teplota cloveka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu teplota cloveka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Otužování pomáhá v boji (nejen) proti covidu, a navíc díky této aktivitě získáte sledující na Instagramu. Znáte jméno Wim Hof? Je to muž, který přesvědčuje civilizaci, že nepohodlí je třeba. Vydržel dvě hodiny v ledu a chce i vás naučit otužovat se. Moderně. Pomocí aplikace v mobilním telefonu.
Amsterdam chce začít silně regulovat intenzitu i množství pouličního osvětlení a světelných reklam, zejména těch v modré, pro člověka nejvíce nepříjemné barvě. Týkat by se to mělo již příštích Vánoc. Se světelným smogem dlouhodobě bojuje i Praha, která začala zavádět například takzvané biodynamické osvětlení, kdy se lampy při absenci chodců samy ztlumí. S tímto negativním jevem bojují ale i další města.
Způsob k prodloužení života člověka, nebo alespoň klíč k novému léčebnému postupu hledali američtí biologové při výzkumu jednoho z nejdéle hibernujících živočichů na planetě – sysla Parryova. A v zásadě uspěli.
O černém kašli si mnoho lidí myslí, že patří do minulosti. Hned v hlavě vyvstane představa jako ze středověké morové rány. Pravdou ale zůstává, že černý kašel je mezi námi pořád. A i když máme vakcínu, každoročně se jím ve světě nakazí miliony lidí. Jaké jsou příznaky a jak černý kašel léčit?
Lékař Benjamin Uwamahoro pochází z Rwandy, ve svých jedenácti letech zažil genocidu jako následek občanské války mezi etnickými skupinami Hutuů a Tutsiů. Třináct let žije v České republice, kde vystudoval medicínu. Pracuje jako kardiolog v táborské nemocnici. Je ženatý a má dvě děti. Mluvili jsme o jeho vzpomínkách na genocidu, smíření mezi dvěma etniky, ale i o kulturním šoku a životě v České republice.
Zatím do konce měsíce schválila sněmovna nouzový stav, ačkoliv tvrdí, že po Velikonocích představí plán postupného uvolňování opatření v boji proti koronaviru. Každý den přibývají informace o tom, kolik lidí se nakazilo a kolik zemřelo. „Šíří se panika. Když lidi vystrašíte, přestanou se kontrolovat a můžete s nimi manipulovat. Pod záminkou boje proti koronaviru zlikvidovat právní stát, nastolit diktaturu,“ říká lékař Jan Hnízdil.
Smrtnost na nákazu COVID-19 je výrazně nižší a nakaženost populace zase násobně vyšší, než na první pohled ukazují statistiky, upozorňuje miliardář Daniel Křetínský. Sám touto nemocí prošel. „Není nutné žít v panickém strachu z viru, pro zdravou populaci neznamená riziko. Ale je třeba přijmout omezení a vést doslova boj za to, aby lidé neumírali zbytečně, kvůli nedostupnosti potřebné zdravotní péče,“ říká v exkluzivním rozhovoru, který poskytl deníkům E15 a Blesk. Vláda přijala opatření rychle, proto podle...
Je možné, že se nový koronavirus časem naučí s lidským organismem společně žít. Stane se z něho endemický virus, tak jako je chřipka. Většina populace se sice nakazí, ale už bude mít protilátky, nabízí jeden z možných scénářů Jan Pačes, který se v Ústavu molekulární genetiky zabývá studiem struktury genomů. Upozorňuje však, že v tuto chvíli se další vývoj nedá odhadnout. Vyloučit nelze ani pesimistické scénáře.
Vysychající řeky, vyprahlá pole, prázdné studny. Klimatická změna se začíná dotýkat i našeho okolí. Projevy environmentální krize v kontextu místní krajiny a role člověka v ní bude řešit i letošní 22. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Ten začíná dnes večer v Praze.
Někdo si možná myslí, že Špicberky jsou nepřístupné místo daleko na severu, kde je jen mráz a led a nic tam nežije. Opak je pravdou. Je to nádherná, rozmanitá země s fjordy, zasněženými masivy hor a s mohutnými ledovci. Tady ještě lze prožít dobrodružství jako z dob objevitelů z počátku 20. století. A divoká zvířata je možné pozorovat zblízka, protože se nebojí člověka.