těhotenství a doba určitá - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu těhotenství a doba určitá, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vláda konzervativních stran v některých státech středoevropského regionu s sebou přinesla i větší důraz na rodinné hodnoty včetně ochrany nenarozených dětí. V souvislosti s tím některé usilují o zpřísnění legislativy týkající se interrupcí. V Polsku kvůli tomu ženy vyrazily do ulic a nadnes chystají další protest. Na Slovensku minulý týden úpravy neprošly, boj však není u konce. Maďarsko se zatím normy měnit nechystá, vláda premiéra Viktora Orbána ale podporuje iniciativy brojící proti umělým potratům.
Současná situace spojená s pandemií nového typu koronaviru přináší i nové termíny, respektive slova, která donedávna znali pouze odborníci. Nyní však tyto pojmy plní éter a dostávají se k uším všem. Je dobré se v nich zorientovat.
Zaměstnanci mají i v případě skončení pracovního poměru nárok na některé nemocenské dávky, jestliže je dodržena ochranná lhůta. Kdy mají nastávající maminky nárok na mateřskou, když už jim netrvá pracovní smlouva?
Dlouhodobě největší porodnost je v České republice v červenci. V loňském roce přišlo podle statistik ČSÚ na svět 10 464 dětí. S odchodem jednoho rodiče na mateřskou samozřejmě rodina přichází o jeden příjem. Někteří zaměstnavatelé proto přišli se zajímavými benefity.
Publikujeme článek, který původně vyšel na webu Sinopsis. Neblahá lidskoprávní situace v Číně se samozřejmě podepisuje i na ženských právech. Dříve byly ženy nuceny k potratu, když náhodou čekaly druhé dítě, dnes je na ně naopak ze strany státu vyvíjen tlak, aby měly děti co nejdříve a v hojnějším počtu. Když už děti mají, čeká je v pracovním životě diskriminace v podobě nižšího platu a horší pozice.
Cestování se žena nemusí vzdát ani v době těhotenství, je ale potřeba držet se jistých pravidel, a hlavně dobře uzavřít pojištění. Některé pojišťovny mají totiž ve svých pojištěních výluky pro těhotné a je tedy nutné si toto pohlídat.
„Dnešní doba jde hodně proti argumentu ‚kus tkáně‘, ten se mohl používat tak v sedmdesátých nebo ještě osmdesátých letech,“ říká ohledně interrupcí katolický kněz a spisovatel Marek Vácha, který kromě teologie vystudoval i molekulární biologii a genetiku a v současné době působí jako přednosta Ústavu etiky na 3. lékařské fakultě UK.
Lékařská genetika v posledních letech rychle rozšiřuje způsoby, jak pohlížet na člověka. Genetické přístupy prostoupily všechny obory medicíny - od psychiatrie po chirurgii. Bez lékařů–genetiků se neobejde výzkum ani diagnostika. A spolu s tím se mění i mnohé zažité "pravdy". „Velice zajímavý obor, který se v posledních letech intenzivně rozvíjí, je nutrigenetika. Ta se ptá, proč jeden člověk přibírá, zatímco jiný, který se stravuje velmi podobně, si udrží normální váhu. I odpověď na tuto otázku je ...
Proč ji tolik úspěšných žen nemá? Hrozí fitnesskám neplodnost? Jsou kafe a nedostatek spánku jejím zabijákem? Jak sport a „zdravý“ životní styl ovlivňuje periodu? „Holka, která sedí před školou na kandelábru, kouří a kouká po klucích, bude pravděpodobně spíš menstruovat než zodpovědná ‚snaživka‘ s tvrdou vnitřní disciplínou,“ tvrdí psychogynekoložka a matka tří dětí Helena Máslová. Spousta žen kvůli antikoncepci, která jim udržuje stabilní příliv hormonů, ani nepozná, že nemenstruuje přirozeně. Ve chvíli, ...
Češi podniknou ročně přes šest milionů zahraničních cest. Průzkumy pojišťoven a bank ukazují, že přibližně čtyři pětiny Čechů vyrážejí do ciziny s určitou formou cestovního pojištění – ať už jednorázového, nebo dlouhodobého. Pojišťovny pak ročně vyřídí více než 73 tisíc pojistných událostí z cestovního pojištění, převažují ty z léčebných výloh.