé lékového úřadu tak i resortu zdravotnictví,“ vysvětluje poslanec TOP 09 Jiří Skalický.
Lékaři, pacienti a vědci spustili petici za legální využití konopí k léčbě roztroušené sklerózy, Parkinsonovy choroby, rakoviny či AIDS. Argumentují výzkumy i praxí některých zemí. Petice žádá zrušení zákazu léčebného využití v zákoně o návykových látkách. Zákazem podle organizátorů petice porušuje vláda svobodu rozhodnutí občanů, jakým způsobem se chtějí léčit.