televizní poplatek 2016 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu televizní poplatek 2016, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Videoherní byznys boří rekordy. Softwarová společnost Microsoft a vývojářské studio Take-Two uzavřely miliardové akvizice. Miliardy se poprvé týkají také rostoucího e-sportu. Soutěžní hraní počítačových her získává nové a nové fanoušky, zajímá se o ně více firem a z nejlepších hráčů se rodí celebrity.
V příštím roce má započít transformace Státního fondu kinematografie na Státní fond audiovize (SFA). Jednou ze čtyř oblastí, kterou má nový fond podporovat, je videoherní průmysl. Na fond mají česká herní studia různorodé názory, zdůrazňují ale nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců, které pak musejí hledat v zahraničí.
Poslanecká sněmovna stále nemá vyřešený dlouhotrvající spor o schvalování výročních zpráv České televize. Je sice pravda, že ty z roku 2016 a 2017 byly schváleny v říjnu minulého roku, ale ta z roku 2018 prozatím ne. Proč? A jak se k tomu poslanci chystají postavit?
Až si budete na Vánoce stahovat filmy, které vám klasické televizní programy nenabízejí, vězte, že za to do značné míry vděčíte Reedu Hastingsovi, muži, který jako první pochopil možnosti streamovacích služeb, televize 21. století, a naplno jich využil. Seznamte se: Reed Hastings, zakladatel miliardového impéria zvaného Netflix.
Sněmovna ve čtvrtek i přes kritiku části poslanců schválila výroční zprávy o hospodaření a činnosti České televize za roky 2016 a 2017. Odkládané projednávání zpráv ČT bylo sledované, protože jejich opakované neschválení by mohlo vést k odvolání televizní rady, která volí a odvolává generálního ředitele televize. ČT na twitteru sdělila, že vítá schválení zpráv navzdory zkresleným informacím, které podle televize v diskusi ve Sněmovně zaznívaly. Poslanci budou ještě projednávat zprávy ČT za rok 2018.
Poslanecká sněmovna má za sebou dalších pět hodin projednávání výročních zpráv České televize. Proces se jí stále nedaří dokončit, přestože nejstarší dokumenty o ekonomice a fungování veřejnoprávního média spadají do roku 2016.
Obejdete se bez televize? Nahlaste to na Kavčí hory a ušetříte 135 korun měsíčně. Pokud nemáte ani rádio, nemusíte Českému rozhlasu platit dalších 45 korun měsíčně. Poradíme, jak na to.
Bulharský antimonopolní úřad obvinil tři distributory elektřiny, které vlastní české firmy ČEZ a Energo-Pro a rakouská EVN, z porušování pravidel hospodářské soutěže, protože diskriminují nezávislé obchodníky a omezují obchodování s elektřinou za volně dohodnuté ceny. Firmy mají 30 dní na odpověď na obvinění, napsala agentura Reuters.
Mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME) vzrostl loni meziročně provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) o 22 procent na 150 milionů dolarů (zhruba 3,79 miliardy korun). CME v Česku vlastní televizi Nova a další stanice. Celkové výnosy firmy stouply o pět procent na 638 milionů dolarů (asi 16,12 miliardy korun). Hlavním akcionářem CME, sídlící na britských Bermudách, je americká mediální skupina Time Warner.
Energetická skupina ČEZ dnes zahájila mezinárodní investiční arbitráž proti Bulharsku. Podnik se k tomuto kroku rozhodl po celé řadě zásahů bulharských institucí poškozujících podnikání společností ČEZ v Bulharsku a v důsledku dlouhodobě se nezlepšující kritické situace na tamním energetickém trhu. Výše nároku se pohybuje v řádu stovek milionů eur.