tendr na dálniční známky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu tendr na dálniční známky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Systém k elektronickým dálničním známkám začal v úterý po 16:00 znovu fungovat. Řidiči tak mohou nakupovat dálniční viněty pro příští rok. Uvedl to mluvčí společnosti Cendis, která má systém na starosti, Martin Opatrný. Systém byl od rána kvůli chybě mimo provoz. Identifikované problémy se podle firmy podařilo opravit. Nové elektronické dálniční známky nahradí dosavadní papírové kupony, platit začnou od ledna. Dosud řidiči i přes potíže nakoupili přes 800 nových dálničních známek.
Prodej nových dálničních e-známek začne v posledním letošním měsíci. Řidiči si je budou moci koupit na internetu, na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích. Platnost viněty si přitom budou moci nastavit až s devadesátidenním předstihem, uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém za 309 milionů korun, jehož přípravu provázely z počátku problémy, je podle něho téměř hotový. Ceny známek zůstanou stejné jako letos.
V byznysu ochrany bankovek a dokladů ve světě se točí stovky milionů eur. Jednu z hlavních rolí na lukrativním trhu má i česká firma IQ Structures z Řeže u Prahy, jejíž ochranné prvky – hologramy – patří ve světové konkurenci k nejobtížněji napodobitelným. Přesto doklady ani bankovky v Česku nechrání. „Pro zabezpečení státních dokladů a dokumentů musíme nabídnout řešení Státní tiskárně cenin. To jsme udělali, ale nemají zájem,“ říká jednatel a ředitel firmy Petr Franc.
Konsorcium České pošty a Čepra díky nejnižší cenové nabídce uspělo v tendru na fyzickou distribuci elektronických dálničních známek. Státní podniky by se přitom spokojily jen s 2,3 procenta z ceny prodaných vinět, zatímco dosavadní odměna pro distributory byla dvojnásobná.
Podnikatel v informačních technologiích Tomáš Vondráček uspořádal v lednu hackerský maraton, kde 60 programátorů za 48 hodin zadarmo připravilo internetový obchod na elektronickou dálniční známku. Stát si však z této akce nevzal vůbec nic. Proč?
Počet zakázek na informační systémy zadávaných centrálními úřady rok od roku roste. Například předloni posuzoval odbor hlavního architekta eGovernmentu ministerstva vnitra kontrakty za 14,8 miliardy korun. A v minulém roce se jejich cenový objem téměř zdvojnásobil na 29 miliard. Šlo o více než devět desítek projektů. Vyplývá to z údajů rezortu.
Informační systém k elektronickým dálničním známkám zajistí státní podnik Cendis. Vyjde na 128 milionů korun, což je výrazně méně než 401 milionů, za které stát původně zakázku vysoutěžil, uvedl to ministr dopravy Karel Havlíček. Cendis navíc převezme za zlomek původních nákladů i roli supervizora mýta.
Zakázka na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky by měla stát zhruba polovinu z původně ohlášených čtyř set milionů korun. Poslancům to řekl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Návrh ODS, aby Sněmovna situaci na ministerstvu dopravy projednala jako zvláštní bod, poslanci ANO vetovali.
Zpočátku to vypadalo jednoduše a srozumitelně. Zakázka na elektronické dálniční známky byla označena za předraženou, což stálo křeslo ministra zodpovědného za tento resort. Ať už o tom věděl, či to šlo kolem něj, což se ve finále jeví jako pravděpodobnější. Den za dnem se ale vynořují nové skutečnosti, které to posouvají do nějaké jiné roviny.
Ministerstvo dopravy zastaví zakázku na supervizora mýtného systému, kterou původně získala společnost CGI. Kontrolu mýta stát nejspíš svěří státnímu podniku Cendis. Na twitteru to oznámil ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Podle něj tím stát ušetří. Zakázku v týdnu posvětil antimonopolní úřad.