teplárna trmice a s - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu teplárna trmice a s, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
ČEZ hodlá v příštích letech výrazně zezelenat, aby vylepšil svůj obraz mezi investory. Své uhelné elektrárny a teplárny chce z většiny odstavit, nebo je předělat tak, aby spalovaly jiné palivo. Mezitím chce mohutně investovat do obnovitelných zdrojů. „Do roku 2030 nás plánovaná výstavba fotovoltaiky o šesti gigawattech výkonu vyjde na devadesát miliard,“ říká místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani.
Energetická skupina ČEZ dá do transformace teplárenských lokalit do konce dekády odhadem 30 až 40 miliard korun. Nejvíce půjde do teplárensko-elektrárenské lokality Mělník, která dodává teplo pro Prahu. Zbytek, zhruba deset miliard, ČEZ investuje do transformace ostatních tepláren.
Tuzemské teplárenství čeká od začátku července dlouho očekávaný boj s emisními limity. Zatímco letošní regulaci by měly splnit všechny teplárny, na další dvě emisní zpřísnění připravené povětšinou nejsou. Dosažení limitů si ještě vyžádá miliardové investice.
Energetický gigant ČEZ investuje 250 milionů korun do snížení emisí oxidu dusíku v elektrárně Počerady na Lounsku. Firma na to uzavřela kontrakt s českou pobočkou francouzského koncernu Alstom. Modernizaci chce dokončit na začátku roku 2015.
Elektrárenská společnost ČEZ a její dceřiné podniky Severočeské doly a Teplárna Trmice získají dotace ve výši jedna a čtvrt miliardy korun od Evropské unie. Dalších 222 milionů dostanou od státu, který musí evropské dotační programy podporovat. Píšou to dnešní Lidové noviny (LN). ČEZ dotace použije ke snížení emisí škodlivin v severních Čechách a na Ostravsku. Proti dotacím pro nejziskovější českou společnost protestují ekologičtí aktivisté.
Energetická skupina ČEZ by mohla v letech 2013 až 2020 získat 77,6 milionu emisních povolenek výměnou za investice do ekologických technologií. Informuje o tom agentura Reuters s odkazem na dokument ministerstva životního prostředí. Firma jich přitom již nyní má nadbytek. Hodnota jedné povolenky se pohybuje okolo 300 korun.
Co mají společného Blansko, Radešín nebo Valtířov? Jsou sedm kilometrů od paláce Zdar, centra Ústí nad Labem.