technologie v humanitární práci - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu technologie v humanitární práci, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ukrajinské firmy, které kvůli nekončící válce přesunuly své sídlo nebo výrobu do České republiky, si pomalu zvykají na nové prostředí. Jako překážky, s nimiž se zde nejčastěji potýkají, zmiňují třeba problémy s logistikou či nevraživost části místních obyvatel. Většina z nich se i tak hodlá v Česku usadit natrvalo.
Prezidentské volby v Česku startují prvním kolem 13. a 14. ledna. Očekávají se těsné volební výsledky. Koho volit? S rozhodováním vám pomůže naše volební kalkulačka. Deník E15 dále připravil pro kandidáty na prezidenta řadu otázek zkoumající jejich preference, priority, postoje a to, jak by se chovali v úřadu. Na otázky odpovídali všichni potvrzení kandidáti s výjimkou Andreje Babiše. Josef Středula z prezidentské volby 2023 odstoupil a podpořil přitom Danuši Nerudovou.
Ačkoli v Evropském parlamentu zastupuje maličkou Maltu, jeho jméno bylo v posledních letech ve Štrasburku hodně slyšet. Alex Saliba patří k unijním zákonodárcům, kteří prosadili takzvaný Akt o digitálních službách (The Digital Services Act) neboli soubor pravidel, jež mají regulovat fungování dominantních internetových platforem typu Google či Facebook. „Nesmíme tyto společnosti nechat, aby si diktovaly vlastní pravidla,“ říká Saliba v rozhovoru s deníkem E15.
Hlavní motivací generála ve výslužbě Petra Pavla pro vstup do souboje o Hrad jsou hodnoty, které podle něj reprezentuje jeho soupeř a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. „Představil jsem si jeho mnohokrát zdůrazňovanou inspiraci Viktorem Orbánem a řekl jsem si, že bych rozhodně nechtěl, aby Česká republika šla stejnou cestou, jakou dnes jde Maďarsko,” říká v rozhovoru pro E15 Petr Pavel.
Přístroj, který dokáže uprostřed pouště vyrobit vodu ze vzduchu. Zařízení, jež obohacuje sledování filmů o vůně, nebo unikátní ekologická farma, která k pěstování zeleniny nepotřebuje žádné chemické postřiky. I takové vynálezy nabídl Týden inovací 2022, největší tuzemský veletrh moderních technologií, který odstartoval v pondělí v Cubex Centru Praha a potrvá zde i na mnoha dalších místech po celé České republice až do 17. října.
Ekonomka Danuše Nerudová se chce stát první českou prezidentkou. „Co nám tady v posledních letech chybělo, je nadstranický a v některých oblastech apolitický prezident. Posledních deset let jsme viděli, jak to vypadá, když prezident není nezávislý,“ říká.
Ruský list Novaja gazeta, jehož šéfredaktor Dmitrij Muratov byl oceněn Nobelovou cenou za mír, dnes oznámil, že po další úřední výstraze přerušuje svou práci, a to až do ukončení "speciální operace" na Ukrajině. Tímto souslovím Rusko oficiálně označuje válku, kterou rozpoutalo proti Ukrajině 24. února. Muratov se v neděli osobně nezúčastnil rozhovoru, který poskytl ruským novinářům ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, zaslal nicméně otázky, které zazněly v záznamu interview.
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Extrémní chudoba ve světě je po mnoha letech nadějného vývoje opět na vzestupu. Bohaté země Severu řeší vlastní problémy způsobené pandemií koronaviru. Týdeník The Economist předpokládá, že přímou pomoc chudému Jihu omezí o třetinu. Do role lídra v boji proti chudobě se staví Čína.
Jana Hybášková vystudovala arabistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Poté působila na Ministerstvu zahraničních věcí, kde vedla odbor Blízkého východu. Od roku 1997 zastupovala Českou republiku jako velvyslankyně ve Slovinsku a od roku 2002 v Kataru a Kuvajtu. V roce 2004 byla zvolena do Evropského parlamentu. Od roku 2011 působila jako velvyslankyně Evropské unie v Iráku. Na stejné pozici pokračovala od roku 2015 v Namibii. Nyní je zmocněnkyní ministra pro styky s Evropskou službou pro vnější ...